Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война! Тема за дискусия между "Ловците"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко практика - задължително условие за стрела - оперението да осигурява завъртане около оста - решил го е прапрадядо ти в каменния век, без да разбира от въртящ момент, по същия начин някой мускетар е открил, че въртящия се куршум е по-точен, затова сега всяка власт дели оръжията на "гладкостволни" и "нарезни" - едните са хоби - другите опасни за властта..

    Много след откривателите на явлението са се появили анализаторите - открили са защо се получава това - тангентата на допирателната и т.н.

    Абе защо теоретиците винаги сте в тила?!

    Напомняте ми воаьори..........

    P.S. Я кажи две думи за аеродинамичното съпротивление на Земята или на топката за боулинг, не знаех, че така им въздейства!
    Не се подлъгвай от видимото завъртане на оста - ще те подведе!!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer

      И какво значи крива цев?! Крива или усукана? За сфера е абсолютно безпредметно.
      Уважавам хобито ти, разбирам, че там се чувстваш силен, но е непростимо да не си в час с новите технологии в играта!

      Ще ти запазя достоинството и няма да давам информация по въпроса -
      чакам една бира в замяна - не е зле - "резил срещу бира", дано го оцениш!

      Коментар


      • Няколко мнения по-нагоре казах защо се въртят стрелите и ракетите - за устредняване въздействието на силите на тягата и на съпротивлението. И понеже много знаеш, я ми кажи с каква максимална ъглова скорст се въртят те. Не търси жироскопичен момент там, където е пренепрежим.

        Гладкостволните били хоби... То добре, че властта е толкова грамотна в някои отношение, колкото и ти. Гладкостволните са изключително опасни оръжия за бронирани цели. Отговарям защо. При равно налягане и маса на проектила, колкото е по-голямо сечението на канала, толкова е по-голяма силата, която действа на дъното на снаряда. Обаче, проектил с голямо напречно сечение и висока скорост изпитва огромно съпротивление във въздуха и бързо си губи скоростта. Затова хората са решили проблема - подкалибрени снаряди за гладкостволни оръдия. В канала проектилът е с голям диаметър, а при напускането, водачите заминават и продължава само тънкият сърдечник, който дупчи наред. Отделно, началната му скорост е такава, че няма да остави полета в канала след себе си. Сърдечникът е с оперение и не разчита на жироскопична стабилизация. Това е стандартът при танковете от 4-то поколение насам. Ако се държиш по-прилично може да ти дам някои "теории" как двуцевка 12 калибър може да стане достатъчно далекобойна и много по-смъртоносна от нарезна пушка. Пораженията са все една са те сякли с бойна брадва или средновековен меч. Обаче има малко физиология и теория, та не знам дали ще издържиш.

        Ясно ми е, че имаш комплекси от хората, които знаят кое защо и как става, а не просто, че става, ама виж поне да научиш нещо, че иначе само си губя времето да пиша.

        Това за Земята и за боулинга нито е смешно, нито е оригинално. Виж там, кажи и ти нещо полезно, че напоследък нищо интригуващо не съм чул от теб.

        А, де. Запознат съм с новите технологии в оборудването. Типман сега изкарват последното поколение пушки. Айде, няма да споменавам кой разбирач плаче за отклонения по 10 метра... При това с пушка с "новите технологии"...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
          Ако се държиш по-прилично може да ти дам някои "теории" как двуцевка 12 калибър може да стане достатъчно далекобойна и много по-смъртоносна от нарезна пушка. Пораженията са все една са те сякли с бойна брадва или средновековен меч. Обаче има малко физиология и теория, та не знам дали ще издържиш.

          Ясно ми е, че имаш комплекси от хората, които знаят кое защо и как става, а не просто, че става, ама виж поне да научиш нещо, че иначе само си губя времето да пиша.
          Виждам, че напредваш в пейнтбоула, надявам се че си ми благодарен за това че съм те стимулирал да се освежиш с новите технологии..

          Ще съм безкрайно благодарен за инфо как 12 гладкостволно ще се премери с нарезно по "смъртоностност и брадворазсичане"!
          Не се притеснявай - ще се опитам да го понеса, въпреки че както знаеш ние ловците не отбираме нюансите - нещата при нас са черно-бели, т.е. "живо-мъртво", но ти явно ще внесеш нещо средно в ситуацията!

          Коментар


          • Естествено, че съм ти благодарен за подтикването към знания. Само съжалявам, че едва сега попадам под твоя стимул и съм загубил много години в невежество.

            Имаш предвид как ще се мери с нарезно на голяма дистанция. На къса смятам, че е ясно.

            Ще внеса нюанса "полу-жив". А това ще сте вие, след като приключим с вас на 13-ти.

            Коментар


            • Бих те черпил бира, но първо ще ти тресна едно топче, понеже не съм интелектуалец и обичам това срещу мен да не мърда / в смисъла на пейнтбоула/..

              Така да се каже - "питекантроп срещу интелектуалец" - аз съм първия!

              Коментар


              • Колеги!
                Вчера се проведе много сериозна среща, между Хънтъра, Булдога, Голди, Самурая и мен!...

                Наложи се да обсъдим всички възможни тактики и поради това почти посрещнахме изгрева на слънцето, а жените ни транспортираха, за да изпробваме резервните водачи!

                Имаме ясна тактика, но не я запомнихме - виновен е Хънтъра и неговото гостоприемство - слава богу има видеофилм и ще я възстановим!

                Коментар


                • Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • Камерата е снимала пода и ресторанта...
                    Има опасност да се е изгубила безценната тактика - ще трябва или да се сетим за нея, или да ги избием на юруш!!

                    Коментар


                    • Дай да си направим една тактическа среща през седмицата
                      но без жени,че тактиката"улете"демек-разсейват ни.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • А кой ще ни връща в базата?!
                        Аз на такси не се качвам, защото не поверявам съдбата си в чужди ръце!

                        Абе я дай да ги избием на юруш.. И за тях ще е добре да не се мъчат да търчат по баирите! Това не са сървъри и джогинг в махалата, ами живи хайдушки, старопланински баири!

                        Коментар


                        • Те добре че бяха жените да ни приберат с Volk,защото
                          от толкова много тактика днес ме цепи глава

                          Коментар


                          • Опитай се да сетиш за генералния подход?!
                            Там беше ключа за успеха, помня че го открихме и ти тогава каза "Наздраве за Хънтъра!"...

                            Коментар


                            • Това е тактика

                              Коментар


                              • Верно бе!!!
                                Тактиката ни беше да се съберем направо на скарата и да си напарвим купона и когато ония решат , че най вероятно са объркали датата и напуснат точките - да се промъкне по един наш диверсант и да ги заеме!!
                                Гениално!!

                                "Това е класифицирана информация, не я четете, освен ако не сте от нашите!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X