Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

    Пускам тази тема с идея да споделяме методи за заучаване на различни трикове при велосипедите . Идеята е да споделите как сте се научили да правите даден трик. Има много клипчета в нета, но да споделим БГ опит, може да знаете по-лесен начин.

    Нека започнем с "Bunny hope". Споделете как сте се научили да го правите.
    По отделно ли трнирахте елеметите или всичко заедно?
    Колко най-високо може да скочите?

  • #2
    До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

    Разделът е за планинско колоездене, не за разни стрийтърски шидз
    По темата - "трикът" се казва Bunny Hop, не Hope (опитай се да си го преведеш в твоя вариант ), като лично аз всичко заедно съм мъчил, а не на части, не че има кой знае к'ви елементи... 0_о

    офтопик: Т'ва с модерирането на постовете е много шит...тия дни чакам часове наред докато ми се одобри поста и се появи в дадена тема...
    Модераторите, спите ли бре? Или се печете на някое плажче?

    Коментар


    • #3
      До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

      Познахте.И не на някое плажче,а на няколко.
      Колега,няма де е лошо,ако използвате по-малко цветист език.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

        Аз не помня как съм се научил да правя бъни хоп, мисля че беше с много скачане и праскане на гуми но сега е добре бънито ми, не съм мерил колко см се отделя задната ми гума но половин метър е добре горе долу братчеда ги може тия работи добре нека той да ни каже
        Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
        [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

        Коментар


        • #5
          До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

          Здравейте колеги,тъй като още съм начинаещ си взех CROSS T-REX(по-стария модел с червените лепенки).Та въпроса ми е как карате на задна гума поинерция.?Като гледам другите много лесно изглежда,ама...Може ли да ми дадете някаква информация как става или как да започна да го правя.Като се изтегля максимално назад предницата се повдига,но малко и неможе да балансира.Може би съм твърде лек?53кг. и ако трябва ще "отпусна"малко амортесьорите ли незнам
          Последно редактирано от Crosser; 10-03-10, 14:48.

          Коментар


          • #6
            До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

            Ето ти няколко пойнтъра :

            1. Свали си седалката. Карането на задна пък и на предна гума не е едно от най-лесните неща, особено ако колелото е с висока рамка.
            2. Изнеси тежеста си назад, но не цялата. Завърти по-силно педалите, така че да ти се вдигне предницата.
            3. Дръж коленете разтворени. (всеки крак трябва да ти прави 45 градуса ъгъл с рамката). Така ще можеш да използваш краката си, за да балансираш ако се наложи.

            Въпрос на време е да се научиш, тъй като това си е баланс, а баланса не се учи за няколко дни. Ако искаш да се научил наистина да караш по 50-100 метра на задна гума без да се пребиеш ще трябва да имаш повечко търпение.

            Коментар


            • #7
              До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави
              Бъни хоп-а е доста лесен трик.Всеки започнал да го учи,не може да не е пръснал задната си гума поне веднъж.
              Аз доста бързо го научих и макар колелото ми да е с висока предница успявам да направя бъни хоп 70см.
              Последно редактирано от братчеда; 10-05-10, 13:31.

              Коментар


              • #8
                До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                Ако искате да карате на задна не по инерция ами да си въртите , ще ви е най-лесно с вдигната седалка , четвърта или шеста скорост и много тренинг докато се научите да го кантарите засега успявам от време на време да ударя 30 метра а като за начало почнете на втора и само по няколко метра и гледате да държите прав пътя ! бъни хоп го научих по инерция ... вдигам се 10-15 см .. знам че не е много но е достатъчно за някой бордюр или дупка/прагче
                Няма кал - Няма кеф !!!
                Suzuki Samurai LJ410 1984
                Suzuki LTZ400 2008
                Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                Коментар


                • #9
                  До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                  Я дайте по някоя и друга снимка, че така темата Ви е много суха.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                    Ето едно клипче как карам аз. Доста е отдавна, но нямам други. Засега няма колело което да не съм карал, освен балканчетата. От 2008 се уча да карам. alexey, който е писал по горе, ми е съсед. Той снима клипа.
                    Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                    [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                      Този клип е с първото ми колело. Този пък е когато започнах да се уча да скачам.
                      Прикачени файлове
                      Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                      [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                        Имаш ли закопчалки на педалите
                        При скачането използваш ли пружинирането на вилката или гумите ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                          Аиде и аз да покажа и едно мое клипче с каране на задна гума :

                          http://www.youtube.com/watch?v=gv2LmezG50k

                          Сега не съм карал вече от бая време стана, но бързо бих си възвърнал формата от преди.

                          Закопчалки на педалите не са необходими въобще за оли и бъни хоп.В началото поне аз се учих като си кривях предния крак надолу от стъпалото за да мога да захвана един вид колело така, но това е в самото начало още, после става без такива щуротии.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                            Ванко, не изгледах клипа до края, но мноого си добър. Кефиш!
                            Не е ли много рисково за мамчетата и най-вече децата да караш в морската градина?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Tip&Tricks - how to. Или кое как се прави

                              За бъни-то не е нужно нищо такова. Изисква се само опит. За карането на задна моят рекорд е 3 км мога повече, но ме мързи. Тази седмица ще снимам едно видео и аз.
                              Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                              [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X