Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари топчета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стари топчета

    Здравейте,
    реших да пусна тази тема, за да изясна някои спорове, които възникнаха на Голямата война 2.
    Както много от вас си спомнят, след като ни изпочупиха огледалата и предните стъкла, и ни направиха на "калинки", ние(Ловците) сериозно се усъмнихме в настройката на пушките на противника.
    Сега вече смятам, че са използвани стари топчета.
    Защо мисля така:
    Преди време с група приятели от Варна посетихме един комплекс за отдих близо до Девня( казва се "Барите"). Там предлагат много различни забавления и ние решихме да поиграем пейнтбол. По време на играта усетихме, че нещо много ни боли при попадение!Заподозряхме настройката на пушките, но след проведени експерименти установихме, че е от топчетата. Интересното е, че дори и пушка, на която и свършва бутилката пак прави гадни синини И то не от упор...При разговор със собствениците те потвърдиха, че топчетата са с неустановена възраст.
    Поради това искам да поднеса моите извинения на хората , в които се усъмних! И да пожелая на организаторите за следващата "Голяма война", по-затегнат контрол върху топчетата.
    Ето няколко снимки:
    Прикачени файлове
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    До: Стари топчета

    Аз може да се изкажа като част от организацията за малко технически обяснения.
    1. Старо топче не означава болезнено топче. Ако не е ясно ще го дообесня на заинтересованите.
    2. Никъде нямаше в регламента да се ползват точно определени топчета. Това бяха и фактите. Може ли някакви доказателства че щетите са нанесени точно със топчетата осигурени от организаторите а не от тези които самите играчи са си донесли. В гласуването на регламента взехме участие всички. Включително и ловците.
    3. Топчетата осигурени от съорганизаторите са били максимум на 3 месеца. Повтарям максимум, защото не ми се рови да видя кога точно е дошла конкретната партида. 3 месеца уверявам те не са много.
    4. Твърдостта на 1 топче, това за което се съмняваш ти, или колко болезнен е допира с него е величина зависеща от адски много фактори. Ще изброя някои от тях:
    -качество на топчето. Зависи от фирмата производител и какъв точно им е състава на желатина и метода за производство
    -начин на съхранение. Ако ги държиш във хладилник предполагам ще станат малко болезнени. Предполагам, щото нямаме навика да ги държим там Нямам толкова голям хладилник.
    - скоростта на пушките (само във връзка с болката)
    - старостта на топчето
    - др.
    Както сам се досещаш старостта на топчето може да доведе до снимките по-горе със вероятност 25% на база изброените. Вероятността да е нещо друго е 75%.
    От практиката моите лични наблюдения са че старо топче става по крехко. Сам си обясни до какво води това. Пак от практиката съм играл с нови топчета и имам 3 счупени хопъра. Пак от практиката съм играл с топчета на 2 години (но качествени и скъпи топчета) и по никакъв начин не съм забелязал разлика. Пак от практиката с лятно топче през зимата съм пробивал улична лампа. Пак от практиката лятно топче през зимата се спуква още при сипването му в хопъра.
    Пожеланието за по-затегнат контрол е прието. Но то няма отношение с възраста на топчето.

    Коментар


    • #3
      До: Стари топчета

      Извадка от правилата на Войната 2:

      21. Такси и екипировка
      • Такса участие – 5 лв., дължими от всеки участник.
      • Наем екипировка – 5 лв. за комплект пушка, маска и камуфлаж, за играчите, които не разполагат със собствени. Екипировката трябва да бъде предназначена единствено за пейнтбол, като всички пушки и пистолети се настройват пред съдиите на начална скорост не повече от 290f/s. Не се допускат пиротехнически нерегламентирани метателни средства.
      • Топчета – 0.05 лв. за брой. Допуска се използването на лични топчета, които подлежат на първоначален контрол за годност от съдиите.
      24.06.2007 г.

      Имах предвид, че част от играчите си носеха топчета с неустановен произход( дали са били възрастни, некачествени или болезнени- не знам). И смятам, че от тях дойде проблема.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #4
        До: Стари топчета

        Има основание Георги за това твърдение. И аз смятам че най-сериозните разлики могат да се появят от топчета... Специално за Войната 3 обаче аз и още няколко човека играхме с наши си топчета... Те бяха най-добрите които могат да се купят... но в никакъв случай не твърдя че нямат по-голяма твърдост... всъщност никой и не се сети да пробва...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Стари топчета

          Съдиите нямаше как и да имат нещо против тези топчета (нашите конкретно) защото и на тях не са им известни по-добри... в повечето турнири на световно ниво тези топчета са стандарт... но относно "ударното" им действие едва ли някой може да каже нещо... не се сетихме да сравняваме точно топчетата...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Стари топчета

            Ама практически е невъзможно 5 съдии да ровят по джобовете на 70 човека дали не си носят топчета, които не са декларирали. То има хора дето още не са внесли таксата участие пък вие ми говорите за тестове на топчета.
            И пак повтарям. Това, че 1 топче е старо не означава че оставя голяма синина. Синините са резултат и от чувствителността на кожата. Не може да препишем еднозначно заслугата само на стари топчета.
            Проверката за съжаление на тези топчета е малко мътна работа. Ако не е очевидно некачествено топче само в играта може да се оценят реалните му качества. А и годност не означава "прясна боя".
            Мен лично ме изненадват счупените стопове и огледала но там пък има други фактори нали. Ако кажем "Топчето чупи стопове" аз питам: Защо само 1 ???

            Коментар


            • #7
              До: Стари топчета

              Ако на следващата Война ВСИЧКИ играят с топчета закупени от организаторите мисля, че всичко ще е наред. Дори и да са "болезнени" ще ги боли всички.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                До: Стари топчета

                Първоначално публикуван от patrik Преглед на мнение
                Синините са резултат и от чувствителността на кожата. Не може да препишем еднозначно заслугата само на стари топчета.
                На тези снимки единия съм аз, но другия е един приятел. А синини имаха всички участвали в играта. Чак пък толкова да сме изнежени....
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  До: Стари топчета

                  Първоначално публикуван от patrik Преглед на мнение
                  Ама практически е невъзможно 5 съдии да ровят по джобовете на 70 човека дали не си носят топчета, които не са декларирали. То има хора дето още не са внесли таксата участие пък вие ми говорите за тестове на топчета.
                  И пак повтарям. Това, че 1 топче е старо не означава че оставя голяма синина. Синините са резултат и от чувствителността на кожата. Не може да препишем еднозначно заслугата само на стари топчета.
                  Проверката за съжаление на тези топчета е малко мътна работа. Ако не е очевидно некачествено топче само в играта може да се оценят реалните му качества. А и годност не означава "прясна боя".
                  Мен лично ме изненадват счупените стопове и огледала но там пък има други фактори нали. Ако кажем "Топчето чупи стопове" аз питам: Защо само 1 ???
                  е, ти май го приемаш като лична нападка. Сигурен съм, че Жоро няма това предвид.... човека просто се извини, задето е обвинявал настройките на пушките и даде своя версия, която аз съм склонен да подкрепя.

                  без да съм вещ в топчепроизводството и топчесъхранението, от личен опит знам че с едни топчета боли повече, с други по-малко.....правило ми е впечатление на игрите, че тези, които не се пукат - са по-болезнени.... а защо не се пукат и какъв модел са - незнам.

                  в крайна сметка, както казва Миткоса, едните синки са по-сини.... и никой не се оплаква че е насинен

                  на войната проблема беше в материалните щети, но всичко е минало - дайте да не се дърляме пак по тази тема.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Стари топчета

                    А не го приемам като лична нападка. Ако така изглежда не е било умишлено.
                    Исках да обясня малко неща за топчетата. Все пак повече информация е полезна за всички. То е като да кажа на хора които не са играли пейнтбол, че е безопасен спорт. Ако не са запознати хората започват свободни съчинения от което никой няма полза.
                    За съжаление решението на този проблем е свързан с пари. Да се използват качествени и скъпи топчета. Това обаче не е посилно за всеки.
                    Просто за ориентир, хубавите топчета струват в пъти повече. Да кажем 2 пъти. И така от 5 ст. да стане 10 ст. едно топче .... сами се сещате какво означава това.
                    А това което Венци твърди, че е ползвал най-хубавите на пазара, да ама на българския пазар. Далеч не са най-хубавите те.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Стари топчета

                      Добре де, така ми обясниха... топчетата са DRAXSUS от най-скъпата серия...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: Стари топчета

                        Да знам с какви играхте и топчетата са страхотни. Аз лично съм много доволен от тях и не съм играл с по-хубави. Но има разни турнирни марки дето са класи над тях.
                        Бе виждам аз че въпроса не е "Кви са топчетата" ами "Кога ще е Войната" ама Жоро го е срам да попита директно

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X