Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колело със Скоростна Кутия!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колело със Скоростна Кутия!!!

    тук http://www.mtb-bg.com/ видях нещо което ме изуми
    Колело със СКОРОСТНА КУТИЯ!!!






    Някой зне е ли нещо повече?

    П.С. Снимките са от саита, не си позволих да ги копирам само ги цитирам. Ако някой се почуства засегнат ще ги махна.

  • #2
    До: Колело със Скоростна Кутия!!!

    Не знам колко е надеждно и леко. Иначе като идея си го бива. Отзад няма куп венци, жила и всякакви такива нещица, обичащи да се кривят и трошат. Веригата се изноства по-малко, а и можа да седи по-стегната, и да не се мандахерца.

    На мен идеята ми харесва. Но сигурно цената няма да ми хареса.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Колело със Скоростна Кутия!!!

      Това е бъдещето. Отдавна съм се чудил , защо не го направят. Като производствени разходи е доста по - ниско. Вероятно КПД, не е било добро.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Колело със Скоростна Кутия!!!

        Още преди 15ина години бях виждал такива. Английски. Много се чупеха и всички клатеха глави и се чудеха какво ли няма да измислят англичаните, само да не са като другите . Иначе има хляб в идеята, но някакси ми убягва как на този етап хем ще го направят здраво, хем леко... хем да не струва майка си и баща си.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Колело със Скоростна Кутия!!!

          От Honda бяха направили добре работещ прототип. Митков намери инфото. Лошото е, че беше адски скъпо и сложно за поддръжка.

          Коментар


          • #6
            До: Колело със Скоростна Кутия!!!

            Такива колелца си има от много време, че и в България се карат. Иван Маджаров, собственик на байк магазин, кара колело с такава кутия. Продават се задни главини с интегрирани скорости, например http://www.rohloff.de/en/technical/s...ple/index.html , като във въпросното колело на Иван скоростната кутия представлява една точно такава главина, която обаче стои посредата на колелото, над курбелите, и е свързана с 2 вериги, едната отива към задното колело, другата предава движението от педалите. Идеята е че все пак при Downhill колелата натоварванията са много големи и по този начин се позволява ползването на друга скъпа и много здрава главина, която да понесе abuse-a, а тази със скоростната кутия действа единствено за смяна на предавките

            Коментар


            • #7
              До: Колело със Скоростна Кутия!!!

              Аз сега като се замисля Прочутите Чопъри от моето детство бяха с подобна скоростна кутия, но май с 3 предавки.
              Новите модели ми изглеждат доста по-добре, но докато не покарам няма да коментирам - някой да знае къде има такова чудо?

              Коментар


              • #8
                До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                При Иван Каймата.На бул.Хр.Смирненски преди семинарията е неговия магазин.
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #9
                  До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                  http://www.srsuntour-cycling.com/SID...tail&tnid=1805 Ето това е въпросната скоростна кутия. Единствения и плюс (поне за мен) е, че скоростите са затворени и защитени от прах,мръсотия и удари при каране. Иначе със нейните 4 килограма не мисля че е по оферта в сравнение с нормалните скоростни системи (дерайльори и венци).

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                    Първоначално публикуван от mircho Преглед на мнение
                    http://www.srsuntour-cycling.com/SID...tail&tnid=1805 Ето това е въпросната скоростна кутия. Единствения и плюс (поне за мен) е, че скоростите са затворени и защитени от прах,мръсотия и удари при каране. Иначе със нейните 4 килограма не мисля че е по оферта в сравнение с нормалните скоростни системи (дерайльори и венци).
                    За дисциплината спускане не е необходимо да се гони ниско тегло.
                    П.П. Съжалявам, че изрових темата.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                      Темата е много хубава и е добре, че я изрови.

                      Да за спускането не е необходимо да се гони тегло, но някак трябва да се качиш преди да се спуснеш, нали?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        Темата е много хубава и е добре, че я изрови.

                        Да за спускането не е необходимо да се гони тегло, но някак трябва да се качиш преди да се спуснеш, нали?
                        Като гледам, това става с Лифта

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                          Хонда отдавна имат един такъв модел, който мисля, че само на про-състезатели го дават. Всъщност не съм чувал някой преди Хонда да го е разработил това.

                          No bike - no fun!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                            това е колело на Веломания (драг). струва няколко хиляди лева. Създадено е за "даунхил" (спускане) Като параметри е много тежко за друга употреба. Идеята на този редуктор е че има по добра "атака" от веригата и е по-защитен от нея. Останалото е причина да изхарчиш няколко хилядарки в повече

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колело със Скоростна Кутия!!!

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Като гледам, това става с Лифта
                              Разбира се. За тази дисциплина. Има велосипедисти, които гледат с подигравателно отношение на ползването на лифт.Това са хора, които практикуват основно кроскънтри (някой му казват и кроскръчми). Например в Пловдив има една група, която не признава разходка под 70-80 км. планинско колоездене на ден. За практикуване на кроскънтри теглото на велосипеда е то основно значение, както и надежността.
                              Трябва да се има предвид че планинското колоездене е толкова разнообразно като видове и стилове, че на практика е невъзможно да се ползва (или е безкрайно неудобно) едно и също колело за повече от един стил каране. Конструкцията на планинските колела е една безкрайна тема (то са челни ъгли, вилки, задни шокове, виртуални точки на завъртане на задните оси, кинематични схеми на окачвания, скоростни механизми и т.н.). Фирмите изсипват милиарди в разработките, но до този момент все още няма мултифункционално планинско колело.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X