Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Той, колегата и друго пита :
    Тогава да минава направо на това:
    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    За по трудно има и това



    А ако иска още по-кофти, може и тук да си върже краката за педалите
    Първоначално публикуван от assendus Преглед на мнение
    Имаше няколко вида контри на балканчетата - Японски Шимано и N&K, Руска ХВЗ, която беше копие на някаква немска и рядко слагаха някаква друга, която не помня каква беше. Шиманото и руската имаха мек ход, а N&K се усещаше твърдо на педала. ХВЗто е копие на контра, каквато съм виждал на Диамантите. Шимано контрата спираше без грешка, ХВЗто някои спираха, други не, почти всички имаха доста дълъг ход назад преди да спре. Явно разработката на контра не е било по силите на соцлагера. На дълго спускане съм виждал прегряла руска контра, която си беше деформирала и напукала барабана от висока температура.
    По темата - смятам, че фикситата съществуват предимно като част от градска субкултура и мода. Реални предимства не виждам. Но някои хора им се кефят, защото е по адреналиново.
    Може и да бъркам, че доста време мина, но на моето Балканче на контрата пишеше DDR...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Изглежда доста лесно: ...
      Така казало и кучето, докато гледало касапина. Сигурен ли си, че това е фикси? Повече прилича на БМХ.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Така казало и кучето, докато гледало касапина. Сигурен ли си, че това е фикси? Повече прилича на БМХ.
        Че е фикси, фикси е. Ма този пич от клипа, ако се качи на правилен БМХ, няма да докосва земята просто. То и с ТТ 600 примерно може да се пуснеш в кръг по Х-ендуро, па ако си достатъчно добър, отстрани ще изглежда, че е супер лесно .....ама.


        Аз знам, че при всичките спортове, трябва да минаваш от лесно към трудно, а не веднага да скачаш на горното стъпало, най-малкото защото няма да ползваш и 5% от това което може да ти даде това колело.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Изглежда доста лесно:
          Докторе , за мезе ли ни вземаш ?
          Ако ти пусна тук една камара клипове на операции, да разбирам ли , че като си купя скалпел и съм готов , защото на клипа изгелжда лесно.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

            Имам предвид, че карането назад изглежда лесно.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

              Първоначално публикуван от assendus Преглед на мнение
              Имаше няколко вида контри .... На дълго спускане съм виждал прегряла руска контра, която си беше деформирала и напукала барабана от висока температура.
              Не е по темата, но може ли да попитам - тия контри на същия принцип като LSD-то в диференциала ли работеха? Щото имаше една камара шайби вътре (фрикционни дискове?) и беше много важно да им нацелиш положението при сглобяване, щото иначе не щеше да спира.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Имам предвид, че карането назад изглежда лесно.
                Ми да , като ходенето по въже .Като ти е мерак , па пробвай се.Аз много отдавна не се качвам на двуколесно и без вратИ.Има толкова много , че и приятни дори начини за физическо натоварване.Като гледам ще трябва да се пробваш.Успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                  Надали може да се направи директна аналогия между двете.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                    Чисто практически, има ли разлика в спирачния път между този модел и велосипедите с допълнителни „екстри"
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Чисто практически, има ли разлика в спирачния път между този модел и велосипедите с допълнителни „екстри"
                      Огромна.Веднъж съм се качвал на такова колело и не смятам да повтарям,тоя от клипчето не го гледай хич ама хич не е толкова лесно повярвай ми.Свободно въртящ венец и истински спирачки на двете колела забрави за това извращение.

                      Коментар


                      • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Чисто практически, има ли разлика в спирачния път между този модел и велосипедите с допълнителни „екстри"
                        Фиксито май нема как да приложиш спирачно усилие на предната гума? А защо ли предните спирачни дискове са по-големи, а при някои мотори и два на предното колело?... та не само практически, а и теоритически спирачнит път не може и да се доближи то този на колело със предни спирачки
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Изглежда доста лесно:
                          А с маунтин байк е още по-лесно:

                          Коментар


                          • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            .. А защо ли предните спирачни дискове са по-големи, а при някои мотори и два на предното колело?...
                            - Поради същата причина , поради която и на колите
                            .. а причината е все Физиката .

                            Знам че въпросът ти е риторичен обаче .

                            Иначе ако темата я беше пуснАл адаша Йончев , щех да сметна , че си прави поредното социологическо проучване с некаква си цел ( може би не задължително комерсиална) , ама на Доктора малко се учудвам .При все че доколкото разбирам не е ортопед . Е , освен ако нещо не взел да специализира "психология" .
                            ....Верно ви е взел за мезе май.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                              Леко се наглее в тая тема... Само леко.

                              Коментар


                              • От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                                Моля за уточнение
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X