Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

    Традицията явно е такава, че пак аз трябва да "пусна мухата".
    Ще запазим ли традицията, ще я развиваме ли,
    или тихомълком, ще я оставим да издъхне в безвремие...???!!!
    Стигнахме и до тоя въпрос!
    Отбори бол, ентусиасти бол, въоръжение и транспорт бол,
    какво трябва още, за да не се превърне и това в "българска работа",
    разбирай почната, но несвършена...???!!!
    Още миналата година обявих, че ще участвам с свой отбор,
    най-вероятно в комбина с "ловците",
    предвождани от Георги Василев, по наследство.
    Хайде, отръскайте се от пролетната умора
    и дайте да правим нещо!
    Най-лесно е да за...ем, направеното!
    Трудното е да го продължим!!!
    Хич не обичам лесните връзки......!!!!
    Войната 3 се очертава, като най-трудна,
    защото ще трябва да се промени постановката
    и статуквото. Ще иска повече усилия
    и по-малко ядене на шкембе-чорба в паузите.
    Но дайте да се напрегнем
    и да опровергаем становищвто,
    че при НАС, това обикновено е свързано
    с о....ране!?
    Разчитам на вашите конструктивни мнения!!!!

  • #2
    До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

    Май наистина казах мръсна дума.....

    Коментар


    • #3
      До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

      Привет,

      аз останах с много яки спомени от Голямата война 2 и за това смятам, че Трета Голяма Война трябва да има.
      Въпреки, че има затопляне на отношенията между Запада и Изтока. Конфликта ще се разрази с пълна сила в средата на лятото.

      Този път мисля, че е време да се внесат нови елементи в хода на войната. Бомби, заложници и терористи ще се вихрят по бойните полета.

      Сценария ще се развива и всякакви идеи, трябва да се преценят дали са възможни и да се включат в играта.

      Все пак щом може да се събервем по 50 човека на неделните игри.

      Какво са 70-100 човека една неделя на пукница в гората .
      LZ1VWW

      Коментар


      • #4
        До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

        Ето какво правят руснаците по темата:

        http://kaput.ru/cinema.html

        Тук са дръпнати филмите за тези с по-ниска международна скорост. На първо четене, прави впечатление, че като техника са много напред с тези самоделни танкове и артилерия, а като игрова подготовка са по-скоро екскурзианти с пушки - развяват се някакви тълпи напред-назад.

        Във връзка с подготовката на нашето мероприятие, предлагам да се сформира "оргкомитет", който да систематизира идеите и промените в правилата. За председател, естествено предлагам Тони, а подгласниците ще бъдат посочени на "доброволен" признак.

        Като цяло, направленията се очертават в две посоки - сблъсък на сравнително числено равностойни отбори с еднакви мисии, или непропорционална схема - малък и обигран отбор е преследван от всички, т.е. лов на диверсанти, които трябва да изпълнят мисия. Вторият вариант на скоро беше отигран и има доста интересни моменти.

        Коментар


        • #5
          До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          Ето какво правят руснаците по темата:

          http://kaput.ru/cinema.html

          Тук са дръпнати филмите за тези с по-ниска международна скорост. На първо четене, прави впечатление, че като техника са много напред с тези самоделни танкове и артилерия, а като игрова подготовка са по-скоро екскурзианти с пушки - развяват се някакви тълпи напред-назад.

          Във връзка с подготовката на нашето мероприятие, предлагам да се сформира "оргкомитет", който да систематизира идеите и промените в правилата. За председател, естествено предлагам Тони, а подгласниците ще бъдат посочени на "доброволен" признак.

          Като цяло, направленията се очертават в две посоки - сблъсък на сравнително числено равностойни отбори с еднакви мисии, или непропорционална схема - малък и обигран отбор е преследван от всички, т.е. лов на диверсанти, които трябва да изпълнят мисия. Вторият вариант на скоро беше отигран и има доста интересни моменти.
          Обер, да ти пусна ли кратки репортажчета от D Day, да се вдъхновиш още повече ? Btw от мои косвени впечатления и споделени впечатления от други хора, руснаците, като подготовка хич не са зле. Не ги гледай, че се размотавали по терена.

          А относно сценария (знаеш, че няма да се сдържа да не се обадя):
          По споменатия от теб втори вариант - защо да не са няколко отбора диверсанти? Ще си играят самостоятелно, ще си оперират самостоятелно, ще се командват както си искат и т.н.
          Просто всички те ще представляват едната "страна" във войната. От другата ще имаш "жандармерията" или "правителствените сили", където хората могат да бъдат организирани отново, както си искат. Веднага се сещам за няколко възможни варианта за организиране на игра в такава рамка. Ще ти спретна едно по-подробно описание на сценарии, ако си навит.
          Това, струва ми се, би било сравнително удачен компромис с желанието на хората да се делят и да играят на малки отборчета вместо да се обединяват, като едновременно отчитането на убитите ще може да става по традиционния начин (както при игра м/у два враждуващи лагера) и играта ще може да се контролира по-леко.
          Ще може да се симулират конфликт с ниска интензивност, партизански дейсвтия и COIN операции. В такава рамка ще има място както за хора, които си представят да играят нон стоп по-активно, така и за тези, които са дошли по-скоро за кеф и да се позабавляват без да го раздават хардкор пейнтболисти.

          Коментар


          • #6
            До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

            Колеги, аз съм против съдаването на какъвто и да е оргкомитет или друга организация за организиране на Голямата война 3. Нека всеки, който е готов да я органазира, да напише своето желание и кратка концепция тук, да изберем един организатор и да играем по неговите правила.
            Аз лично няма да участвам в разни сбирки и гореспоменатото е едиствения правилен вариант за развитие според мен. Бързам да кажа, че няма и да съм организатор, този път ще играя.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Колеги, аз съм против съдаването на какъвто и да е оргкомитет или друга организация за организиране на Голямата война 3. Нека всеки, който е готов да я органазира, да напише своето желание и кратка концепция тук, да изберем един организатор и да играем по неговите правила.
              Аз лично няма да участвам в разни сбирки и гореспоменатото е едиствения правилен вариант за развитие според мен. Бързам да кажа, че няма и да съм организатор, този път ще играя.
              По тази логика Злати излиза, че единствен и по право пръв,
              като първоначален такъв(организатор) е Венци Петров!
              Не мисля обаче, че можем да го товарим до безкрайност,
              особено, ако той няма желание за това!
              Ако има, ще е най-лесният вариант?!
              Тук има да се изказват още много мнения,
              на хора които би трябвало, да са съпричастни.
              Визирам Събин и Георги Василев, като капитани на отбори, на Венцислав Петров, като двигател на Войните,
              Обера, Волк, Дерхънтер и т.н.!
              Нека видим и тяхното мнение по въпроса!
              Има и много нови играчи и отбори...

              Коментар


              • #8
                До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                Това е правилно, аз нямам претенции кой ще организира Войната, само казвам, че празните приказки на един оргкомитет са ненужни. Просто някой или няколко решават и организират. Който му харесва, участва, който не, здраве да е. Но да знаете, че отбори, по-големи от 35 души и повече на брой от два според мен е прекалено.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                  Аз съм привърженик на простите, доказани и работещи неща. Затова смятам, че е правилно да се придържаме към начина на организация на предишните "Войни" , като внимателно променим слабите места и пак внимателно добавим и нови елементи. Иначе ще се озовем в положението на нашите кинаджии от по-ново време- в един филм се опитват да кажат всичко, като накрая се получава едно нищо!
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                    Според мен няма проблем и при повече участници, стига да се разделят подобаващо - да няма една орда от 100-150 души, която се командва от един командир.
                    Хората от хиляди години са измислили такива неща като отделение, взвод, рота, батальон и т.н. - думите са били различни, но смисълът е същия.

                    Предлагам когато се организира играта, да се използва този принцип и от вече организирани групи да се сформират подразделения. Например: идват заедно група от 4-5 човека - те се записват като отделение и те излъчват отдельонен. Ако идват 20 човека - рота, като за вътрешната организация те се договарят помежду си.

                    Седмица преди играта се оформят противоборстващите сили - дали това ще е задължение на организаторите да се сформират два еднакви по брой отбора или ще се тегли жребий - ще видим.

                    Дошлите в деня преди самата игра - или правят "опълченски" части, или се разпределят по вече сформираните.

                    Остава въпросът - как ще се сформират тези подразделения? Да не се изтръскат последния час със всичките предложения, претенции и т.н.
                    Моето предложение е да се обяви предварителен запис, като таксата за участие ще варира в зависимост колко време преди събитието е подадена и за колко човека е тя.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                      Аз предлагам следното:
                      1.Такса за участие, за един участник 50лв..
                      2.Отборите, готови да участват и внесат таксата предварително,
                      да го заявят тук недвусмислено
                      Само така, ще могат да предложат съдия, правила и сценарий.
                      3.Всеки отбор да си подготви сценарий за игра, или битка.
                      4.Всеки отбор да предложи съдия.
                      5.Всеки отбор да е е готов да играе по правила и сценарии
                      които съдийската колегия е решила, че ще са валидни.
                      6.Отбор, който се е отказал, или неявил на старта на Войната,
                      бива декласиран и губи таксата за участие.
                      7. Награден фонд, единствено за победилия отбор.
                      По 100лв. от отбор.

                      Заявявам участие с отбор от четири човека(за сега).
                      Депонирал съм сумата от 200лв.+100лв.(за награден фонд)
                      в левия си джоб,
                      която ще предам на съдийската колегия
                      в лицето на главния съдия при първа възможност,
                      след определянето на такива.

                      Преложениието ми за съдии е Стефан и Злати Златев.

                      Предложението ми за сценарий и правила,
                      ще представя пред съдийската колегия.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                        Аз също се включвам, с отбор от 5-7 човека и гарантирам съответните суми според предложението от по-горе!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                          Само заради идеята Голямата война ще приема отново и за последен път да съм съдия. Но искам отборите да си уточнат правилата, да ги прокоментираме само веднъж финално и да действаме. Ако затънем в дискусии какво било в Америка на Ди дей, аз директно ще се откажа. Очаквам, както на първата Война, оффроуда и джентълменскта игра да са водещи. Пейнтбола е само повода за купона, а не същността и смисъла на всичко.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                            Предложеното от GAD е и най-правилният начин за организация... Нека се види първом кои и колко ще участват, да се събере съответната сума и чак после на база на наличното, съдийският екип да реши какви ще са задачите... Силно подкрепям участието с финансови средства за да може по този начин всеки ясно да се ангажира... а не като миналият път, някои тръгнали да се "забавляват" щото нямали друга работа, пък други си трошат колите и правят щети за хиляди лева...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Голямата Война 3 - мръсна дума, или реалност...?!

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Силно подкрепям участието с финансови средства за да може по този начин всеки ясно да се ангажира...
                              Напълно подкрепям, но може би трябва леко да редуцираме сумите, за да не стане от "Голямата война" на "Малката война"( все пак част от участниците са млади хора, студенти и т.н.). А и с този награден фонд, да не вземем много да комерсиализираме нещата и да изгубим приятелския тон. Мисля, че никой не е дошъл да играе за пари...
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X