Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зелена карта за колело???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зелена карта за колело???

    Вчера за да използвам хубавото време си направих една приятна разходка по Драговишка река до КПП Олтоманци. Стигнах много рано, обаче, и докато търсих нещо като кафе на пункта ми дойде идеята да продължа към Босилеград. Минава се само с лична карта, така че проблеми никакви! Да, ама не. Сърбите първо ме разглеждаха учудено към минута и зададоха изненадващ въпрос: Зелена карта имаш ли? Аз прихнах да се смея, но като видях каменната физиономия на граничния, бързо ми мина. Събраха се цяла група и като се почна - как без зелена карта, ами ако продадеш колелото - номер поне нямаш ли? И от този род все едни въпроси, дето да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли... Аз все го избивах на майтап, но почнах да усешам че май няма да продължа нататък. Накрая им писна и ме пуснаха. Направих си прехода и на връщане, хоп - друга смяна на КПП-то! Познайте кой им беше първия въпрос - за Зелената карта естествено! Тогава разбрах че работата не е майтап и тия май сериозно искат регистрация на колела и други документи към тях. За първи път преминавам граница с колело (официално), не знам дали някой друг се е сблъсквал с такива проблеми? Нека сподели, че това лято мислех да покарам малко по Гърция - ако и там е така, по-добре да се откажа!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Зелена карта за колело???

    Категории за които се издава зелена карта:
    А лек автомобил
    В мотоциклет
    С камион или влекач
    Д велисипед с допълнителен мотор
    Е автобус
    Ф ремарке

    Коментар


    • #3
      От: Зелена карта за колело???

      Иначе от бракята сърби всичко може да се очаква. Като затръгвам занатам, дори и август, нося вериги,лопата, рез. крушки, абе каквото се сетиш. И за 1км скорост над означената спират. А кога да пуснеш фарове е голяма загадка!

      Коментар


      • #4
        От: Зелена карта за колело???

        Колега просто сръбските полицай са свикнали да ги черпят, а и там бая се крадат вещи, та за това са решили да те питат простотии... Скоро не съм ходил там, но имам един приятел, дето без... "подаръци" през Сърбия не минава.

        Даже същия човек ми разправяше, че веднъж, като го спрели бил толкова закъсал, че му били останали само стек минерални води по литър и половина... и от дума на дума - "Бе ти като друго нямаш, я тия минерални води - да мине по-леко смяната"

        Коментар


        • #5
          От: Зелена карта за колело???

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Колега просто сръбските полицай са свикнали да ги черпят, а и там бая се крадат вещи, та за това са решили да те питат простотии... Скоро не съм ходил там, но имам един приятел, дето без... "подаръци" през Сърбия не минава.

          Даже същия човек ми разправяше, че веднъж, като го спрели бил толкова закъсал, че му били останали само стек минерални води по литър и половина... и от дума на дума - "Бе ти като друго нямаш, я тия минерални води - да мине по-леко смяната"

          Не знам по кои пътища минава твоя приятел, но през моите петнайсетина преминавания през Република Сърбия не съм имал абсолютно никъкви проблеми, нито с полицайте им, нито с митничарите им. Може и до късмет да е, но съм минавал покрай тях и с превишена скорост (последния път с 40км. над ограничението) но проблем не съм имал. Мой приятел ми разказа случка в която е опрял до помощ от страна на техните катаджий и от тогава ги дава за пример, за това какви трябва да станат и нашите. От 8 декември до сега съм минавал Сръбската граница с колело три пъти (последно на 7 януари) и както писах вече, без проблеми. Ще следя темата и дано да не е нещо ново което да ни създава грижи за напред.
          Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

          Коментар


          • #6
            От: Зелена карта за колело???

            Aз също съм от тези къде не съм имал никакви проблеми във Сърбия, напротив точно обратното. Един единствен път съм имал ядове докато беше ембаргото но все пак малко преди това минаваха самолетите на НАТО през България така че е съвсем обяснимо, като цяло мнението ми за сърбите е положително. А щом си има изисквания за карта за колело в Сърбия значи си е така, все пак са те пуснали на добра воля нещо което надали щеше да се случи на сърбин да влезе така в БГ, най-малкото наште щяха да го одрусат некое и друго евро.
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #7
              От: Зелена карта за колело???

              Първоначално публикуван от V69 Преглед на мнение
              От 8 декември до сега съм минавал Сръбската граница с колело три пъти (последно на 7 януари) и както писах вече, без проблеми.
              А през кой пункт минаваш? Иначе съм сигурен че цялата работа беше за почерпка, дълго време ме изучаваха какво евентуално мога да "снеса" - провериха ми и звънеца за техническа изправност, но ядец - работи!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Зелена карта за колело???

                Ами прави са били митничарите. А да си представим, че блъснеш някоя кола или камион там, кой после ще им плаща щетите ? Трябва си зелената карта...
                Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                Коментар


                • #9
                  От: Зелена карта за колело???

                  За добро или за лошо човека за който говорих почти всеки път го "глобяват" на границата. Интересното е, че първо е военен, второ е и на служебно пътуване и трето пътува доста често - десетина пъти в годината...

                  Като цяло вътре в Сърбия не се е оплакал за нищо... дори многократно е казвал, че е доста доволен от престоя си там, макар в повечето случаи да е за кратко. Както, казва "Сръбската скара трябва да си я ядеш в Сърбия".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зелена карта за колело???

                    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                    А щом си има изисквания за карта за колело в Сърбия значи си е така, все пак са те пуснали на добра воля
                    Ако наистина имат такова изискване, мога само да съм благодарен на хората че не ми развалиха деня. Но от моя гледна точка това изискване изглежда несериозно - мога да дам за пример едни германци, които срещнах на Витиня миналата година - пътуваха за Турция с четири колела и нещо стана на въпрос за документи и казаха че имат само лични документи!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зелена карта за колело???

                      Ами германци са, и понякога има субективният фактор зависи и от настроенията на служителите на границата. Случвало ми се е много пъти примерно на некое летище от една камара араби, чалми, черни и кви ли не точно мен да ме извадят от стадото да мина на по щателна проверка явно като балкански субекти перманентно сме си под подозрение.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зелена карта за колело???

                        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                        А през кой пункт минаваш?
                        Градина, или Калотина както е от Българска страна.

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        За добро или за лошо човека за който говорих почти всеки път го "глобяват" на границата. Интересното е, че е военен.
                        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                        Един единствен път съм имал ядове докато беше ембаргото но все пак малко преди това минаваха самолетите на НАТО през България така че е съвсем обяснимо.
                        Предполагам, че това обяснява до някъде проблемите на военния.
                        Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зелена карта за колело???

                          Виж колега, за това не се бях замислял... най-вероятно си прав.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X