Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стопена външна гума...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стопена външна гума...

    Историята е следната - явно малкият е минал през горещ асвалт и за това бордовете на външната гума просто са се залепили за шината. Срязах външната гума за да се убедя какво е положението и... да, плачевно е... Ако не беше скъпа, хубава шина просто щях да разглобя каплата и да я сменям направо. За съжаление шината е WTB Laserdisk и честно казано не искам да я губя. Ако някой може да предложи вариант ще съм благодарен.

  • #2
    Re: Стопена външна гума...

    WTB-то има заключване на борда така че това може да ти е допълнитело усилие... аз бих пробвал с пистолет с горещ въздух да видя дали ще се размекне.
    След това с щангите и натискаш телта на борда навътре към средата на шината. Реално всичко там е направено да съпротивлява изваждането на борда нагоре така че няма да ти е лесно ако го дърпаш в тази посока, но когато се прибере телта в средният канал (над отворите за спиците) ще се разкара по-лесно. След като я няма телата ще трябва с нещо да се поизчисти гумата от шината... не знам дали короселин ще помогне но аз бих пробвал първо с него.

    Наистина ми стана любопитно какво би причинило разтапянето на гумата обикновено се справят с такива жеги, както и с горещ асфалт... може би е минавал през огън и пак трябва се застои в него. На състезанието по спускане в Троян имаше такива забавления като каране на колело през огъня на къмпинга и хората не са имали грижи със стопени гуми
    Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
    Един велосипед също.

    Коментар


    • #3
      От: Стопена външна гума...

      Нямам грам идея как по дяволите е успял да го направи... но каквото и да е направил - ще трябва да чистя. Видях съответният борд и да, определено ще е усилие, но не ми се хвърлят 130 лева (шина, наплитане на спици и п.р.) на вятъра...

      Коментар


      • #4
        От: Стопена външна гума...

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
        ще трябва да чистя. .......
        Ако нямаш условия, звънни и ела......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Стопена външна гума...

          Оправихме работата... Слава богу се оказа, че с отверка и малко помощ от чука работата ставала По принцип това е последното, което бих направил, но като се сравни с горещия въздух и коресилина направо си минах леко. Едно две леки издрасквания от вътрешната страна на каплата и срязаната външна гума са дребни проблеми... Тоя път ми се размина - да благодаря на Пешето, че ми помогна

          P.S. благодаря за офертата Владо, но тоя път просто ми провървя и не се наложиха сложни маневри - все пак благодаря
          Последно редактирано от господин никой; 25-08-12, 18:57. Причина: P.S. добавка

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X