Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екипировка под наем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Екипировка под наем

    Здравейте на всички Налагало ли ви се е да вземете чужда екипировка или оборудване? Наемали ли сте или търсили ли сте да наемете от сайтове, фирми или хора, които отдават под наем такъв тип оборудване? Питам защото ми предстои един трип (катерене + палатки), а нямам цялата екипировка, а и нямам пари сега да купя всичко. Благодаря

  • #2
    От: Екипировка под наем

    Питай в "Стената"!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Екипировка под наем

      Първоначално публикуван от timodim Преглед на мнение
      Здравейте на всички Налагало ли ви се е да вземете чужда екипировка или оборудване? Наемали ли сте или търсили ли сте да наемете от сайтове, фирми или хора, които отдават под наем такъв тип оборудване? Питам защото ми предстои един трип (катерене + палатки), а нямам цялата екипировка, а и нямам пари сега да купя всичко. Благодаря
      Какво точно ти трябва? И къде си?

      Коментар


      • #4
        От: Екипировка под наем

        За какво катерене става въпрос ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Екипировка под наем

          Здравейте,

          Лятото ще е преходът. Ще е около 5-6 дни като тръгнем от някоя западна точка на Стара планина и ще вървим на изток, като целта е да спим на палатки, а не по хижите (иначе съм от София). Ще ми трябва раница, палатка, спален чувал, щеки, предполагам някакъв газов котлон, GPS за всеки случай, соларно зарядно за телефон и други за лагеруването, а иначе катеренето ще е скално. Имам два месеца да тренирам здраво, увериха ме, че няма да е много сложен маршрутът, защото сам си аматьор За катеренето ме интересува коя е екипировката, която мога да си наема от някъде и коя е екипировката, която задължително да си купя.

          Иначе попитах и Стената какво дават под наем, чакам ги да кажат )

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От: Екипировка под наем

            Така описано ми звучиш, като човек, който за пръв път ще ходи в планината .
            Ако е така , не се хвърляй на маршрути с катерене. Почни с по-леки преходи.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: Екипировка под наем

              Ако не можеш да си набавиш екипировка и има човек с репутация във форума който може да гарантира за теб, мога да ти предложа личната си екипировка, напълно покриваща нуждите на спортният алпинизъм - динамично въже, статично въже, достатъчно количество карабинери и примки, протриващи и осигуряващи устройста, автоматични устройста, клеми и екстрактори, седалки, каска, магнезий.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Екипировка под наем

                Благодаря ти, Павел! Няма такъв човек във форума. Чисто нов съм тук Намерих разни места дето отдават под наем някои елементи от екипировката, но сега пък възникна другият проблем- кои неща мога да си ги наема и кои задължително да си ги купя, защото ме посъветваха например карабинерите и въжетата да са нови, защото са жизнено важни. Ще съм щастлив да ми дадете съвет, за да си направя бюджет и да видим до къде ще го докарам

                Коментар


                • #9
                  От: Екипировка под наем

                  Я да те питам аз, говориш за "джаджи" , а някога катерил ли си скали или , поне на изкуствена стена ?
                  Друг въпрос , ако не си катерил , сам ли мислиш да катериш за първи път ?
                  Съвета ми е , ако не си катерил и няма да имаш никой опитен катерач с теб , да пропуснеш тази част , ако пък ще имаш човек , който има опит , нека той да те посъветва, каква екипировка ти трябва, защото ще си знае възможностите и ще знае какво точно му трябва, а не примерно да си купиш въже 100 метра и "джаджи" за 8 часово катерене , а вие да минете някакви скалички по 30-50 метра

                  ПослеПис : ДЖАДЖИ наричаме карабинери , примки , протривни ..... и другите елементи които ползваме при катеренето
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #10
                    От: Екипировка под наем

                    Имам около 2 месеца за тренировки. Ще има опитен катерач в екипа. Той си е казал неговото мнение относно екипировката и кое според него трябва да си купя, ама ми се искаше да събера и други мнения )

                    Коментар


                    • #11
                      От: Екипировка под наем

                      Няма как да знаем уменията на водача ти , слушай неговите съвети, щом си му се доверил да го следваш. След това , като натрупаш опит , сам ще си избереш екипировката.

                      Лично според мен , за 2 месеца тренировки , няма да се хвърляте на нещо , което ти трябва сериозна екипировка екипировка , предполагам , 50 метра динамично въже , 10-на примки, еспадрили , седалка , каска , магнезий и ..да речем едно гри-гри. Ако ще купуваш всичко това ново ... си приготви над 1000 лева.
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X