Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият формат на "Голямата война"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Новият формат на "Голямата война"

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    Засега идеята е играчът да се връща в играта след като е отишъл до съдията на отбора, той му е разкарал петната и го е вкарал в играта от място, което не пречи. Тук вече се намесва субективният фактор на съдията...
    Знам, че вече сте решили, че това ще е начинът за съживяване, но искам да обърна внимание на следното:

    Ако 2 отбора се срещнат и започне престрелка. Най-вероятно една част от играчите на единия отбор ще бъдат маркирани и една част от другия отбор също ще бъдат маркирани. Съответно маркираните играчи отиват при съдията си и пак се връщат в битка, за да помогнат на съотборниците си. По този начин на сравнително малко бойно поле ще станат няколко маркирания и играчите след като току що са се "лекували" при съдията отново ще се върнат на това бойно поле може би за да бъдат маркирани отново и за да пратят други противници при техния съдията. Това, което искам да кажа е, че ако се срещнат 2 отбора докато единия не си изгори всички животи, ще има престрелка.

    При предишната схема, когато имаше лазарет, когато някой е маркиран той напуска бойното поле, за да се съживи и по-този начин оставя победителя на бойното поле (което напълно логично). При новата схема маркирания играч непрекъснато ще се лекува и ще влиза в бой с другия отбор, което е доста безсмислено. Все едно сме безсмъртни. Накрая на единия отбор му свършват животите и край на ГВ за тях.

    Може би все пак няма да е лошо ако има Лазарет, лечебница или нещо такова, където хората се "съживяват", почистват, зареждат с топчета и т.н. Не ми е много ясно в полеви условия как съдия ще "съживи" играч, който е маркиран в маската - ще стане едно мазало... (освен ако съдията не си носи прилично количество хартия).

    Пак казвам: Виждам, че сте взели решение за начина на лекуване, но все пак имайте предвид, че на бойното поле ще стане нещо такова, като това 'дет описах по-горе и не е ясно какво точно ще правим при този казус.

    Коментар


    • Новият формат на "Голямата война"

      Чета аз регламента и се чудя - много интересно или объркано - не знам още какво ще се получи на Голямата Война 3.
      Доколкото разбирам, ще има няколко отбора със съвсем неясно обвързване - може да се каже всеки отбор сам за себе си. Може да се окаже, че в един момент няколко отбора ще се обединят срещу един за да изпълнят мисията. Това все повече започва да заприличва на модел на средновековен феодален свят в който всеки може да воюва срещу всеки.
      Много хубаво, ама дали ще има толкова цветове на лентите за да могат да се отличават отборите?
      Не знам как на другите, но този формат на Войната ми изглежда доста хаотичен, което може да се окаже доста интересно.
      Последно редактирано от Major_Gamota; 17-09-07, 17:27.

      Коментар


      • До: Новият формат на "Голямата война"

        Първоначално публикуван от Major_Gamota Преглед на мнение
        ..Не знам как на другите, но този формат на Войната ми изглежда доста хаотичен, което може да се окаже доста интересно.
        На мен ми се струва прекалено експериментален за 3-то събитие, като се има в предвид подготовката и организацията на участниците до сега.Малко се пренебрегва реализма, но пък няма са да се откажем заради това.
        Чухте ли, няма да се откажем.
        Oh my god that's a mirage,
        I'm tellin' ya all it's sabotage.

        Коментар


        • До: Новият формат на "Голямата война"

          Първоначално публикуван от Ground Преглед на мнение
          ... но пък няма са да се откажем заради това.
          Чухте ли, няма да се откажем.
          Ще си направим синдикат !!! Стачка! Стачка! НЕ на мира! ДА на Войната 3 !

          Коментар


          • До: Новият формат на "Голямата война"

            Ехооо воиника за пуцането ясно
            Ама не разбрах рокер ще ставаш ли?

            Коментар


            • До: Новият формат на "Голямата война"

              Първоначално публикуван от Major_Gamota Преглед на мнение
              Чета аз регламента и се чудя - много интересно или объркано - не знам още какво ще се получи на Голямата Война 3.
              Доколкото разбирам, ще има няколко отбора със съвсем неясно обвързване - може да се каже всеки отбор сам за себе си. Може да се окаже, че в един момент няколко отбора ще се обединят срещу един за да изпълнят мисията. Това все повече започва да заприличва на модел на средновековен феодален свят в който всеки може да воюва срещу всеки.
              Много хубаво, ама дали ще има толкова цветове на лентите за да могат да се отличават отборите?
              Не знам как на другите, но този формат на Войната ми изглежда доста хаотичен, което може да се окаже доста интересно.
              Дааааа....!!!
              Въпроси, неясноти, колебания и прочие...!!!
              А GAD си пие кротко уискито, зад ъгъла на компа,
              брои фасовете в пепелника и се чуди,
              защо няма сервитьор/ка/, да ги изхвърли,
              казва си "майната му на Оберкелнера",
              после се сеща, че си е вкъщи
              и трябва, да се обслужи сам,
              тегли една майна на самообслужването и потъва в спомени.
              Ееех, какви войни имаше на времето,
              Войната1-как ги бихме а?!.....
              Войната2 - лелей как ни отупаха тогава!!!....
              Войната3 !!!.....
              Ало, Оберкелнер!!!!!
              Дай поне малко лед приятелю,
              да охладим умрелия дух на Войната
              от бутилката на шотландеца,
              че съвсем се вмириса.......!!!

              Коментар


              • Новият формат на "Голямата война"

                Вижте, консолидирането на много хора в два различни отбора - варианта на 1-ва и 2-ра война е доста сложно. Организацията според мен трябва да се състои от от много отбори по около 10-на човека, а пред самото събитие те да се разделят на две "армии". Начина на разделяне е тема на отделна дискусия - дали самите отбори ще решават към кого ще се присъединят, дали ще се тегли жребий, дали ще е нещо друго. По този начин могат да се правят игри с много повече участници и на тази база да се гради идеята на сценарийна игра както го правят хората в Щатите и Русия

                Коментар


                • До: Новият формат на "Голямата война"

                  Е-е-ех, както винаги, ентусиазма ни прегоря бързо. Пак ще играем догодина. Поздрави на всички.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • До: Новият формат на "Голямата война"

                    Край
                    Finito
                    The End

                    Няма да играем тази година на Голяма война... така ли?

                    Коментар


                    • До: Новият формат на "Голямата война"

                      Първоначално публикуван от n.nenov Преглед на мнение
                      Край
                      Finito
                      The End

                      Няма да играем тази година на Голяма война... така ли?
                      С това лошо време определено няма да играем.... Или по-натам или другата година...

                      Коментар


                      • До: Новият формат на "Голямата война"

                        Първоначално публикуван от n.nenov Преглед на мнение
                        Край
                        Finito
                        The End

                        Няма да играем тази година на Голяма война... така ли?
                        ми то 27 Окт. си беше като предварителна уговорка да няма война.мен студа не ме притеснява, а може и в дъжда да "попеем".чудя се, ако все пак е хубаво времето, някой ще стъпи ли на терена, като мъж е така да излезе?
                        Oh my god that's a mirage,
                        I'm tellin' ya all it's sabotage.

                        Коментар


                        • До: Новият формат на "Голямата война"

                          Първоначално публикуван от Ground Преглед на мнение
                          ми то 27 Окт. си беше като предварителна уговорка да няма война.мен студа не ме притеснява, а може и в дъжда да "попеем".чудя се, ако все пак е хубаво времето, някой ще стъпи ли на терена, като мъж е така да излезе?
                          Питай Оберкелнера!!!

                          Коментар


                          • До: Новият формат на "Голямата война"

                            Едва ли отлагаме Голямата Война 3 заради времето... има и зимни топчета. Ще сме по-дебело облечени и готово.

                            Както и да е... ще се видим на Панчеревския терен.

                            НЕно

                            Коментар


                            • До: Новият формат на "Голямата война"

                              Първоначално публикуван от Ground Преглед на мнение
                              ми то 27 Окт. си беше като предварителна уговорка да няма война.мен студа не ме притеснява, а може и в дъжда да "попеем".чудя се, ако все пак е хубаво времето, някой ще стъпи ли на терена, като мъж е така да излезе?
                              Като мъже може или на дуел, или на Панчарево. Война няма да има заради невъзможността да се организира. Няма съдии, няма окончателни правила, капитаните на отборите не дадоха зор...
                              Ентусиазма ни стига за по една Война на година, това е.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • До: Новият формат на "Голямата война"

                                предлагам, ако е хубаво времето, всеки който и е имал едно на ум да участва да даойде на пачеревския терен, та да се пуцнем поне веднъж за здраве.за там голяна организация не трябва, стига обичайните заподозрени да са навити.
                                Oh my god that's a mirage,
                                I'm tellin' ya all it's sabotage.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X