Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След всичкото мислене.. избрах Cross

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След всичкото мислене.. избрах Cross

    Който следи форума знае, че от доста време исках да си купя колело. Гледах Ram АМ, гледах Рам HT, гледах Shockblaze, гледах какво ли не, но се зачетох, поразпитах тук там и реших да си взема Cross. Моделът е Grip 29'. Цената отговаря на качеството. Компонентите по колелото са Shimano, за разлика от Ram- те използват Sram. Разликата е, че при нискобюджетните велосипеди на Ram, използват най-ниските нива на компоненти, а цената е пак по-висока от тази на Cross. За напред ще сменям някои неща по колелото, но за сега ще го карам така. Все още ми се кара мекица, но ще е след време.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CROSS GRIP 29 1-800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:6133945
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Аз бих предпочел sram в един и същи ценови диапазон.
    Какво искаш да смениш,кое не ти харесва в тази окомплектовка.В събота купих 28 цола гуми за сина,на цената на гуми за мотора,в Пловдив имаме проблем с пукането на гуми,къде от баби зъби ,къде от габърчета умишлено разпилени по велоалеите...Та в момента три от колелата са обути с некакви Митас ...

    Къде основно смяташ да караш?

    п.п И най-важното,честито,и всеки ден поне 20 км.с него.
    Ако мога и на работа да ходя с колело,ще е супер,ама естеството не ми позволява.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: След всичкото мислене.. избрах Cross

      Кормилото ми идва малко късичко, искам да взема 740мм. Ще му сменя гумите с 2.35, едната е 71 лева, идват малко скъпички. След време ще сменя и вилката. Карам го по асфалт и черен път, предимно пътеки, но не чак за Downhill, защото с 29-ка и то твърдак.. Вчера карах по прохода Троян-Кърнаре или както всички му казват Беклемето. Нагоре не се усеща почти никакво натоварване, но ми прави впечатление, че не е маневрено като 26-ците.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: След всичкото мислене.. избрах Cross

        И ние на беклемето по миналата седмица.



        Аз с 28" видях бая зор.А и валеше цял ден
        Бялото е на жена ми ,спринт Аполон,на сина е Аполон тогано,моето е дясното.Кормилото беше едно от първите които смених.
        Последно редактирано от Roninn; 26-05-17, 18:37.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: След всичкото мислене.. избрах Cross

          Честито и безаварийно!
          На първо време сменявай без много разходи, то ще си покаже. Може и към колело да се преориентираш.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: След всичкото мислене.. избрах Cross

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            И ние на беклемето по миналата седмица.



            Аз с 28" видях бая зор.А и валеше цял ден
            Бялото е на жена ми ,спринт Аполон,на сина е Аполон тогано,моето е дясното.Кормилото беше едно от първите които смених.
            От Кърнаре ли стигнахте до горе? Някой път може да направим среща горе. Обмислям да ида и до х. Дерменка някой ден.

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Честито и безаварийно!
            На първо време сменявай без много разходи, то ще си покаже. Може и към колело да се преориентираш.
            Благодаря! Така и мисля да правя.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: След всичкото мислене.. избрах Cross

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              От Кърнаре ли стигнахте до горе? Някой път може да направим среща горе. Обмислям да ида и до х. Дерменка някой ден.

              Благодаря! Така и мисля да правя.
              Долу преди прохода има нещо като бивак
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                Кормилото ми идва малко късичко, искам да взема 740мм. Ще му сменя гумите с 2.35, едната е 71 лева, идват малко скъпички. След време ще сменя и вилката. Карам го по асфалт и черен път, предимно пътеки, но не чак за Downhill, защото с 29-ка и то твърдак.. Вчера карах по прохода Троян-Кърнаре или както всички му казват Беклемето. Нагоре не се усеща почти никакво натоварване, но ми прави впечатление, че не е маневрено като 26-ците.
                Говориш за гуми 2,35 и даунхил. Защо си си взел 29"?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  ...Може и към колело да се преориентираш....
                  Е що тъй , пък ти ?
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Говориш за гуми 2,35 и даунхил. Защо си си взел 29"?
                    Къде съм говорил за даунхил? Широката гума не е само за спускане.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                      Честита придобивка, добре изглежда колелцето, дано ти служи вярно.

                      В проучвателната фаза, с други модели и марки успя ли да сравниш -
                      и аз се оглеждам за сравнително по-бюджетен твърдак дето може от всичко по малко,
                      но с това голямо предлагане и липсата на мтб опит доста се пообърках.
                      http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                      Коментар


                      • #12
                        От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                        Първоначално публикуван от the slow heart Преглед на мнение
                        Честита придобивка, добре изглежда колелцето, дано ти служи вярно.

                        В проучвателната фаза, с други модели и марки успя ли да сравниш -
                        и аз се оглеждам за сравнително по-бюджетен твърдак дето може от всичко по малко,
                        но с това голямо предлагане и липсата на мтб опит доста се пообърках.
                        Благодаря! Лично мое мнение, е че един Крос е по-добър и с по-хубави части, от най-нискобюджетния Рам HT. Защото Рам, твърдак, с хубави компоненти, под 1500 лева няма. Зависи с какъв бюджет разполагаш. Ако изкарвам по 10 хиляди на месец, естествено че ще си купя карбоновия XC на Рам. Но едва ли някой средностатистически българин ще си купи колело за 6 хилядарки. А съотношението цена и качество е най-добро при Крос. Иначе има и по-евтини твърдаци. Драг имат за по 600-650 лева, но частите куцат, примерно спирачките.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Къде съм говорил за даунхил? Широката гума не е само за спускане.
                          Ми говориш за
                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          ...предимно пътеки, но не чак за Downhill, защото с 29-ка и то твърдак...
                          , което аз го разбрирам като нещо близко до даунхила, но не точно - примерно ендуро. А широката гума си е точно за спускане (при МТБ), тясната за крос кънтри и средните (за каквато и ти говориш 2,35) за междинните стилове (вкл. и ендуро, което "не е точно даунхил")...
                          Последно редактирано от bushiDO; 29-05-17, 16:51. Причина: уточнение
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Ми говориш за , което аз го разбрирам като нещо близко до даунхила, но не точно - примерно ендуро. А широката гума си е точно за спускане (при МТБ), тясната за крос кънтри и средните (за каквато и ти говориш 2,35) за междинните стилове (вкл. и ендуро, което "не е точно даунхил")...
                            Да си изясним понятието за пътека- имах предвид нещо като туристическата пътека от хижа Дерменка до паметника на Беклемето или тази от хижа Плевен до Зелениковския манастир.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: След всичкото мислене.. избрах Cross

                              За твоя район си е по-добре с 26", имам два Кроса - един 26" и друг 28" за морето. При 26" наклоните се катерят безпроблемно, докато с 28" виждам зор и до Козница след Пирдоп.
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X