Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

    Здравейте!
    Както заглавието казва, си купих нещо, но не съм сигурен какво е.

    Колелото го купих от приятел , употребявано за малко по-малко от 500€ тук във Виена.

    Според него , той си го е "конфигурирал".

    Днес го развъртях в града (около 30км) и останах много доволен.
    Ще трябва да сменя гумите, защото изобщо не са за градски условия.

    Въпроса е , какво съм си купил?

    Ето няколко снимки:






    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

    Купил си си рам HT3. MAX 144 са го направили по негова поръчка. В рам има опцията да си поръчаш какво да ти напишат (преди имах с bestbg). В сайта на рам пише:

    Може ли да боядисате рамката ми в желани от мен цветове?Да, възможно е. Имаме предварително одобрен набор от цветове, които можете да поръчате за своето колело. Цветовете за всеки велосипед са два – основен и допълнителен (моля вижте конфигуратора), като поставянето на трети цвят и изписване на надпис върху рамката (име или лого) могат да се изпълнят при допълнително заплащане и след потвърждение от наша страна, че е технически възможно.
    Това е от секция ЧЗВ. Като компоненти не мога да ти кажа, но нищо не пречи сам да е искал да му подменят вилката с друга или нещо подобно. Всичко е възможно. Все пак рам а си наши БГ колелца

    Честито.

    П.П. Преди ги продаваха така: Ht Three.1 , HT three.2 , HT three.3 - като при всеки модел беше с различни компоненти и цените бяха различни.
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #3
      От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

      Снимките са размазани и не достатъчни, но като начало си взел ХЦ колело. Спирачките ако са Джуси 5 са много добри . Имат малък проблем с едни семеринки и протичат, но се оправя лесно и евтио. Не мога да видя от снимката , че не е на фоксу. Командите Деор, ако са Шадоу серията са супер, ако не поносими. Вилката изгелжда , че има нужда от профилактика. Педалите ги смени. Не виждам какви са главините и шините , но като цяло читаво колелце , повече клонящо към гората
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

        Купил си си много хубаво колело!Имаме в къщи БГ аналог на незнайни години и сега си го предпочитам винаги него.Любимо ми е въпреки минусите и годините.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

          Нищо им няма на педалите, платформи за града супер, когато се изкривят каплите дирктно сменяй с нови, че нещо 24 спици лично аз недолюбвам.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

            Майсторе, платформите са ОК, ама тези са с изтъркани пинове, които не се сменят.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

              Ванка, това за градско даже е по-добре, къде толкова във Виена ще го друсне дупка или ще има нужда от рязко напъване?
              Пък и не са от Илиянци.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                Паци , не съм бил във Виена, но пиновете помагат при педаллиране. Можеш да дърпал не само да натискаш. Обаче ако следваме логиката , без пинове няма да има травми по пищялите
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                  Съжалявам, че не съм писал скоро!
                  Навъртях на колелото около 500км (всеки ден до работа и обратно) и съм доста доволен.
                  Единия педал обаче започна да "скърца и щрака" , което ме навежда на мисълта ,че лагера вътре е заминал.
                  Отделно забелязах пукнатина на "вилката" точно над преден десен амортесьор (ще го снимам малко по късно).
                  Ще ми трябва и нова предна гума, че тази е заминала. Какво ще ми препоръчате за градски условия ?
                  Проблема със спирачките е отстранен от предишният собственик (обяснява ми нещо за смяна на гумички преди да го купя).

                  Във Виена около града има доста места за пускане (пътечки в гората), въпроса е дали трябва да се притеснявам от пукане на капла или нещо подобно, защото съм си почти 100кг ?
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                    Хм, я дай снимка на пукнатината на вилката!

                    Другите неща са малки болежки - има читави платформени пеали със сменяеми пинове за по-д 40ина евра.
                    Иначе ето ти идеи за градски гуми:
                    https://www.continental-tires.com/bi...uble-fighter-3
                    http://vhttp://www.maxxis.com/catalo...121-tread-lite

                    Впрочем за това колело 500 евра са много, но вече е късно...

                    п.п. сега видяш, че искаш и да е спускаш - с един чифт гуми няма как хем да си 100 кг, да се спускаш и да въртиш леко на градско/шосе!
                    Последно редактирано от bushiDO; 07-08-17, 17:54. Причина: допълнение..
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                      Мина година, колелото навъртя към 1000км и онзи ден ровейки се в сайтовете попаднах на рамка Liteville 601.


                      Сега въпроса е колко средства ще са ми нужни от тази гола рамка (без нищо по нея) да направя колело.
                      Това си купих:


                      На първо четене с частите описани в сайта на Liteville , ще ми трябват около 1000€ за да направя колело от това чудо. (с части 2ра употреба )
                      От друга страна, винаги съм си мечтал за "хубаво" колело.
                      (да я продам винаги мога, но тогава няма да имам мечтаното колело)
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                        За какво ще го ползваш, къде, по какви терени ще караш?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                          Иска ми се да карам из виенската гора (Wienerwald) , далеч съм от идеята , че мога да се пускам със скороста на хората от клипа, но общо взето подобно на това:

                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                            Според мен,сам си наясно колко ще ти струва.Подръжката на колело, особенно даунхил няма горна граница, вероятноста да надхвърли стойността на мотор е много голяма.Аз бих почнал от възможно най читавите дискови спирачки с хидравлика.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво си купих? RAM ht.three MAX 144

                              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                              Мина година, колелото навъртя към 1000км и онзи ден ровейки се в сайтовете попаднах на рамка Liteville 601.


                              Сега въпроса е колко средства ще са ми нужни от тази гола рамка (без нищо по нея) да направя колело.
                              Това си купих:


                              На първо четене с частите описани в сайта на Liteville , ще ми трябват около 1000€ за да направя колело от това чудо. (с части 2ра употреба )
                              От друга страна, винаги съм си мечтал за "хубаво" колело.
                              (да я продам винаги мога, но тогава няма да имам мечтаното колело)
                              Тая рамка ептен гола! Кой ще ти сглоби лагерите и втулките?!?
                              Относно бюджета, вземи едно листче и направи списък на частите които мислиш да купиш - гарантирам ти, че и половината няма да си ги написал, когато ще ти свършат! Продавай я тази рамка, събери 2000 евро и си вземи нещо сглобено!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X