Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно море

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Черно море

    Идва новия сезон. Има-няма няколко месеца. Имам идеята да се посъберем и да направим няколко гмуркания. В началото имам планове за няколко гмуркания в Созопол (да довърша Advanced), после Приморско, после на север (Балчик, Тюленово и т.н.)
    Та, да разменим информация къде е интересно за гмуркане, да си понаправим някоя срещичка, да се опознаем водолазно

    Местата за гмуркане се събират в това мнение. всяко ново място ще се мести своевременно тук

    Южно Черноморие
    Созопол:
    кораба Родина - максимална дълбочина 40 метра;
    кораба Пионер - максимална дълбочина 15 метра;
    Созопол - Бурджака,
    Приморско - Перла
    Ахтопол - потънал кораб
    На юг от Созопол - Маслен Нос, Крокодила, Кораба Сафаг
    Към Варвара - Меките скали и Дарданелите

    Северно Черноморие
    Тюленово
    Последно редактирано от Pacific; 15-03-11, 17:52.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

  • #2
    От: Черно море

    Ако решиш да гмуркаш още по на юг от Созопол може да се засечем, а и е по интересно.Созопол няма много интересни места.Все пак има де ,но не са достъпни

    Коментар


    • #3
      От: Черно море

      Здравей Pacific,

      Аз Юни и Юли почти през цялото време ще съм там, където се видяхме миналата година. Обади се, с Advanced ще намерим къде да се гмуркаме .
      Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

      Коментар


      • #4
        От: Черно море

        Днес през деня нямах време и така:
        Созопол, кораби:
        Родина (много любимо място) - максимална дълбочина 40 метра;
        Пионер - максимална дълбочина 15 метра (ако не се лъжа);
        Мопанг - максимална дълбочина 32 метра. От миналата година е малко трудно да се гмурка на него защото се намира на фарватер.
        Около Св. Иван има няколко интересни места и разбира се вкаменената гора, но и тя е трудна защото се намира на фарватер на лодките които излизат от пристанището.
        За влизане от брега, не мога да бъда полезен.

        На Юг от Созопол нека да се включат колегите, а тези дни ще пусна каквото знам за местата на север
        Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

        Коментар


        • #5
          От: Черно море

          Срещу плажа на Ахтопол има потънал кораб,местните рапанджии могат да ти дадат координатите.

          Коментар


          • #6
            От: Черно море

            На юг от Созопол :Маслен Нос,крокодила,потъналия кораб Сафаг от който почти нищо не е останало
            с дълбочина от 12 метра,понатам към Варвара са меките скали и дарданелите ,а в Ахтопол не го познавам добре дъното ,но сме биле на едно готино каньонче с дълбочина 8-10 метра,но много красиви

            Коментар


            • #7
              От: Черно море

              Аз съм за и ще участвам , а и съм от района !
              За мен като гмуркач най-добрите места са созопол бурджака, приморско -перла и около атия има едно две интересни местенца

              Коментар


              • #8
                От: Черно море

                Момчета, ако решите да гмуркате край Тюленово, ще ви покажа чудесни местенца.
                Тук има както прекрасни рифове и пещери, така и потънали кораби от старо време, а условията за офроуд са супер.

                Коментар


                • #9
                  От: Черно море

                  Първоначално публикуван от nekromant Преглед на мнение
                  Здравей Pacific,

                  Аз Юни и Юли почти през цялото време ще съм там, където се видяхме миналата година. Обади се, с Advanced ще намерим къде да се гмуркаме .
                  Само да се отвори центъра Мисля да правя совалки петък до неделя
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #10
                    От: Черно море

                    Колеги, аз заедно с още 2-3 приятели сме запалени по шнорхелинг и ходим така, съвсем любителски, когато има време и възможност. Аз се запознах с материала в настоящия пост, прочетох малко и от литературата на български, която имате тук. Мисълта ми беше ако знаете някои хубави места за гмуркане с шнорхел (смисъл ние не сме оборудвани с бутилки, едниствено неопрени, маски, шнорхели и плавници) бихте ли споделили някакви по - конкретни координати?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X