Обява

Свий
Няма добавени обяви.

двудневна игра?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • двудневна игра?

    От извесно време си мисля колко яко би било ако направиме голямата война в 2 дни с преспиване, лагери с палатки, нощен партул и т.н.т (ако въобще оживеят и двата орбора до вечерта де)

    Още повече като се има в предвид как сме решили да направим точките да са на произволни места и достигането до тях ще бъде много по затруднено от досега, т.е. ще трябва повече време.

    Миналата игра лично аз чуствах че е много кратка, защото докато стартираме и се предвижиме и след 2 часа ударихме финалният час. Подготовката като че ли беше много по дълга от самата игра...

    Какво ще кажете?

  • #2
    Аз съм за! Само че не съм сигурен колко хора имат необходимата подготовка за лагеруване и възможност да го осъществят... Иначе петък срещу събота + цял ден събота изглежда добре...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Газ на машините, бе!

      Имаме пушки, боеприпаси и оборудване за два взвода, така че откъм това нямаме грижи. Подозирам, че и мераклии ще се съберат доста, стига да го обявим по-отдалеч.

      Понеже ще е дълго, предлагам убитите да се връщат в следващите патрули и т.н., като се играе за точки.

      Започваме да мислим по подготовката.

      Коментар


      • #4
        Иха, Обер на палатка - това вече е новина

        А ако при лагеруването бъде нападнат лагер и баде застрелян кон(мотор), на който няма еднач ... ездача пеш ли ще продължава боя?

        Или се предвижда да е по-пешаходна битка?
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          Ако при лагеруването има нападения, това подразбира и нощни бойни действия, уреди с нощно виждане, фосфоресцираща (луминисцентна) боя и други аспекти в надпреварата във въоръжаването, както и неизбежни сакатлъци...
          По-добре е като се преключи с единия ден бойни действия да се обяви временно примирие и прекратяване на огъня до еди колко си часа на другата сутрин и от там отново бой.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Прав е Quadra-та, бой само по светло, че с маските ли ще спим иначе?!
            Мен не ми е толкова да спането, но маската пречи и на употребата на питиета и цигари, а както всички много добре занем, те са неотменима, бих казал задължителна, част от войнишкия живот.
            А и нали сме против надпреварата в въоражаването?!

            Коментар


            • #7
              Ако е бой само по светло се обезмисля пазенето нощем, и ще стане по скоро игра с купон в гората. Може обаче да се направят примерно безопасни зони обградени с ленти и вътре без стрелба, така вътре може да се хапва и пива, ама тези зони ще са на разтояние от точките, така че ако искате да пазите точката ще стоите с маски. А пък ако излезете от тази зона може да ви чакат добре въоражени и маскирани кандидати да ви опукат щом прекрачите огражденията.

              Мисля че за една нощ няма да е толкова проблем както и да го решим.

              Венци защо петък и събота а не събота и неделя? Петък хората бачкат все пак...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от sabin
                Ако е бой само по светло се обезмисля пазенето нощем, и ще стане по скоро игра с купон в гората. Може обаче да се направят примерно безопасни зони обградени с ленти и вътре без стрелба, така вътре може да се хапва и пива, ама тези зони ще са на разтояние от точките, така че ако искате да пазите точката ще стоите с маски. А пък ако излезете от тази зона може да ви чакат добре въоражени и маскирани кандидати да ви опукат щом прекрачите огражденията.

                Мисля че за една нощ няма да е толкова проблем както и да го решим.

                Венци защо петък и събота а не събота и неделя? Петък хората бачкат все пак...
                Само ми е интересно как ще докажеш на някого че си го уцелил в тъмнината, то мисля че и ти трудно ще разбереш дали си го уцелил. Топчета с фосфоресцираща боя? Забравяш че не е истинска война при която се познава че си оцелил като противника спре да стреля
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Бате ако играем с тези "джанки" които ползвахме днес толкова боли че се чува

                  Плюс това то ако е яка атака нощно време то стрелбата ще е от близо, освен ако ловците не домъкнат уред за нощтно виждане... а ще има и съдии - ха ето кой ще отговаря за барбекюто

                  Коментар


                  • #10
                    Направо си е ясно че ще се мине в щикова атака....
                    Мани, сакътлъци....
                    Уреди за нощно виждане колкото искаш, ама не е това начина.
                    Забравете го нощния бой, живо търсене на белята си е.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Както решите, но хората по чужбина го правят, явно не е толкова проблем...

                      Коментар


                      • #12
                        Има опит от Приморско

                        Това е много яко. В Приморско бях организирал нощни игри и германците направо се изпотрепаха да играят - пристигат към 23:30 и до 4, 5 сутринта се пуцат.

                        Вярно е, че в гората имаше някакво осветление, но до колко ще е светло от две 1кВт халогенки в гора с размери 500 на 700 метра?

                        Играта е на честност и на звук - когато някой силно се развайка от получени няколко поредни топчета

                        Обаче, ако оставим шегите настрана, играта на тъмно е голямо тактическо изпитание - тъмно е, маската още повече ти затруднява обзора - нито ленти, нито различни типове униформи не ти помагат да определиш кой от кой отбор е.
                        Спасението е в перфектната координация на целия отбор - всеки да знае какво не само какво той самият прави, а също така какво правят и къде се намират останалите.

                        Ако всички хукнат да правят каквото са си наумили - загубени са.

                        Коментар


                        • #13
                          Това е хубаво на игрище което е познато и горе-долу обезопасено. Не знам дали си участвал в първата Голяма Война (не си писал преди тук виждам), но там терена е огромен, сравнително див и това да падне някой в някое дере в тъмното и да си строши врата е като пет пари в кесия. Освен това ще провокира водачите на "танковете" да се движат на изгасени фарове с цел маскировка и пак резултатите могат да са фатални. То и на светлото имаше прецеденти за прегазване на пехотинци, в тъмното си е направо убийствено.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Е, това ще е без джипове през нощта.

                            Коментар


                            • #15
                              При тая територия? Да бе...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X