Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всяка сутрин в четири...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всяка сутрин в четири...

    Тръгвам с велосипеда за работа и се чудя дали в тъмното няма някой гоблин да ми отхапе задната капла, ако и да съм си натруфил светлоотразителната жилетка с разни мигащи светодиодчета срещу извънземни.
    Аман !
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

  • #2
    От: Всяка сутрин в четири...

    Малко е!!!Само задната е малко!...

    Коментар


    • #3
      От: Всяка сутрин в четири...

      Е то на мен е ясно - и двете до кръста.
      Пак да кажа за неразбралите, проблемът не е в КАТ, ЗЗДП, ББ и др. педе..и.
      Проблемът е в липсата на общество и съответната отговорност към него.
      Иначе за жилетките - не запарват да го е, ама и не помагат.
      Щял да ме види слепецът, колкото и да ме чуе глухият - пример от снощи - карам по велоалея - ясно очертана по Витошка, имам всичко: звънец, фенер/фар, мигалки, спирачки, гуми, каска. И !? Алеята беше осеяна с ПЕШЕХОДЦИ, които гледаха възмутени към мен, когато ползвах звънеца , за да ги предупредя за връхлитащите ги 120кг. Само едни гърци се извиниха за присъствието си на алеята.

      ПП. Адмирации към Гошко за оказаната помощ на наши мотопътешественици!
      Последно редактирано от maystor; 20-06-12, 21:36.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Всяка сутрин в четири...

        И аз много не разбрах за идеята от жилетки и каски!Естествено,трябва да си пазим живи и здрави,но защо,ще глобяват,ако не си в комплект със всичко?Нима има смисъл ако си с мигачи,стопове,звънци???
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Всяка сутрин в четири...

          Я,някой живееш в Англия,да сподели как се кара велосипед там?

          "Велосипедите също се карат в лявата страна на пътя. Трябва да се носят предупредителни жилетки и каски. Незаконно е да караш велосипед по тротоара или по публичните пътеки"
          Цитата е от тук:
          http://www.sagroup.co.uk/geninfo.asp?lang=bul
          Елате в провинцията ,в България,да видите как се карат колелета.Освен децата,разни чичковци на преклонна възраст само по шорти въртят педалите,от която си страна на пътя искат.Миналото лято, станах свидетел на ужасен инцидент с колело.Не искам да го описвам .
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #6
            От: Всяка сутрин в четири...

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Тръгвам с велосипеда за работа и се чудя дали в тъмното няма някой гоблин да ми отхапе задната капла, ако и да съм си натруфил светлоотразителната жилетка с разни мигащи светодиодчета срещу извънземни.
            Аман !
            До колкото познавам гоблините - все ще гледат да не я отхапят. До колко ще успеят - зависи от много фактори, сред които твоята светлоотразителна натруфеност е немаловажен такъв.

            Познавам поне един гоблин който си е платил следванията разнасяйки пици с моторетка, всесезонно, и определено има изградено мнение за това дали двуколесният трябва да е максимално видим на пътя или не.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Всяка сутрин в четири...

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              Тръгвам с велосипеда за работа...
              Поздравления!

              И аз така всяка сутрин в ъ-ъъ ...седем тръгвам заедно с жена си. Жилетки и каски нямаме, но се стараем да сме със светли и забележими дрехи. Връткаме до работа по около 7-8км, основно по междуквартален път, по който хвърчат с поне 70-80. Някои и по-бързо. Това при ограничение 50. Има такива, които ни заобикалят внимателно и спокойно, има други, дето от 500м свирят "варда-а-а-а, направи път, че ще те смачкам!". Аз на вторите не им вдявам, но жена ми много се панира. Чак се чудя по тях ли да псувам или нея, че е такъв страх. Обаче си има основание - преди пет години автобус от градския транспорт мина поне с 80 близо до нас и я издуха от пътя. Доста време ми отне да я навия пак да караме след това. Дупките не ми се коментират, пък и няма смисъл - сигурно навсякъде е така.

              Вечер се стараем да пропуснем трафика - провинция си е и след 18-19 движението се ядва. Ама жегата си е убийствена, пък ние отдавна не сме първа младост. Разплуваме се в двора и поне час даваме "заето" на по чаша студена бира.

              Баща ми е на 82 и не слиза от вехтия си "диамант" след три инфаркта. Няма да забравя след последния какво ми отговори, когато му обяснявах, че трябва да се спре вече - "Е, то ако ще лежа само, по-добре още сега да пукна!".

              Коментар


              • #8
                От: Всяка сутрин в четири...

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Тръгвам с велосипеда за работа и се чудя дали в тъмното няма някой гоблин да ми отхапе задната капла, ако и да съм си натруфил светлоотразителната жилетка с разни мигащи светодиодчета срещу извънземни.
                Аман !
                Може да съм се объркал, но имам някакъв спомен че си работил в Тюмен..

                Молбата ми е да запазиш достоинство и да не се слагаш за едното потупване по рамото и подарък дъвка ..

                Коментар


                • #9
                  От: Всяка сутрин в четири...

                  Е чак да съм работил - младеж съм още , към 50-те. Учих там, но това няма връзка с тази тема, нито пък с която и да е друга , различна от "одноклассники" или "Сибирь".
                  А виж Сибирь пък е неизчерпаема тема. Но това е друга тема.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Всяка сутрин в четири...

                    Просто се дръж на положение!

                    Това че някой се разпаща в долари, не го прави автоматично в божество за поклонение..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Всяка сутрин в четири...

                      Ама верно ли в 4
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        От: Всяка сутрин в четири...

                        В 4...токийско време..
                        00359893488603

                        ....нямам си вече LR...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X