Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сертификат/курс на коя организация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pacific
    отговори
    От: Сертификат/курс на коя организация?

    Споделям мнението на Skitnik. Важно е инструкторът да ти предаде добре нещата, да ги изтренираш и усвоиш. Гмуркането не е шега работа. От знанията и поведението ти под водата зависи живота ти.
    В България можеш да намериш много добри инструктори.Не е важна инститицията (Padi или SSI), важно е курсът да не се претупва.
    Сертификатът ще ти е нужен навсякъде, където отидеш и искаш да се гмурнеш с пощта на водолазен център. Покажеш ли сертификат - те третират като "можещ", може и цената да е друга и се гмуркаш с водач, а не с инструктор.

    Остави коментар:


  • skitnik
    отговори
    От: Сертификат/курс на коя организация?

    Освен гореизброените има и NAUI, SSI и други разни.
    Всички на пазара са силно комерсиализирани, визирам системите, ще получиш достатъчно, но повърхностно обучение. "Санитарният минимум" образно казано. Важно е кой, а не с коя система се обучаваш. Тези, които си изброил са по-популярни по света.
    Необходим е като гмуркаш навън, за да не ти правят контролно гмуркане, което обикновено са пари на вятъра. Ако в някой център не ти го поискат, по-добре не гмуркай с тях.

    Остави коментар:


  • Сертификат/курс на коя организация?

    На бързо разглеждане в нета излизат оферти в България за сертифициране по PADI и CMAS. А също разбрах че по света са доста организациите.

    Въпросите ми като начинаещ са:
    -Кои са предлаганите сертификати в България (освен тези на които съм попаднал PADI и CMAS)?
    -Плюсове и минуси на различните такива (утвърденост, нива на развитие и т.н.)?
    -Също така къде е необходим и къде би бил от полза даден сертификат?

    Попрехвърлих водолазната част на форума, но неможах да си отговоря на въпросите, а за човек който не се е сблъсквал с материята е доста объркващо.
    Ще съм благодарен на малко разяснение от запознати с материята.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X