Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война - 2006 - правила и официална дискусия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОК, но да знаеш че ще броим ударените и ще ги съпоставяме към официалния списък!
    Злати, имаме ти доверие, както и на Яро - ще разчитаме да проверите дали всички от списъка са с маски!

    Понеже оборудването е проблем, а техничарите и без това са го закъсали с бройките на маските, ще се ангажираме две от маските за вас да са осигурени от нас..

    Коментар


    • Броя на топчетата?!

      Имаше идея за фиксиране, но поради факта че е невъзможно да се контролира изпълнението - предлагам да отпадне лимита!

      Коментар


      • Не виждам нищо невъзможно в контролирането на топчетата. Преброяваме колко участници има в по-големия отбор и го умножаваме по 200. Това е лимитът и за двата отбора.

        Абе, от последните ти мнения личи, че очакваш да мамим. Дано не съдиш за другите по себе си.

        Коментар


        • Съдейки по това, че си поставил чужда снимка на аватара си, имам някои предположения!

          Коментар


          • Щото ти си сложил твоя...

            Хубаво поне, че Венци те е изтипосал най-отгоре, топнат в реката, та да се виждаш винаги.

            Смятам, че никой не е толкова глупав, че за едната победа да рискува репутацията си и да стане обект на спорове. Съдиите са за авторитет и да следят за спазването на общите правила и на безопасността. Ако ще трябва да гонят всеки да му гледат попаденията, значи не сме се събрали подходящите хора.

            Коментар


            • Давам ти пример /сигурно и ти имаш подобни/, Серго стреля и удря Миро в гърба, Миро усеща удара, спира и се обявява за ударен.
              Серго излиза от храста, в този момент на Миро му казват, че топчето не се е спукало и той опуква Серго..
              Това е пример как може много свястно момче - Миро, да се обърка ако не са ясни условията..

              Коментар


              • Е, тук не сте наясно с правилата, а не мамите. Веднъж обявиш ли се за ударен - край. След това и да се окаже, че няма петно, няма връщане. Гледаш веднага и сам преценяваш. Това с петното е само когато се гони победа на всяка цена и се играе на турнири. Там ако си сигурен, че си ударен, ама не си сигурен за петното, викаш съдията да провери без да ставаш. Ние като играем за кеф сме на принципа, че щом си го усетил си готов. Има различни причини топчето да не се спука, въпреки, че те улучва плътно. Обаче мисля, че при такова попадение и ти сам ще си излезеш, вместо да се възползваш от недостатъка на топчето. Предпобагам, че и вие идвате, за да изпитате себе си, а там измамите не помагат.

                Коментар


                • И така днес направихме кратка първа и последна тренировка за запознаване на част от нашия отбор. Сутринта по принцип с Obersturmbahnfuehrer-a имахме уговорка да идем до Бухово да види къде ще е полето на войната и от него разбрах, че от ранния следобед той е организирал и стрелба. Макар че бях силно притеснен откъм време направихме кратка тренировка, от която установихме следното, което е валидно за всички:

                  За мотористите няма никакъв проблем - съвършено никакъв. Върху Събин проведохме пълни тестове като включително с 8 пушки го стреляхме едновременно от няколко метра като минаваше покрай нас. Въобще нищо не усети, никакъв шанс да му попречим. Естествено по време на играта ще гледаме да не стреляме мотористите по очите...Иначе по каската въобще и не разбира че е ударен... След това проведохме тест какво ще стане ако моториста се опитва да ни избегне. Никакъв шанс за стрелците. С елементарни маневри Събин избягваше огъня и не ни даде шанс...

                  Но носенето на пушка от страна на мотористите е голям риск защото ако паднат има опасност от нараняване да не говорим че в гората пушката ще стане на нищо...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • То пушката е най малкия проблем при такова падане.

                    Коментар


                    • Готови сме с точките...
                      Всъщност сме готови с всичко, освен графика на 13.05 и ще трябва да го разнищим тук сериозно и то в близките дни!
                      Приемаме и то с удоволствие варианта "северен склон до Ябланица"!

                      Ще имаме предостатъчно време, нашия СПЕЦЛОВ днес покри за два часа цялата територия, даже остана време да съпроводи разведката на противника /представена от два мотора/ до забележителностите на планината!

                      Коментар


                      • ОК, вече съм в София и утре ще звънна да си уговорим среща за финални уточнения. Не знам за противника и разведката, да не се е появил някой трети, я да вземем да се поинтересуваме? Сериозно говоря, защото най-отговорно твърдя, че до днес от нашия отбор никой не е ходил по тези места, а днес сме били там са аз и Стоян, за по-малко от един час и без мотори, и с УАЗ - сив на цвят... Та понеже и миналия път казахте, че има разузнаване започна да ми става интересно кой толкова се интересува?
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • Можеш ли да контролираш всички читатели на форума?

                          Момчетата са готини, единия е с туристическа "Априлия", може и да са наши фенове, но беше интересно да ги водим след нас!

                          Даже се учудихме, че сте се сетили толкова хитро, разведката си е част от боя.

                          Прекалено сте благородни, ние докато не свърши тупаницата сме ваш противник, не го забравяйте, вечерта ще сме отново приятели!

                          Коментар


                          • Колеги, двама съдии( Яро и аз) са напълно готови с примерната програма и детайлите за 13-ти. Предлагам утре, вторник, 9 май ( денят на Победата), да се съберем с Венци и Обера от Отбор 1 и Вальо и Хънтъра от Ловците заедно с една разпечатана на хартия карта и да уточним всички подробности за последно. Предлагам този малък формат на срещата, за да може да се съсредоточим върху детайлите. Съгласни ли сте? Мястото е добре известния на всички Екопетролиум на България. Например в 18,30?
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • ОК прието! Там съм.
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • ОК!

                                Ако сте готови с точките, предлагам утре да дадем координатите и описание на избраните точки, за да могат съдиите до събота да разпечатат картите!

                                И Венци, ще съм ти благодарен ако донесеш два диска, да може да сваляме картите, един за нас, един за съдиите!

                                И списъците!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X