Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война - 2006 - правила и официална дискусия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Злати, утре ще получиш нашия списък, до края на седмицата и точките..

    Освен това :

    1. На 13 май ще вали яко, да не се измъкнете с някакво оправдание!!!

    2. Да не се шофира джип от невъоръжен и екипиран изцяло боец, т.е. да не се допускат никакви частични участници, примерно с маска, но без пушка - да кара джипа! Както и разбира се да няма в джипа туристи, защото нашите хора ще стрелят без да ги интересува, кой вътре какъв е!

    3. Практиката показа, че в гората много лесно се заличават попаденията по дрехите, при толкова непознати няма да се усети, кой ще си покрие попадението.

    Затова предлагам, да носите примерно бели ленти през рамо, ние както казахме вече - черни, всеки ударен боец си сваля лентата и я дава на противника!
    Аз се ангажирам да ги осигуря!

    Коментар


    • 1. На 13 май ще вали яко, да не се измъкнете с някакво оправдание!!!
      Не разбрах дали въпросът е към съдиите или не? Но ако е към нашия отбор - бъдете спокойни колкото повече вали толкова по-интересно...

      Аз ще дам списъка в събота защото тази седмица ми изникнаха непредвидени ангажименти и освен това утре заминаваме командировка до събота на обяд.

      Междувременно ще се радвам да уточним полето на боя че другата седмица ще трябва да изпратим някой да прави точки...

      2. Да не се шофира джип от невъоръжен и екипиран изцяло боец, т.е. да не се допускат никакви частични участници, примерно с маска, но без пушка - да кара джипа! Както и разбира се да няма в джипа туристи, защото нашита хора ще стрелят без да ги интересува, кой вътре какъв е!
      Такова условие не сме уговаряли. От нашите хора оръжие ще носят само тези на които им трябва. Аз лично ще карам и не ми трябва, за всичко си има хора. А вие стреляйте по всички такива са условията нямаме нищо против...

      Затова предлагам, да носите примерно бели ленти през рамо, ние както казахме вече - черни, всеки ударен боец си сваля лентата и я дава на противника!
      Аз се ангажирам да ги осигуря!
      Бих ти предложил ние да сме с черните че нещо камуфлажа с белите отива на кино но спазвайки традицията във всичко да ви даваме авантаж сигурно и това ще приемем...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • Някои хора се увлякоха да искат да си променят правилата както им скимне. Уговорихме се на официалната среща за жълти и червени ленти още преди месеци. Вие като искате да сте с черни, ние искаме да сме с тъмно зелени... даже ние ще сме без ленти - има ли лента е ваш, а няма ли е наш...

        Разбирам, че усетихте, че лентата разваля камофлажа. То и за това си има лек - всички да са без ленти. Улученият е елиминиран, независимо откъде му е дошло, пък вие се разпознавайте както искате. Единственият проблем си остава различаването на минувачите, ама едва ли ще има случайни хора пред пушките ни.

        Коментар


        • Явно и двамата сте далече от истината!

          За камуфлаж на 20 метра в храсталака, може да говори само техничар, но няма проблем да сме с тези цветове и да ги теглим с жребий!

          Сега разбирам, че може да се вкарват неограничен брой играчи само с маски, въпроса ми е какво става с оръжието на ударения, тоя дето е само с маска ли го взима?

          Коментар


          • За камуфлаж на 20 метра в храсталака, може да говори само техничар, но няма проблем да сме с тези цветове и да ги теглим на жребийй!
            ОК
            Сега разбирам, че може да се вкарват неограничен брой играчи само с маски, въпроса ми е какво става с оръжието на ударения, тоя с дето е само с маска ли го взима?
            Вече се уговорихме че с оръжието и топчетата всеки изваден от играта сам решава какво да прави. Например ако си е негово и не го дава на друг просто си тръгва или го дава на съотборник или каквото реши...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • Това беше важно...

              Обер, не се притеснявай за правилата, правим ги Венци, аз и съдиите, не е проблем да ги коригираме..

              Коментар


              • ОК, разбрах, че ще се подхвърлят пушки, а маски?!
                Помислете добре, ще стане каша..

                Видях, че условието е заложено успешно в първите правила, но има риск да стане каша!

                Коментар


                • Опа... Объркал си се нещо и вместо "Аз" си написал "аз" с малка буква. Пък и не си го сложил на първо място в изброяването както правиш винаги.

                  Стига си ме плашил с разни ловджийски тънкости. Само се надявам, че си си вдигнал ефективната далекобойност над 20 m.

                  Коментар


                  • Вярвайте ми, ако няма фиксиран брой играчи - не е задължително да е равен, ако няма ленти които да се свалят или да се взима пушката ще стане пълна каша!

                    Ще доведем 100 туриста и едни джип да им сваля в Бухово пушки и маски и да ги връща обратно!

                    Коментар


                    • Съгласно регламента, трябва утре да предадем списъците с имената на участниците!

                      Предлагам според представения утре списък да се подтотвят разпознаватнелни ленти, да се тегли с жребий цвета и след елиминирането на участник, да му се отнема лентата!

                      Разбира се, всеки опит от някой да стреля без лента трябва да се накаже от съдиите адекватно/примерно с отчитане на двама утрепани от отбора/

                      Коментар


                      • За списъците и другите неща може да се изчака до 9 май, вторник. Ако ги има по-рано, още по-добре.
                        За самия ден на войната, 13-ти, предлагам следния дневен ред.
                        1. Съдиите и капитаните на отборите се събират в 8 часа накрай София, примерно на ОМВ Ботевградско шосе.
                        2. Теглят се три жребия
                        - за изходна позиция
                        - за крепости
                        - за цвят на маркировката на бойците
                        3. Капитаните известяват отборите на коя изходна позиция да се явят(добре е всеки в отбора предварително да знае къде са Сеславци и Желява)
                        4. Двама съдии потеглят с колоната на единия отбор, двама с другия.
                        5. След маркиране на джиповете и участниците на изходните позиции съдиите се координират и дават старт на Войната в 9 или 9 и 30.
                        6. При всеки отбор( вътре в техните джипове) ще има по двама съдии с ярко жълти жилетки и розови маски( Венци, Обер разчитам да ги осигурите). Те пътуват с бойните части, следят за правилното развитие на боя и координират всичко по радиостанции или телефон.
                        7. В 17 часа или по друго време съдиите обявяват края на войната, отборите се събират на картинг пистата в Бухово и се отчитат официалните резултати.
                        8. Към 20,30 часа победители и победени се събират "При Кулата" и се започва същинската част.
                        Напомням всеки участник да си носи някакво парче бял плат, за да може да го използва и да се маркира като убит, ако се наложи.
                        Моля, ако има забележки, да ги изчистим до утре вечерта.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • Значи нещата се изясняват!

                          Има списък от участници, не е нужно да е балансиран между отборите!

                          Всеки участник след жребий за цвета на лентата получава своята лента, длъжен е да я свали и предаде на противника след като е елиминиран!

                          Не се счита за играч човек без лента...

                          Часовия график е направен неудачно, първо практиката показва че преди 9,30 не може да се разчита на присъствие, освен това за хората от провинцията е неприемливо! Разбира се за капитаните не е проблем, но съм убеден, че ще трябва още поне час за да се съберат останалите!

                          Ей хора, или не се отнасяте достатъчно сериозно или само си представяте нещата във вашия си виртуален свят!

                          Пълно безумие е да се разнася оборудване на ударен играч и да се дава на зрител..

                          Това ще убие идеята още в зародиш!

                          Коментар


                          • Освен това, нашия екип вече има някакъв скромен опит в района и ви гарантира, че тупаницата няма да продължи повече от два часа...

                            Предлагам /от името на нашите бойци/ да се започне към 10,30 и да се свърши към 16,00!!

                            Коментар


                            • Разбирам, че все още нямате практика, но реалността е такава:
                              - играчи от първия отбор набарват позиции или движение на втория.
                              - следва нападение, стрелба и след 20 тина минути някои от единия и някои от другия са "избити"!

                              В този момент следва тези които са "надвили" противника да му приберат лентите, да му оставят своите избити ленти и да отпратят всички изтрепани към скарата /която ще е временно решение преди вечерята/

                              Тази игра ще е "черно-бяла" от началото, или ще стане от началото интересна, ако се спазва дисциплина и правилата са изяснени, или ще се превърне веднага в изроден хибрид - "урод" между пейнтбол и оффроуд!

                              И вашето мълчание по въпроса /което аз отчитам като липса на позиция, или някаква форма на паника/ не допринася за успеха на начинанието!

                              Коментар


                              • За мене стартовия час е само примерен. Моля, и двата отбора да изберат един точен момент за старта и съдиите ще го приемем.
                                Напомням, че решихме маркировката на играчите да е от цветно тиксо, което не се сваля току-тъй. Затова са и необходими белите ленти, да покрият цветните и да са ясен знак " Аз съм мъртъв, не стреляй". Още повече, че на стартовите позиции съдиите лично ще маркират всеки играч с цветни ленти и всеки джип с кръгли мишени и цветни ленти. Така че продължавам да настоявам всеки да си носи голямо парче бял плат и ако това се приема, съдиите ще проверяват на старта и играчи без него няма да бъдат допускани.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X