Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нови простотии...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нови простотии...

    Гледам никой не коментира новите изисквания за правилата за движение на колелата?! Тъкмо се бях навил пак да направя едно море с колелото и - жилетки! Не съм карал с тази простотия - не запарва ли много тази изкуствена гняс?! Жегата ме мори най-много и тази допълнителна "екстра" ми идва в повече, но пък по шосетата ставаш лесна плячка на куките - някакви идеи как да се борим с малоумието на властимащите?
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Нови простотии...

    Интересно. На първо място ти е жегата, после полицаите, а безопасността къде е?

    Коментар


    • #3
      От: Нови простотии...

      А според мен колоездачите нямат абсолютно никакво място на шосетата !

      Коментар


      • #4
        От: Нови простотии...

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        А според мен колоездачите нямат абсолютно никакво място на шосетата !
        Може и да нямат, ама разни хора (в много случай чужденци) си обикалят държавите с колелета с дисагите. Не виждам защо пък категорично да ги заклеймим, че нямат място и това е Друга алтернатива няма, къде и как биха могли да се придвижват с колело, ако не по пътя.

        Колко да тая жилетка, не съм сигурен, че е чак толкова спарваща, пък незнам да се закопчава, супер лефтерна е и просто ще се вее като байряк .
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Нови простотии...

          За съжаление говорим за БГ ситуацията. От дупки ли да се пазя, мотористи ли, каруци, колоездачи...

          Жилетката е добра идея. Мотористите които карат с такива могат да споделят плюсовете и минусите.

          Коментар


          • #6
            От: Нови простотии...

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            А според мен колоездачите нямат абсолютно никакво място на шосетата !
            Интересно мнение.
            Дори да приемем, че МТБ колелата има къде да се карат, какво правим със шосейните? А туристическите?
            А ако вземем да четем ЗДвП буква по буква, колело по тротоари не може да се кара. И кво правим където няма вело алеи?
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Нови простотии...

              Не съм против колоездачите ! Напротив голям фен съм.

              Но съгласете се, че просто не се виждат в движението и трафика.

              Коментар


              • #8
                От: Нови простотии...

                И в други държави има голям трафик. А не са спрели да карат и колела.
                Толерантност и внимание си трябва. И елементарно осъзнаване, че не сме сами или най-важни на пътя.
                Тоя въпрос и в мото темите сме го дъвкали с години...
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Нови простотии...

                  Много ми е болна тази тема-все бях еднозначно на страната на колоездачите и мотористите и най-малкото яко псувах шофьорите,че не гледат назад и в града,и по пътищата.Но напоследък и самите те много се изколцатиха-кой може и не може,яхнал нещо за сефте и хоп- в най-оживеното и натоварено.Същото почва да става и с пешеходците-те се научиха моментално да си ползуват предимствата,а задълженията-някой друг път после.Жилетки светлоотразителни има (по-скоро ,,връхни тениски") от добри материи,но не знам има ли изискване за цветове.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нови простотии...

                    Венци, съгласен съм че е доста опасно по родните пътища, ама то така и коли да не караме, еле сега в сезона за морето, всеки се има за ниско летящ изтребител. Да не говорим и за разните му тираджии, че вчерашния случай е пресен, за двамата дето се блъснали челно, естествено единия си изпреварва и му не пука, нали е с камион, ама ей го на срещнал, друг и един загинал на място (май беше невинния, каращ си в платното )
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нови простотии...

                      Дисагите ми си имат светлоотразители и сега ако туря и една жилетка ще стана като папагал! Приказката ми беше за друго, че покрай тази безопастност почваме в типичен български стил да прекаляваме - хората обикалят цял свят по фанелки - ние не - с жилетки! Определено сме най-малоумната държава в света и примерите за това са ежедневни! Впечатли ме едно интервю по БТВ с някакъв холандски спец по колоездене, който направо си го каза че сме малоумни, ако направим задължителни всички тези боклуци които в развитите страни в най-добрият случай са препоръчителни. Искам депутатите които предложиха поправката да им дадат по едно колело и да ги опнат по един баир на обяд, да видя тогава за какви жилетки ще ми приказват!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нови простотии...

                        Ами бутай в джоба една декларация, че караш по шосето изцяло на своя отговорност и шофьорите не носят никаква отговорност в случай на сблъсък

                        Явно държиш повече да си красив отколкото жив

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нови простотии...

                          Относно безопастността едно огледало за задно виждане е много по-важно от шибаната жилетка! Имам такива и на двете ми колела и са много полезни. Карам много внимателно и винаги плътно вдясно, това ако нещо си останал с впечатлението че ще се самоубивам. Явно във форума няма много хора обичащи колоезденето - те веднага биха разбрали за какво става въпрос!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нови простотии...

                            Обичащи колоезденето има много във форума. Въпросът е в това дали да има жилетки или не, до колкото разбрах
                            Моето лично мнение е, че жилетката трябва да е задължителна в извънградски условия и по-желание в града за през деня.
                            Пример с мен, сутринта си карам колелото от нас до работата ми само по вело алеи и Борисова градина не виждам за какво да съм с жилетка!?
                            Но ако карам по пътя на градския транспорт примерно бих си сложил жилетка. Вечерно време и в градски и извънградски условия 100% за жилетка според мен.
                            LZ1ZAH

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нови простотии...

                              Целта е една. ДА СИ ВИНОВЕН. Не може всички други да са виновни а колоездачите да ми ходите едни такива невинни. В тая държава скоро независимо какво правиш или не правиш ще си виновен за нещо.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X