Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно техники на катерене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Коментари относно техники на катерене

    Ето и снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04455.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5291966
    това е снимка от вътре, мога ли да се доверя на металната конструкция, която държи фасадата? Другият, но по-опасен вариант е
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04457.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5291968
    .
    А от вън нещата седят така
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04459.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5291969
    Днес едно момче се беше осигурило на тази вентилация, но не висеше, а стоеше на покривните прозорци. Отделно от това на другият скат фасадата е 22 м., и едва ли с захващане на въжето на вентилацията ще мога да овисна на въжето по диагонал!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04460.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5291973
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04458.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5291976
    Отпред от покрива до края на фасадата са около2,5 метра и от там до трегера, който се вижда още 2,5 метра. А спометатото момче монтирашв тези тръби, които ми изглеждар слаби, но хванати с дибли като този в по горен пост.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от didogen; 26-07-11, 20:26.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #17
      От: Коментари относно техники на катерене

      Здравей! Ако до сега не си работил с въжета едва ли това е най-подходящият момент. Отделно само по снимки е трудно дасе намери най-практичното решение. Има доста хора из София дето го разбират тоя занаят и биха ти свършили работа.
      По-здрави!

      Коментар


      • #18
        От: Коментари относно техники на катерене

        Не съм работил, но съм се катерил по разни стени. Но има голяма разлика, иначе нямаше да му казват промишлен алпинизъм. Па ако знаеш къде се катеря без грам осигуровка веднага ще ме хлопнеш по канчето и то през нета.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #19
          От: Коментари относно техники на катерене

          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
          Не съм работил, но съм се катерил по разни стени. Но има голяма разлика, иначе нямаше да му казват промишлен алпинизъм.
          Па ако знаеш къде се катеря без грам осигуровка веднага ще ме хлопнеш по канчето и то през нета.
          Първо - на металната конструкция може да имаш вяра. Осигурявай се на нея.
          Второ - професионален съвет :
          Не знам дали работиш като фирма или като частно лице - все едно.
          Направи си застраховка "Професионална отговорност" за теб, за фирмата. Не е скъпа.
          Много главоболия МОЖЕ да си спестиш (не дай си Боже при нужда).
          Успех !

          Коментар


          • #20
            От: Коментари относно техники на катерене

            Здравей. Всеки конструктивен елемент от сградата с носеща функция е отлично място за закрепване на въжета за достъп. Като цяло тези елементи имат принципно по-голяма здравина от всяка част от осигурителната верига (въже, карабинери, десандьор, сбруя и т.н) и затова е допустимо дори използването на един и същ конструктивен елемент за закрепване на двете въжета. Комини, парапрти, конструктивни елементи без носеща функция и др. също се използват за закрепвания, но първо трябва малко опит за да бъдат оценени до колко са надеждни и второ закрепването на работното и осигурителното въже трябва винаги да е на два отделни елемента. Ако ти трябва помощ се обаждай, с това се занимавам.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              От: Коментари относно техники на катерене

              Благодаря за съветите! @bgbul имам и фирма, и застраховка. @icerunner точно това ми бяха кахърите. А и мисля, че въжето е по-сигурно от разни стълби, талпи и други съмнителни технологии за работа на повече от 2 метра.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #22
                От: Коментари относно техники на катерене

                Аз въже ползвам САМО , ако не мога да вдигна слеке до там или за комини, олуци.
                Забавно е, престижно е - но повече време се губи и по-малко работа се върши.
                Едно скеле на колела според мен е по-удачния вариант, но това е според мен.
                Успех... спайдърмен !

                Коментар


                • #23
                  От: Коментари относно техники на катерене

                  Мисля, че обясних как седят нещата. Само да се поправя, височината е 11 м. Скеле не мога да опъна защото ще има прясно засадени цветя, стълби и бордюри. За вишката обясних. А в даденият случай при мен, повече работа и по малко време.За престиж незнам, освен двама общи работници друг няма да има. Само ще ги мия тези прозорци.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Коментари относно техники на катерене

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    .... повече време се губи и по-малко работа се върши.....
                    Едно скеле на колела ...
                    Е де!
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #25
                      От: Коментари относно техники на катерене

                      Еееее колега, чак сега виждам тази тема, за жалост. На мен това ми е професията от няколко години. Преди това шест години изолации в София.
                      За миене на прозорци никога до сега не сме използвал скеле. Вишка, стълба или телескоп, в зависимост от височината и условията за работа. Но предимно въже.
                      В крайна сметка как реши въпроса.
                      Винаги казвай това, което ще направиш и прави това, което си казал.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Коментари относно техники на катерене

                        Брей, браво, добра професия, в подходящата страна. От скелето на строителите и на места с вишка. Практично е със скеле, ако е опънато от някой друг. Но за напред, ще трябва да се мисли нещо. Така, че всеки съвет е добре дошъл.
                        Поздрави!
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X