Обява

Свий
Няма добавени обяви.

12 или 9 волта електрическо колело - има ли такова нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 12 или 9 волта електрическо колело - има ли такова нещо?

    Здравейте,
    Има много прилични китове за монтиране на ел. двигателче за велосипед. Оня ден гледах моторчето - може да се купи за към 200 лева. Обаче са за 36 волта.
    Имам няколко автомобилни акумулатори, вече неизползваеми по предназначение. Могат да се използват за електрификация на колелото, с доста приличен пробег. Произвежда ли някой такова моторче фабрично за тия волтажи?
    Дори 9 волта е още по-добре, но не ми се задълбава.
    Съзнавам проблема с големите токове.
    Мислих си за пригаждане на стартер от кола с малък кубик. Но си е разправия по механиките.
    Ще съм благодарен за идеи. Произвежда ли някой 12 волтови?

  • #2
    От: 12 или 9 волта електрическо колело - има ли такова нещо?

    За 9 или 12 волтово ще трябват зверски силни токове, съответно и дебели проводници....
    Защо не навържеш батериите по три последователно и така ще постигнеш напрежение от 36 волта, макар че аз лично не си представям подобен ансамбъл върху велосипед... Освен ако не е реквизит за комедия

    Коментар


    • #3
      От: 12 или 9 волта електрическо колело - има ли такова нещо?

      E какво им е на токовете - няма да ме убият я!
      500 вата на 12 волта са 40 ампера. Проточен бойлер се захранва с подобен ток, 4 квадрата кабел и има резерв дори. Електрониката също не е страшна.
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 04-02-13, 22:31.

      Коментар


      • #4
        От: 12 или 9 волта електрическо колело - има ли такова нещо?

        Няма да те убият, само не знам от къде ще ги извадиш.
        Обикновенните автомобилни акумулатори не държат на дълбок разряд. Освен това за велосипед са тежки, да не кажа че един акумулатор тежи повече от целия велосипед : )
        Винаги можеш да се замислиш за готова конфигурация или още по добре за обикновен бензинов скутер.
        Ако ти се твори - една стара "дружба" лесно може да се насади на велосипеда : )

        Коментар


        • #5
          От: 12 или 9 волта електрическо колело - има ли такова нещо?

          Има малки автоакумулатори, някога правиха за Трабант, примерно. Или 2 мотоцийклетни.
          Варианти много, пък и не е проблем автомобилен на багажника. Не носят на дълбок разряд. Умира им едната клетка и остават на 10 волта, 5 клетки в дорбо здраве. Неслучайно заглавието на темата е такова.
          Мисля си и за конвертор от 9 към 36 волта, ама там едно че е дебела работа, второ че има и загуби.

          Ако ти се твори - една стара "дружба" лесно може да се насади на велосипеда : )
          Всъщност предимството на електрическите истории е липсата на шум. За мен е важно.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X