Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suunto или друга марка компютър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suunto или друга марка компютър?

    Suunto ли е "мерцедесът"? Всичко останало компромис ли е?
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

  • #2
    До: Suunto или друга марка компютър?

    Е, чак пък :-)

    Много зависи. Вярно, че Suunto прави изключително качествени компютри, но си има и други марки, които не са за подценяване, като Uwatec, Scubapro, Delta P...

    Иначе аз съм с D6 и съм супер доволен.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

    Коментар


    • #3
      До: Suunto или друга марка компютър?

      Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
      Suunto ли е "мерцедесът"? Всичко останало компромис ли е?
      Запомни таблицата и си гледай дълбокомера. Ще живееш дълго.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Suunto или друга марка компютър?

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        Е, чак пък :-)

        Много зависи. Вярно, че Suunto прави изключително качествени компютри, но си има и други марки, които не са за подценяване, като Uwatec, Scubapro, Delta P...

        Иначе аз съм с D6 и съм супер доволен.
        И аз съм с D6, но като първи компютър, нямам база за сравнение.

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Запомни таблицата и си гледай дълбокомера. Ще живееш дълго.
        Даже може да си я вземеш с теб, но допълнителната информация - от къде? Пак ти трябва часовник, компас, айде, че не знам температурата някак ще свикна.
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          До: Suunto или друга марка компютър?

          Даже може да си я вземеш с теб, но допълнителната информация - от къде? Пак ти трябва часовник, компас, айде, че не знам температурата някак ще свикна.
          Компас си имаш на конзолата. Не се сещам за какво ти е като изплуваш. Часовника се гледа като тръгнеш надолу. После, чак като натиснеш бутона на маркуча в ляво. Сериозно. Много народ си е отишъл заради тия копютри. Като те влече компа, карай си с твоя. Но гледай и часовника.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Suunto или друга марка компютър?

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            .......Много народ си е отишъл заради тия копютри. ...........
            Как става това? Питам като новак.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              До: Suunto или друга марка компютър?

              Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
              Как става това? Питам като новак.
              Скапва се като всяка техника. Могат да работят с години, точно и безотказно. Когато почнат да показват глупости, обикновенно е в най-неподходящия момент. Аз не съм ползвал. Нямам и намерение да започвам.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Suunto или друга марка компютър?

                Явно одъртявам много. И тука ли се опитват да потопят компютри?
                Според мен не е необходимо да си залага човек живота, на някоя лоша спойка.
                От досегашния ми опит със какви ли не "системи с комп. управление"
                залагам на тези с човешко такова.
                П.С. Нямам нищо против компютъра, като такъв, ама да ми казва колко газ да давам и кога да натискам спирачката, за сега не го приемам.

                Коментар


                • #9
                  До: Suunto или друга марка компютър?

                  И аз съм така.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Suunto или друга марка компютър?

                    Преди време и аз проучвах въпроса с водолазните компютри. И там не е лесно- има различни алгоритми за изчисляване на времето за декомпресия и различните марки използват различни алгоритми.
                    Избора е твой...
                    http://www.scubaboard.com/forums/arc.../t-292293.html
                    или хвърли на Google: dive computers algorithm
                    Аз прецених, че за сега не ми трябва. Часовник и манометър са ми достатъчни, ако има и компас на конзолата- добре, но и без него може.
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Suunto или друга марка компютър?

                      Да ме прощавате, ама компютърът е страшно удобство.

                      Няма таблица за декомпресия, която да ти направи с такава точност разчета както компютъра, независимо от алгоритъма, който се използва.

                      Съгласен съм, че знанията са задължителни - таблицата си ми е в главата, дълбокомерът и часовникът са ми дублирани.
                      Също съм съгласен, че си е право на личен избор дали да ползваш GPS или да се оправяш с карта и секстант Лично аз предпочитам да ги мога и двете неща но си използвам GPS.

                      Важното е да си опресняваш знанията и да не се предоверяваш на техниката. Но като я има защо да не я ползваш?
                      Последно редактирано от prascho; 18-05-10, 00:04.
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #12
                        До: Suunto или друга марка компютър?

                        Тука да се изфукам.
                        Пихме бира с Кусто в далечната 1985.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Suunto или друга марка компютър?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Тука да се изфукам.
                          Пихме бира с Кусто в далечната 1985.
                          RESPECT!!!

                          Благородно ти завиждам
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • #14
                            До: Suunto или друга марка компютър?

                            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                            RESPECT!!!

                            Благородно ти завиждам
                            Благодаря. Ама да знаеш, че ЕГНто не прощава. Да не коментирам.
                            Но факта си е факт.
                            Някои остаряват като катедрали.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Suunto или друга марка компютър?

                              Компа си е полезен, особено при многократни спускания, когато има натрупване на няколко времена за престой на различни дълбочини и съответните времена за декомпресия, а трябва да се отчита и периода на престой на повърхността. Допълнително ти дава и колко време не трябва да летиш със самолет, което е полезно ако си на екскурзия и се изкушаваш за още едно спускане в деня на заминаване.
                              За ГПС-а и секстана ми е по-лесно- мога и по двата метода
                              Айде, пак ме вкарахте във филм- отново почвам да проучвам въпроса за водолазен компютър.
                              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                              No wahalla.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X