Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война - 2006 - правила и официална дискусия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Обер, ако си чел моите мнения съдиите са практически излишни след като определят точките, ти много ме изненадваш, имам чувството че не си влизал често в гората, тези въпроси си ги задавах, още когато ти предложи да обединим двата спорта, но много отдавна си бях отговорил на тях..
    Ако ти докараш спонсор на това мероприятие, имаш от мен една кутия топчета, ей оставете деловите неща , отиваме не за да правим пари, а да си правим кефа!

    Защо толкова те плаши ограничението на топчетата?! Да не разчиташ на кьорфишеци в кьорсокаци? Майтап / но не е зле да ограничим до този размер бройката, иначе просто ще се заливаме с боя като с маркуч с вода, както казваш - купона ще изпростее../.

    Коментар


    • #62
      Абе, що си губим времето да откриваме топлата вода? Аз се придържам към чуждия опит - навсякъде има съдии, значи и при нас ще има, но не на формален пост.

      Тук организатор се явява Венци и той ще каже какво му е мнението да зарежем хора и коли навсякъде, където е имало престрелка.

      На това първо мероприятие не виждам кой ще може да докара спонсор, при това само с приказки. Говоря за евентуаланите следващи, за които трябва да има и какво да се покаже, освен да се разкаже. Пък и далеч не само за тях. Моето убеждение е, че това трябва да се заснеме. Мерси за кутията топчета, но имам няколко кашона, чийто срок на годност тече.

      Никой не е тръгнал да прави пари от това, обаче освен да се кефим се надявам и да го популяризираме. А това не става с изкуствено елитарни спортове.

      И какво значи да се заливаме с боя?! При първото попадение си готов. Няма да има последващи. Ще определим взаимно приемлива бройка, а не такава, която отговаря на нечии вкусове. Аз също съм минималист в стрелбата, но това си е моя грижа и никого не ограничавам.

      Коментар


      • #63
        Обер, незнам къде си живял досега, но в момента се намираме на Балкански полуостров - страната се нарича "България"!
        Основно правило в спонсорството - "давай пари на тези които нямат нужда от тях!", това пък вече е световна максима..

        Идеята ти /за трети и последен път го казвам / е с огромен потенциал, но слагаме коня зад каруцата, още не сме се опукали, а вече търсим популярност..

        Доколкото разбирам и теб не те притеснява ограничението от 100 броя топчета на калпак /отбора с по-малко глави компенсира с повече топчета/, така че нека "главния организатор" - Венци да го потвърди и баницата вече е почти опечена!

        Коментар


        • #64
          Едни хора со го казали - Think global, act local. Аз не търся бързи резултати, но и не ги оставям на самотек. Затова ние да си снимаме и да си популяризариме кротко, пък то ще си дойде. А и набирането на популярност мисля, че неусетно се случва, ама май не го усещаме насред глъчката, която вдигаме. А това за даването на пари на разни типове, които нямат нужда, май описва точно нас.

          Мен нищо не ме притеснява, камо ли ограничението за някакви топчета. Обаче и тук ще отбележа международния опит - да се гърми здраво. Там в една игра да се издумкат по 2000 топчета на човек е норма. Остави, че така се прави оборот и организаторете го налагат, обаче и забавлението е по-голямо. Все едно всеки е хванал по един гатлинг. И купонът не изпростява. Все пак това не ти е истинска война и всеки да е с 3 пълнителя. Тая работа не изключва организирането на снайперистки двубои, но нека не се налагаме над останалите.

          Коментар


          • #65
            Искам да ме разберете правилно, в момента създаваме нова игра / с голям потенциал /, всички врати - в правилата са отворени и в тях може да влезне много боклук!
            Ако няма ограничения в ресурсите - това ще бъде футболен мач с 22 топки и без време!

            Обера бърка стрелбите по строежите с това което започваме да правим, тук Венци е прав - ориентирането, а от нас тактиката и издебването ще направят тази игра интересна!

            Но в крайна сметка правим това за всички, така че ако някой категорично не е съгласен с нещо, по-добре да го каже ясно..

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
              Все пак това не ти е истинска война и всеки да е с 3 пълнителя.
              Ами дай тогава всеки да е с 2000 живота и ще стане жесток купон!

              Коментар


              • #67
                Ако пълнителя на Калашников събира 30 патрона, а Обера говори за 2000, значи войника трябва да носи около 70 пълнителя, това си е за мотокар......
                Дайте да приближим нещата максимално до действителността!

                Обер, пукотевицата ще е черешката в тортата, основното са трасета и дебнене, не е като по строежите!

                Коментар


                • #68
                  Колеги, някои от Вас знаят, че работая в голяма международна компания, един от сериозните спонсори и рекламодатели в световен мащаб. Ако искате, ще Ви кажа някои особености за това кой какво спонсорира, но не сега, а утре, като се видим.
                  По отношение на броя топчета Вие ще вземете окончателното решение. От една страна желанието на Вальо нещата да са по-реалистичини има здрав смисъл, от друга малко повече "патрони" ще са от полза за по-зрелищтна игра.
                  В една от "битките" в които аз съм участвал, имахме по 50 патрона, но бяхме по 25 в отбор на доста по-малка площ и с по-прости правила. И въпреки малкия брой патрони някои от по-неопитните стреляха като бате Арни в Хишника, а като им свършат патроните, получаваха по един "милостив" изстрел от враг и се чудеха от къде им е дошло. Моето мнение е, че ако освен да се стреля, трябва и да се мисли защо и по-какво се стреля, ще направи играта по-интересна. В тая връзка напомням, че повечето участници са без опит и не трябва да остават с впечатление, че пейнтбола е автоматична стрелба по всичко, що мърда и че целта е да засипеш врага с 300 патрона, та поне един да го уцели.
                  Донякъде нуждата от по-прецизна стрелба може би дава предимство на тези, които имат стрелкови навици (Ловците), а с оглед на диспропорцията в броя, те определено имат нужда от това
                  Но в края на краищата от Вас зависи, каквото решите, това ще е.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #69
                    Педлагам да се зарежда броя патрони за един стандартен хопър 150 - 200 броя и да се запечата със съдийска лепенка...По-малкия отбор ще получи насипно разликата в бройките...

                    Коментар


                    • #70
                      Волк, стига си преекспонирал тези строежи, че ще взема да си помисля, че се заяждаш. Строежите са малък дял от общото и няма какво да се хващаш за тях.

                      По въпроса за спонсорството - на такива прояви традиционни спонсори са производителите на безалкохолни и "тонизиращи". Най-отявлени са Coca Cola с търговската марка Sprite. Разните конкуренти на Red Bull също се пробват. Общо взето, всеки си има някаква тясна или широка целева група. Това го казвам от наблюдения. Какво ще е на практика не е ясно, обаче ако не се подготвим аргументирано със сигурност нищо няма да стане. Не сме преритали за спонсорство, но е глупаво да не пробваме.

                      За топчетата - казах, че това НЕ Е истинска война със средно по 3 пълнителя на войник. Имайте предвид, че там има диверсификация - автомати, гранати, картечници, миномети и т.н. Ние трябва да компенсираме по някакъв начин. Освен това тези пушки не са точни или далекобойни и повечето изстрели служат за наводка и пробване на укритията. Тях и рехаво храстче ги спира. Допълнително - доста хора ще дадат фира още преди да са изстреляли една шепа топчета и какво става с останалите им?! Пълнителите не трябва да се запечатват, пък и не е желателно да се пълнят много поради практически съображения. Тези топчета са транспротирани, съхранявани и подритвани при незнайни условия и все може да има някакво кекаво, което да се спука при сътресенията в пълнителя и всичко става мазало. Оттам започва да пука всеки изстрел в цевта и се почва голямато чистене. Всеки трябва да има право да си преглежда налиичностите и да разменя топчета със съотборниците. Да се изстрелят 200 - 300 топчета зависи от най-важното условие - да устискаш дотогава. Затова моето предложение е по 100 задължителни, които се взимат, пък ако щеш ги стреляй и по 100 допълнителни. Общата отборна бройка да се формира със 100 топчета на калпак от по-големия отбор умножено по две. Това количество се връчва на всеки от капитаните и да се оправят с хората си.

                      Към Злати - нещо оставам с впечатлението, че Хантър-а записва анонимни участници под формата на "подкрепления", без да споменава имена и бройки.

                      Коментар


                      • #71
                        Към Обера:Къса провокация Просто чакам списъка с имената.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #72
                          Спокойно, колеги, няма скрито-покрито, утре ще изясним моментната бройка на участниците във всеки отбор.
                          Имам предложение, май е все още твърде далече, но някои от нас си правят разни планове, има мераклии от провинцията, така че може би е време да сложим една дата вече, примерно 13 май, събота, а записванията да са до 5 май например. Как Ви звучи това?
                          Що касае броя патрони, от мое гледище предложението на Обера е супер, 100+100 броя на човек от отбора с повече хора. Или 200х25(Отбор 1) = 5000 патрона. 5000 делено на 14 = 357 патрона за всеки Ловец. Тия сметки са само примерни и касаят броя на хората към настоящия момент.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #73
                            Имам желание и аз да дойда утре, но не знам мястото, нико пък както да отида до там. Има ли вариант с някой да се разберем нещо?


                            ЕДИТ: Или някой да каже поне името на заведението

                            Коментар


                            • #74
                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                              Затова моето предложение е по 100 задължителни, които се взимат, пък ако щеш ги стреляй и по 100 допълнителни. Общата отборна бройка да се формира със 100 топчета на калпак от по-големия отбор умножено по две. Това количество се връчва на всеки от капитаните и да се оправят с хората си.
                              OK!
                              Подсещам ви, че всичко прието в правилата ще се превърне в основен правилник по който ще се играе и след години!

                              Затова исках да се превъртат мненията във форума за да се подбере оптималната форма!

                              P.S. Както каза Хънтъра, не ни мислете!

                              Коментар


                              • #75
                                Вълчо,утре там точно ,нали.Че много ми е късо времето.
                                Голди може и да не дойде.Булдока ще е там.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X