Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Евтин е билета за делфинариума в морската градина, гр. Варна.
    Няма проблем в "завъждането", нама проблем и с рибарите... Средата е проблем... Ако средата е неблагоприятна за рибата, аналогично е неблагоприятна и за делфините...
    Неблагоприятно за делфините е и стрелбата от рибари към тях , като се заплетат в мрежите .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #32
      От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Неблагоприятно за делфините е и стрелбата от рибари към тях , като се заплетат в мрежите .
      Да, в повечето случаи животните сами се давят... Но го има и оная глупост - да им режат перката заради смешни суеверия..... Предполагам не режат от удавени животни, но знае ли човек...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #33
        От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Да, в повечето случаи животните сами се давят... Но го има и оная глупост - да им режат перката заради смешни суеверия..... Предполагам не режат от удавени животни, но знае ли човек...
        Бъркаш, не режат перките на делфините, а на акулите. В Източна Азия от перки на акула приготвят тъй наречената "сватбена супа", купичка от която струва около 100 $, затова годишно се избиват над 100 000 000 акули.

        Коментар


        • #34
          От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Бъркаш, не режат перките на делфините, а на акулите. В Източна Азия от перки на акула приготвят тъй наречената "сватбена супа", купичка от която струва около 100 $, затова годишно се избиват над 100 000 000 акули.
          Аз може и да бъркам, ама имам и снимки...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #35
            От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Аз може и да бъркам, ама имам и снимки...
            Това само иде да покаже колко са заблудени - даже не знаят и чии перки се използват, но въпреки това режат. На каквото попадне.

            Коментар


            • #36
              От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              "Каквото и да ти говорят, знай, че става дума за Пари" тази максима прочетох наскоро в една кръчма и се замислих Колко е вярна.
              В Деветашката пещера десетки Години са се складирали ГСМ (горива и смазочни материали) на армията, все още седят основите и мазните петна и загрозяват Приказната красота на Природният Феномен. И въпреки това очевидно прилепите са оцелели!
              Не коментирам дали/или за филма и какво са правили вътре, не знам и дали наистина прилепите са/ще пострадат/ли, но когато някой хора скочат Активно върху едно видимо Печелившо предприятие, винаги у мен се заражда зрънце подозрение за Чистотата на мотивите, още повече След като събитието е Приключило, т.е. Връщане назад няма, само нещо Глобичка може да се заформи.

              Не ме разбирайте погрешно, радвам се на останалите природни красоти, радвам се на девствената природа и пазя колкото мога, но ако някой ми каже, че НЕ трябва да влизам и да се радвам, защото "Преча на живота на плоският червей" (примерно), то ще съм Против! Красотата трябва да се пази, но и трябва да се Вижда - Баланс какво да го правиш, труден е за отцелване (пример истерията около Белоградчишките скали, която докара толкова туристи, че не можеше да се Размине човек)... та с две думи знам ли, трябва или не, закон, но знам със сигурност, че ако го има то той трябва да се спазва от ВСИЧКИ! Иначе Нищо няма да стане, както винаги (Яд ме е като видя знака забраняващ качването на Витоша с кола през празничните дни и КОЛОНИТЕ от Автомобили Прелитащи край него през Уикендите).
              Напълно споделям мнението,красотите трябва да се гледат и да се пазят,ако няма баланс се губи смисъла,каква е ползата от нещо което никой не вижда???? Утре ще дойде друг сайбия на държавата,ще го даде на дългосрочна концесия,и сме до тук.Някой членове на форума сигурно си спомнят че преди време Деветашката пещера се ползваше за склад на военните,много други пещери се ползваха за Узряване на сирене,кашкавал и други продукти, в някой се гледаха гъби и т.н!Достъпът беше ограничин,но се извършваше стопанска дейност,която не е попречила много на популацийте вътре.Сега мисля че може да се извършва,контролирана дейност-туризъм,която може да носи някакви приходи,иначе се губи смиъла.Иначе еколозите малко преиграват,но са прави за тях си,все пак трябва да оправдаят средствата който получават отвън,трябва шум да има.А медийте сега им пригласят,макар че преди да дойдат звездите,се знаеше къде ще са снимките,защо тогава още при пристигането на Арни и компания ,не направиха телевизийте единен фронт с/у снимките в защитен обект.Тогава снимаха звездите и вдигаха рейтинг,сега като си заминаха,пак трупат рейтинг на техен гръб,но тоя път в съюз с псевдоеколози.Всичко е бизнес,а ние сиромашията им пригласяме, без да сме запознати с конкретното положение,все пак монетата винаги има две страни, нали?????

              Коментар


              • #37
                От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                Тогава снимаха звездите и вдигаха рейтинг,сега като си заминаха,пак трупат рейтинг на техен гръб,но тоя път в съюз с псевдоеколози.
                Не споделям квалификацията "псевдоеколози"! Защото:
                Водещ в дискусията е " Центърът за изследване и защита на прилепите" - структура на Националният природонаучен музей - БАН! Виж повече: http://www.nmnhs.com/bat-research-an...centre-bg.html
                Именно тук се крие и голямото противоречие - държавата в лицето на МОСВ не уважава мнението на специалистите, който използва за експерти в ежедневната си работа!

                Коментар


                • #38
                  От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                  Първоначално публикуван от Алексей Жалов Преглед на мнение
                  Не споделям квалификацията "псевдоеколози"! Защото:
                  Водещ в дискусията е " Центърът за изследване и защита на прилепите" - структура на Националният природонаучен музей - БАН! Виж повече: http://www.nmnhs.com/bat-research-an...centre-bg.html
                  Именно тук се крие и голямото противоречие - държавата в лицето на МОСВ не уважава мнението на специалистите, който използва за експерти в ежедневната си работа!
                  Държавата, в лицето на Димитър Стоев - началник на Отдел "Защитени територии" в МОСВ нагло и безцеремонно омаловажава и преиначава фактите...явно наистина става въпрос за пари. В тази държава всичко е за продан, и земята, и въздуха, и живота...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                    Съгласен съм че хората са сериозни,и сповече познания в тази област от мен,но защо винаги се случва всичко,постфактум,както споменах още като дойдоха звездите се знаеше къде ще са снимките,тия хора не четат ли вестници???Просто ми е интересно, защо тогава не се организира масирана медийна кампания,за запазване на природният обект!!Аз съм ЗА опазването на природата в цялото и многообразие,но понякога,оставам с впечатлението че монетата има две страни,а ми показват само едната!!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                      Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                      защо винаги се случва всичко,постфактум,както споменах още като дойдоха звездите се знаеше къде ще са снимките,тия хора не четат ли вестници?
                      В случая - главно, защото имаше сериозна медийна кампания от властите че всичко ще е наред, а не че ще влязат и ще разринат всичко. Просто едно са обявили, а друго се е случило и срещу такава ситуация може да се реагира само постфактум.

                      Аз още не знам защо охраната на същите кинаджии ни гони през половината язовир Огняново с лодка, но и от там останах с впечатление за нещо нередно.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                        Снощи слушах заключения от доклад на някаква ресорна комисия ли, що ли:
                        Проблеми няма. Прилепите спят до един. Нормална била своеобразна "фира" по време на хибернацията.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Снощи слушах заключения от доклад на някаква ресорна комисия ли, що ли:
                          Проблеми няма. Прилепите спят до един. Нормална била своеобразна "фира" по време на хибернацията.
                          При тия твари пилците май се броят напролет, но че има нормална загуба през този период - определено.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                            http://www.greenbalkans.org/show.php...1307&cat_id=35


                            ПОКАНА ЗА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ
                            НАЦИОНАЛЕН ПРИРОДОНАУЧЕН МУЗЕЙ
                            София, бул. Цар Освободител № 1
                            22.12.2011г. (четвъртък), начало: 12:00ч
                            Защо МОСВ прикрива нарушенията , допуснати при снимките на НЕПОБЕДИМИТЕ 2 в
                            Деветашката пещера?

                            1. Какви закононарушения бяха допуснати от МОСВ и РИОСВ?
                            Добромир Добринов – Зелени Балкани

                            2. Негативно въздействие върху прилепите – има ли такова
                            Антония Хубанчева – ЦИЗП към НПМ при БАН

                            3. Подлежи ли на коментар експертизата на Центъра за изследване и защита на прилепите?
                            Боян Петров – ЦИЗП към НПМ при БАН

                            4. „Официалната проверка“ на Минисетрството – мислят ли експертите от проверката, че дейностите в пещерата не са били проблем за прилепите?
                            Славея СтойчеваЗелени Балкани, Боян Петров – ЦИЗП към НПМ при БАН

                            5. Историята на Деветашката пещера. Преди и след 1990г
                            доц. д-р Владимир Бешков – НПМ при БАН

                            6. Защитени ли са пещерите в България? Има ли нужда от Закон за пещерите.
                            Алексей Жалов – Европейска Федерация по Спелеология

                            7. Как се спазва Закона за защитените територии и режима на Природта залбележителност „Деветашка пещера“? – случаят от юни 2011.
                            Славея СтойчеваЗелени Балкани, Боян Петров – ЦИЗП към НПМ при БАН

                            8. Осъзнат проблем или скрита бомба е моста пред пещерата?
                            Добромир Добринов – Зелени Балкани

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                              Кога приблизително се очаква становището на Европейската комисия по проблема?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво ново около случаят "прилепите в Деветашката пещера"

                                Нещата вървят и то към лошо! Накрая ние "ще плащаме сметката"! В противовес на някои от изказаните тук становища, в ЕК е сигнализирано още в началото на ноември, а успоредно с това е обърнато внимание на компетентите органи тук!!! Съжалявам, но не мога да представя превод на писмото!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pismo EU-1.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5329906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pismo EU-2.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5329905

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X