Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

    Както пише в заглавието имам намерение да сменя гумите.
    Имам едно планинско колелце 26" което си ме кефи и си върви леко.
    Обаче го карам предимно по асфалта и тея рошавите гуми малко ме мъчат.
    Предложете ми моля какви гуми да му сложа че да си го карам лекичко и да има повече инерция!

  • #2
    От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

    По-тесни, по-леки и с по-малко грайфер. Ако караш само по асфалт - някакъв полуслик.

    Едно нещо което съм карал с подобна цел беше Schwalbe Thunder Burt Evo 26x2.1". Версията с най-тънкият протектор, изключително лека, чудесна от към сцепление по паркове и по асфалт и много лесна за търкаляне. Обаче поради тънкият протектор лесно се пука горе-долу на месец по веднъж при каране през парковете (ежедневно, ~15km на ден).

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

      Тия бабини зъби взеха да ме нервят и мен. Карам едно, ама поддържам 4 колелета и не мога да затворя капачката на лепилото. Навремето, външните гуми ли бяха някакви извънземни или сегашните са боклук?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

        Комшия кара с някакви гуми на Швалбе, които силно напомнят на мотоциклетни шосейни - редки канали под около 45о в посока от стъпката към джантата. Самото контактно петно при вертикална стойка е абсолютно гладко като слик. Естествено, по български, изказването му е, че гумите са най-доброто, което може да се купи на пазара.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

          Още един глас за Швалбето - на далекобойното съм с такива 28" и минава с лекота планинското с рошави 26" по инерция. Планинското почти постоянно трябва да се въртят педалите, че да върви наравно с другото - и двете са Крос.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

            Има гуми с усилен протектор, грайфера си е като за шосе, не е "бутонки". Около 25лв е бройката (за 26 цолова гума). От 2 години карам с такива и гума не съм пукал. "Бабините зъби" не могат да спукат такава гума!

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

              Дай модел нещо да видим? Имаше едни уж с карбон ли кевлар ли кво беше в гумата, ама цената им съвсем не беше такава

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                Гугълни си гуми Schwalbe и ще видиш всякакви - с кевлар и без кевлар, и по-евтини и по-скъпи от 25 лева, но не много по-скъпи, само с 50-тина процента.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                  Ще снимам гумите. На различни марки са. Така се случи, че нямаха 2 еднакви в магазина. Не вярвам да съм дал по 50лв. за гума!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                    Швалбе Маратон (не е задължително да е Плюс)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Schwalbe_Marathon_Plus_Bike_Tire.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5796463

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00091.JPG
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5796514Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00092.JPG
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5796515 Сложил съм за предна VREDESTEIN DYNAMIC CITY.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00093.JPG
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5796516 Задната е VITTORIA double RANDONNEUR TRAIL. За съжаление съм размазал последната снимка. Видях я чак като я качих на компютъра...
                      За двете години употреба се напукаха по страничните бордове. Та, не знам кой ДОТ са.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Тия бабини зъби взеха да ме нервят и мен. Карам едно, ама поддържам 4 колелета и не мога да затворя капачката на лепилото. Навремето, външните гуми ли бяха някакви извънземни или сегашните са боклук?
                        Сегашните са боклук ,некакъв гаден гумо-найлон,който старее за норматив.Масовите външни също са гадост.На едното колело ги смених края на миналото лято и сега гледам напукани ,карани са 60-70 километра ,планинска гума.На другото колело Чикаго над 8 години са си още оригиналните таралежки ,поизносени ,но няма една пукнатина по тях.Боклуци са това е!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                          Преди време и аз така реших да сменя рошавите с гладки и сложих Continental CityContact. Много по-леко по асфалта, но на мокро малко пързалят (отгоре на практика нямат грайфер). Мисля че този модел вече не се предлага.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                            Карам си с рошавите, но ги надувам над 4 бара. И на асфалт горе-долу добре, и на черно горе-долу захващат. АТ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на планински гуми със такива за асфалт.

                              За твоите цели бих сложил това - https://www.google.bg/search?q=maxxi...w=1280&bih=677
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X