Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

    Не знам дали съм на правилното място, но ще опитам . Не съм карала колело досега, но отдавна имам мерак, е като изключим, че на 6 години се класирах на 3-то място в едно състезание, след като първите 2 места бяха заети от 2 момчета Та, последното колело ми го откраднаха и сега искам да пробвам планинско колоездене и да си купя съоветно такова подходящо колело - стиловете не ги разбирам, знам само, че обичам горички, полянки и рекички. От Пловдив съм и доколкото знам и съм виждала в Родопите има подходящи места за тази цел. Та да мина на въпроса - има ли някой желаещ от Пловдивските ширини, който иска да ме светне по тези въпроси и евентуално в някаква групичка да се включа, че в гората при това с колело сам очевидно не се ходи. Имам привкус към екстремното, така че не съм бъзлива и страхлива.

  • #2
    От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

    Твоите хора са клуб "Крива спица" в Пловдив. Имат и сайт. Много са читави и доста карат. Няма място в Родопите да не са обиколили.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #3
      От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

      Много ти благодаря, NovemberCharlie !

      Коментар


      • #4
        От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

        Първоначално публикуван от LadyInRed Преглед на мнение
        ... Та, последното колело ми го откраднаха и сега искам да пробвам планинско колоездене и да си купя съоветно такова подходящо колело - стиловете не ги разбирам, знам само, че обичам горички, полянки и рекички. ...
        Lady "твоят" стил е XC (crosscountry) или allmountin... В зависимост дали обичаш и спускания.

        Коментар


        • #5
          От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

          Не знам какво обичам, ама като съм гледала само снимки на спускания по камънаците, май ще ме е страх на това - искам горички аз. Ще видя точно кво е тва крокънтри. Мерси
          Последно редактирано от братчеда; 29-09-10, 07:23.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

            СТИЛОВЕ ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ
            Спускане (DOWNHILL). Това е дисциплина имаща една единствена посока - надолу. Целта е състезателите да изминат определено трасе, включващо множество препятствия за най-добро време. Дисциплината е изключително екстремна.
            Екстремено свободно каране (EXTREME FREE RIDE). Този стил не е със състезателен характер, макар, че се провеждат и състезания (най-известното е RED BULL RAMPAGE), a посоката на движение отново е надолу. Преминава се през възможно най-трудните и опасни терени, правят се огромни скокове и пропадания (DROP OFF), но невинаги за целта се използват планините, много често карачите се възползват от инфраструктурата на градовете. За да се добие по-добра представа за XFR е достатъчен един пример - най-големият drop off е изпълнен от американеца Josh Bender и е с височина 55 фута (около 16,8 метра), за съжаление неуспешно приземен.
            Свободно каране (FREE RIDE). Стил, с несъстезателен характер обединяващ катеренето и спускането, но основно наблягащ на второто. Включва преминаване на трудни терени и умерени скокове. Това е един от най-практикуваните стилове даващ огромно удоволствие от карането.
            Към този стил можем включим и "ендуро" (ENDURO или ALL MOUNTAIN), който е много близък по характе до горепосочения, като разликите са може би в по-неагресивния начин на каране на велосипеда и повечето изкачвания.
            Крос кънтри (CROSS COUNTRY). Състезателите стартират заедно и имат за цел да изминат определено трасе, включващо множество изкачвания и спускания, победител е финиширалия първи. Тази дисциплина е еквивалента на шосейното колоездене по пресечен терен.
            Траял (TRIAL). В този стил са заложени основно техниката и пъргавината на карача, идеята е да се премине през терени, които изглеждат невъзможни за прекосяване. Качване и скачане по огради, камъни, дървета, варели и други всевъзможни препятствия. Състезатели в този стил, могат от спряло положение да издигнат колелото над един метър височина и да прескочат примерно пейка, или друго препятствие.
            Скокове (DIRT JUMPING). Основата е прескачането на изкуствено изработени скокове и изпълнението на различни фигури във въздуха, стилът е изключително атрактивен.
            Свободен стил (FREE STYLE). Това е един съвсем нов стил взаимстван от БМХ-са (BMX) и включващ няколко други като trial, extreme free ride и dirt jumping. Самото име говори, че става дума за каране в града, като се използват всички възможни места. Кара се по стени (wall riding), на уреди, прескачат се стълби и всевъзможни други места, изпълняват се различни баланси, завъртания, движения с колело, и тяло. Разнообразието от трикове за изпълнение постоянно нараства. Това е вероятно най-бързо развиващия се стил, поради многообразието в него.
            Дуал (DUAL) и фор крос (4 CROSS). Тези стилове са със състезателен характер като реално са еднакви, разликата идва от броя на състезателите, в дуал-а стартират двама, а във фор крос-а са четирима. Стилът е взаимстван от мотокроса, трасето е изкуствено със средно голяма денивелация изпълнено с множество остри завои, скокове и неравности. Дисциплината е изключително атрактивна, а честите падания са неразривна част от състезанията.

            Източник: интернет

            Трябва да отбележа, че крос кънтри (среща се с абревиатурата ХС) е много популярен и като несъстезателтна дисциплина. Обикновено така се нарича неагресивно каране извън асвалтовите пътища и не включва скокове, високи скорости.... Това е каране за хора, които искат да се наслаждават спокойно на природните красоти и да се поддържат в добро физическо състояние без екстремизъм.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #7
              От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              СТИЛОВЕ ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ ...

              Трябва да отбележа, че крос кънтри (среща се с абревиатурата ХС) е много популярен и като несъстезателтна дисциплина. Обикновено така се нарича неагресивно каране извън асвалтовите пътища и не включва скокове, високи скорости.... Това е каране за хора, които искат да се наслаждават спокойно на природните красоти и да се поддържат в добро физическо състояние без екстремизъм.
              ...
              Точно това е и моят стил. Преди седмица обаче едно другарче ме заведе на един съвсем малък pump track и разбрах, че нищо не разбирам от колездене и има доста още да уча Във всеки случай беше бая забавно

              Коментар


              • #8
                От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

                Ела някоя вечер в Трабанта (http://kriva.org/userfiles/htmleditor/image/trabant.jpg) да пием по бира и ще се запознеш с хората в Пловдив, които карат
                После дали ще караш с нас (Крива Спица) или с някои от по-новите и не толкова агресивни карачи, сама ще си прецениш.
                Има и още 2-3 дами в Пловдив, които карат. Рядко се виждаме с тях, но може да ти дадем координати.

                Кое ти е другарчето, дет те е водило на пъмпа ... и кой пъмп - гребната или Лаута? Пъмпа принципно е играчка за напреднали. Там трябва и някой, който разбира да ти обясни доста неща, преди да можеш да го "караш".

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

                  Първоначално публикуван от outfaced Преглед на мнение
                  Кое ти е другарчето, дет те е водило на пъмпа ... и кой пъмп - гребната или Лаута? Пъмпа принципно е играчка за напреднали. Там трябва и някой, който разбира да ти обясни доста неща, преди да можеш да го "караш".
                  Pump-а е в една горичка близо до Кърджали Иначе, че е играчка за напреднали установих още с първото пробване... Направо съм като талпа в сравнение с Пешо...

                  Иначе дамата в червено е в Пловдив - пояснявам за да не стане грешка - тя си търси дружинка... Аз мисля да се преориентирам обратно към моторите за остатъка от сезона
                  Последно редактирано от господин никой; 01-10-10, 15:30. Причина: Смислова добавка...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли групичка колоездачи за план.колоездене от Пловдив?

                    Хех ... усетих аз, че нещо обърках и не са всички мнения на дамата
                    Както и да е. Тя поканата си важи за всички в Пловдив. За колелата сезон няма, а есента ми е лично на мен любимия, че не е жега и е по-шарено

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X