Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сертификат/курс на коя организация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сертификат/курс на коя организация?

    На бързо разглеждане в нета излизат оферти в България за сертифициране по PADI и CMAS. А също разбрах че по света са доста организациите.

    Въпросите ми като начинаещ са:
    -Кои са предлаганите сертификати в България (освен тези на които съм попаднал PADI и CMAS)?
    -Плюсове и минуси на различните такива (утвърденост, нива на развитие и т.н.)?
    -Също така къде е необходим и къде би бил от полза даден сертификат?

    Попрехвърлих водолазната част на форума, но неможах да си отговоря на въпросите, а за човек който не се е сблъсквал с материята е доста объркващо.
    Ще съм благодарен на малко разяснение от запознати с материята.
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

  • #2
    От: Сертификат/курс на коя организация?

    Освен гореизброените има и NAUI, SSI и други разни.
    Всички на пазара са силно комерсиализирани, визирам системите, ще получиш достатъчно, но повърхностно обучение. "Санитарният минимум" образно казано. Важно е кой, а не с коя система се обучаваш. Тези, които си изброил са по-популярни по света.
    Необходим е като гмуркаш навън, за да не ти правят контролно гмуркане, което обикновено са пари на вятъра. Ако в някой център не ти го поискат, по-добре не гмуркай с тях.
    I get High by going Down

    Коментар


    • #3
      От: Сертификат/курс на коя организация?

      Споделям мнението на Skitnik. Важно е инструкторът да ти предаде добре нещата, да ги изтренираш и усвоиш. Гмуркането не е шега работа. От знанията и поведението ти под водата зависи живота ти.
      В България можеш да намериш много добри инструктори.Не е важна инститицията (Padi или SSI), важно е курсът да не се претупва.
      Сертификатът ще ти е нужен навсякъде, където отидеш и искаш да се гмурнеш с пощта на водолазен център. Покажеш ли сертификат - те третират като "можещ", може и цената да е друга и се гмуркаш с водач, а не с инструктор.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #4
        От: Сертификат/курс на коя организация?

        Миналата година изкарах на SSI във Варна. Ако искаш повече инфо пиши на Л.С.

        Коментар


        • #5
          От: Сертификат/курс на коя организация?

          Здравейте ,февруари започват теоретичните занимания за хора които искат да се обучават качествено във водолазни умения,ако има заинтерисовани може да пишат на лично и ще им дам пълна информация.Обуѝението не е за подценяване колкото и елементарно да им се струва на хората.Тук става въпрос за мераклии от Пловдив или около.Готов съм да отговоря на шъпроси ,ако има такива ,а обуѝението е по системите на NAIU,CMAS,SDI,TDI

          Коментар


          • #6
            От: Сертификат/курс на коя организация?

            Аз имам въпрос:
            Какво стана в Малта?
            I get High by going Down

            Коментар


            • #7
              От: Сертификат/курс на коя организация?

              Каквото стана и във Варна това лято пренебрегване на правилата

              Коментар


              • #8
                От: Сертификат/курс на коя организация?

                Аз не знам какво е станало във Варна, но много и различни неща чух за Малта. Затова искам да знам, а и потенциалните ти курсисти със сигурност ще искат, разкажи от първо лице. Кой, как, защо ги е пренебрегнал правилата? Кой е трябвало да следи за тяхното съблюдаване?
                I get High by going Down

                Коментар


                • #9
                  От: Сертификат/курс на коя организация?

                  Въпросите и отговорите на темата ги има във форума който редовно следиш.А за Варна също би следвало да знаеш .Нали си от там и се интерисуваш от тези неща.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сертификат/курс на коя организация?

                    Бъркаш ме с някой, но това не е толкова важно.
                    Щом си търсиш клиенти в този форум е редно и тук хората да знаят и да преценят на кого могат да се доверят.
                    Защото единственото сигурно е, че има загинал водолаз, ти си бил инструкторът/водачът. А сега бягаш от отговорите...
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сертификат/курс на коя организация?

                      Супер важно е инструктора да е безопасен!Ники Митев от Варна,както и Ина в Созопол и разбира се Румен Железаров в Китен.Жорко Стоянов от Созопол също е много печен.Тези инструктори са проверени във времето
                      Успех!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сертификат/курс на коя организация?

                        И аз потвърждавам за Ина. Ама тя , в същност, е в София (през зимата)
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сертификат/курс на коя организация?

                          Познавам почти всички инструктори в тази насока и мога отговорно да заявя,че за цяля България се броят на едната ръка тези които са по безотговорни .Факт е ,че всеки завършил курс си харесва инструктора и е съвсем нормално да е така.Ние му кавваме доверие инструктор -курсист.По коя система ще го кара човека не е важно,но това което е най важно е след като си вземе сертификата да не прави глупости.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сертификат/курс на коя организация?

                            Нашият "Форумен" водолазен клуб работи целогодишно вече и подготвя водолази в системата SDI/TDI. Цялото лято сме в Гърция, Халкидики.

                            Разбира се, който има вече сертификат и иска да премине на следващото ниво, може да дойде по всяко време, имаме и хубава водолазна лодка за тренировки Advanced OWD и техническите специалности. Предлагаме и курс "Соло дайвинг".
                            За фотографи и кинооператори, любители и професионалисти предлагаме специализирани курсове.

                            За повече подробности - на лични съобщения!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:side in sea.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5718958
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сертификат/курс на коя организация?

                              Е хубава работа.. от зимата ровя в интернета за подходящ клуб у курс...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X