Обява

Свий
Няма добавени обяви.

каяк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • каяк

    има ли някой запален по тия лодки,ако освен да е запален и е ползвал още по добре. болката ми е че съм аз съм се запалил по един туристически каяк като идеята е да можем да се разхождаме за по няколко дни из язовирите а като понатрупаме опит и по река.каяка на който съм се спрял е сглобяем надуваем модел на advanced dvancedFrame™ Convertible
    Каякът AdvancedFrame™ Convertible с дължина 4,57м, може да се използва самостоятелно или в тандем. С едноместния и двуместен дек, може да превръщате своя каяк AdvancedFrame™ Convertible в соло или тандем каяк само за секунди. Перфектно решение за дълги преходи с транспорт на бивачно оборудване. www.go2neverland.com/ae/aesum.php. .та въпросът ми е дали пък този е подходящия каяк и каква ли механична якост може да се очаква

  • #2
    До: каяк

    Здрасти
    Избора на който си се спрял е средно ниво лодка и не е подходяща за големи приключения. Можеш да го караш в реки, но само в спокойни. Не видях да има рул, така че ще ти е трудно при вятър или вълнение. Пиши от кой град си и ще те пратя при някой да си говорите за лодките. Иначе тук може също, но сега изчезвам към Бели Искър да си смачкам тиквата по горното течение и чек утре ще съм на линия.

    Коментар


    • #3
      До: каяк

      От В.Търново съм, мисля да я караме главно по язовири като за начало, пък за реките ще видим. След време ако мо омръзне да се разхождам и блея из големите локви, може би ще си взема едноместна да пробвам и аз дали най-здравата част на тялото ми е над раменете.
      Последно редактирано от братчеда; 08-06-09, 11:13. Причина: правопис

      Коментар


      • #4
        До: каяк

        Абе и аз съм луднал на темата. Преди време, след като разговарях с някои, разбиращи от лодки си направих извода, че каяка който ще купя ще е твърд sit-IN, но като разгледах цените не бях много очарован. Накрая и аз се спрях на подобно предложение: Sevylor Pointer k2. Ама и това е малко скъпичко, та сега търся нещо втора употреба. Ако научиш нещо или има развитие с твоя каяк пиши.

        Коментар


        • #5
          До: каяк

          хахаааа Аз пък вярно си строших главата и лодката и греблото Горната част на Бели Искър се оказа голяма работа, но инцидента стана на равното преди финала приказката за "Власите и Дунава" си беше 100% актуална
          Ето малко снимки да се придобие представа какъв е релефа на тая селска бара. Шест километра стълбище ...




          Първоначално публикуван от fireice Преглед на мнение
          Абе и аз съм луднал на темата. Преди време, след като разговарях с някои, разбиращи от лодки си направих извода, че каяка който ще купя ще е твърд sit-IN, но като разгледах цените не бях много очарован.
          Писал ли си в каякарския форум ? Лодките са скъпо нещо, но недоволен собственик на лодка няма. Преди да вземете корито си направете сметка колко внимание може да му обръщате и не забравяйте че трябва да го стопанисвате и складирате. Останалото е въпрос на личен избор и добри другарски съвети. Понеже наскоро регистрирахме асоциация, една от задачите ни е да организираме съвместно с всички търговци уикенд в който да изложат и предоставят стоката си на някой по-известен водоем. По този начин всеки любопитен ще може да види всякаквите модели и концепции в тоя бранш.
          Така мисля че ще е най-добре и ми е интересно хората какво мислят за тази идея ?

          Коментар


          • #6
            До: каяк

            eй не се мотайте ... обявата излезе преди малко в нашия форум. Офертата е много добра.
            http://www.whitewater-bg.org/forum/v...php?f=19&t=347

            Коментар


            • #7
              До: каяк

              Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
              eй не се мотайте ... обявата излезе преди малко в нашия форум. Офертата е много добра.
              http://www.whitewater-bg.org/forum/v...php?f=19&t=347
              Много е добре каячето, ама едномесно- кофти, иначе си е истинска лодка.

              Коментар


              • #8
                До: каяк

                По-добре е да е едноместен, особено за буйни води, в които двуместен май има само К2 надуваем. Предложения изглежда доста добре и цената е направо трепач . Имай само напредвид, че е туристически и става само за язовири и бавни реки.
                LZ1DWW

                Коментар


                • #9
                  До: каяк

                  Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
                  По-добре е да е едноместен, особено за буйни води, в които двуместен май има само К2 надуваем. Предложения изглежда доста добре и цената е направо трепач . Имай само напредвид, че е туристически и става само за язовири и бавни реки.
                  Предложеният каяк не е за бързи води и мисля че го продадоха вчера. Що се отнася до двойката, има и полиетиленов такъв

                  Преди седмици се появи и първия екземпляр в Бг и тази неделя сме уговорили един юнашки тест на Струма с него

                  Коментар


                  • #10
                    До: каяк

                    Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                    Предложеният каяк не е за бързи води и мисля че го продадоха вчера. Що се отнася до двойката, има и полиетиленов такъв

                    Преди седмици се появи и първия екземпляр в Бг и тази неделя сме уговорили един юнашки тест на Струма с него
                    Бих дошъл да го видя, но имам вече планове за този веекенд
                    Пуснете после снимки. Интересно ми е колко ли лесно се прави ескимоско като са 2ма
                    LZ1DWW

                    Коментар


                    • #11
                      До: каяк

                      Я споделете каяче за супердебел (120кила )дали има произведен. Последно пробвах един ама не можах да седна, тясна му е дупката. Няма да ходя нито на състезание нито по бързи реки.....за сега.
                      Па аз ще ви науча да карате ски.....сезона почва.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        До: каяк

                        Почти всеки немски каяк е произведен за едри хора. Модела Cruiser 430 ще е най-подходящ за твойте размери. Имам такъв при мене и ако идваш насам може да го пробваш. Иначе ще видя кой в Пловдив притежава такава лодка и ако има ще те свържа ...
                        Добра е за неангажиращи разходки и можеш да се свържеш със търговеца да видиш дали няма налична..

                        Коментар


                        • #13
                          До: каяк

                          Благодаря. Ще пробвам но този ми идва скъп. Предпочитам нещо подобно използвано. Не съм сигурен дали ще го ползвам пълноценно. Като си взема и едно що годе добро гребло и отива на 3к с дребните работи.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            До: каяк

                            Разгледай тук: http://www.coloradokayak.com/

                            Има секция с ползвани каяци. В момента няма туристически, но от време навреме се появяват Ако ти се дебне
                            Цените не са лоши, дори ако трябва да сметнеш и транспорта. Ако имаш някой там може да излезе и по-евтино.

                            Имам една приятелка, която вече 3 пъти купува от Гърция, но в момента не мога да се свържа с нея да даде контакти. Като ми върне меил ще пиша отново тук с повече инфо

                            Иначе наистина повечето туристически каяци държат твоите (моите) килограми. За по дълги турове багажа става проблем.
                            Другото важно нещо, за което трябва да гледаш е рул. много помага при вятър.

                            Иначе, освен греблото, като сметнеш неопрен, жилетка, обувки, другите парцалки, багажник за кола и т.н....сумата излиза прилична

                            Успех!
                            LZ1DWW

                            Коментар


                            • #15
                              До: каяк

                              wickedsmile
                              наистина ли имаш канал да взимате стоки от "Колорадо Каяк" ? тва не е лошо ако може.
                              Иначе за туристическите цените са дебели защото не се амортизират а и хората не ги продават. Има и по-ефтини решения и ако те интересуват ще се разровя.
                              Придобиването на каяк от друга държава си е ходене по мъките и доста чакане. За щастие вече имаме няколко търговеца тук които подържат и наличности което улеснява покупката. Друг е момента че вече има кой да ти даде добър съвет относно избора. Като се сетя кви приключения бяха едно време сега трудно бих се навил да си купя лодка по картинка
                              Последно редактирано от bliss-stick; 17-06-09, 22:07.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X