Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Страшни скокове по скали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Страшни скокове по скали

    Доста съм шашнат от това нещо, което видях днес като линк в "Интернешънъл хералд трибюн". Не знаех, че има и такива откачалки.

    http://video.on.nytimes.com/?fr_stor...4e9bc93faa8ca3

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    До: Страшни скокове по скали

    Много добър репортаж.
    10х
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: Страшни скокове по скали

      Щура работа! Не знам на тия колко им се вдига адреналина от това, но моя се вдигна само като ги гледам.

      Ама щом има оцелели и продължават, значи все пак взимат някакви мерки, та да не се утрепят съвсем.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Страшни скокове по скали

        Само не разбрах, след като им е такава традиция това скачане, защо не се е превърнало в традиционно и слагането на каска
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          До: Страшни скокове по скали

          И тия момчета не са много на БЕЛЕГ.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: Страшни скокове по скали

            Хубав репортаж, много адреналин ама като гледам височините и леко ми призлява.
            "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

            Искам България чиста!!!

            Коментар


            • #7
              До: Страшни скокове по скали

              Чували са, явно, за Васил Левски.

              Иначе казано.....луда работа. Жоро да ги взима в клуба.

              Коментар


              • #8
                До: Страшни скокове по скали

                Aбе то наистина са щури, ама иначе е много яко да ти омекнат колената,преди да го направиш и после след като оцелееш.Aз поне съм скачал дoста пъти с парашути и съм изпитвал нещо такова.
                Последно редактирано от братчеда; 20-02-09, 15:36. Причина: правопис

                Коментар


                • #9
                  До: Страшни скокове по скали

                  Тия са яко щури .Това води до много контузии .
                  Последно редактирано от братчеда; 28-04-09, 22:01. Причина: правопис

                  Коментар


                  • #10
                    До: Страшни скокове по скали

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    Само не разбрах, след като им е такава традиция това скачане, защо не се е превърнало в традиционно и слагането на каска
                    За каска не знам дали ще им е от полза, че кат ги гледам често се държат за глезените. Та... някакви яки ботушки.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Страшни скокове по скали

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Щура работа! Не знам на тия колко им се вдига адреналина от това, но моя се вдигна само като ги гледам.

                      Ама щом има оцелели и продължават, значи все пак взимат някакви мерки, та да не се утрепят съвсем.
                      Доколкото се вижда са осигурени с динамичен еделвайс, много добро въженце (преди 15-ина г-ки беше 250$ 45 м), може да се направи добър фактор и нищо да му няма. Мисля по книжка му даваха до 10 удара от 8 м, така че ако не си счупят главата или гръбнака ще оцелеят. Виж колене, глезени, лакти... Навремето правех подобни щуротии без осигуровка, но от по-ниски скали 3-5 м... Достатъчно да се претрепеш де, но не изглежда толкова страшно. Ама май не съм имал много акъл, щото преди 10-ина години когато реших да пробвам колко съм одъртял ме хвана шубето... Мислих, мислих и реших, че по-добре дърт, но жив, отколкото млад, но мъртъв

                      Що се отнася до откачалки... Няма начин да представя видео, щото тогава имах само аналогов фотоапара, но за мен рекордиорите са едни пещерняци (във всеки един смисъл на думата), които скачаха със статично въже на Карлуково. Тогава още нямаше клуб Адреналин и ластични въжета в Бг. Предполагам бъбреците им влизаха в сливиците.... Нечовеци просто

                      пп. статичен едеорит, не просто статично въже, тези въжета имаха динамичност колкото металните...брррр, още ме втриса, когато се сетя за онези откачалки...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Страшни скокове по скали

                        Да добре се забавляват! Яко си е! Мисля че на Белоградчик може да се получи същото.
                        А иначе най екстремният в тая област тип който някога съм виждал е Dan Osman. Над 300 m свободно падане само с dynamic ropes и pulleys. Не се сещам сега за точен превод. Динамично въже и система като скрипец която да намали усилието при изпъването на въжето, за да не го счупи или среже или квото там би станало от 300 m. За жалост вторият път си е насилил късмета.
                        Тук се вижда:
                        http://www.youtube.com/watch?v=9kBy4...eature=related
                        Аз нямам думи!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Страшни скокове по скали

                          Мале тия са невероятни.
                          Константин Вълчанов.0888313247

                          Коментар


                          • #14
                            До: Страшни скокове по скали

                            Мен линка ме отведе към Ню Йорк Таймс, не към Херълд Трибюн, но все тая. Екстремно си е това, но поне имат въжета. Вярно, че и с въже се смазваш доволно в скалите но я вижте това
                            http://www.vbox7.com/play:1c2d9d7e

                            Мен най-много ме плаши, че покрива е мокър и ако се подхлъзне при засилката случайно...
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #15
                              До: Страшни скокове по скали

                              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                              Мен линка ме отведе към Ню Йорк Таймс, не към Херълд Трибюн, но все тая. Екстремно си е това, но поне имат въжета. Вярно, че и с въже се смазваш доволно в скалите но я вижте това
                              http://www.vbox7.com/play:1c2d9d7e

                              Мен най-много ме плаши, че покрива е мокър и ако се подхлъзне при засилката случайно...
                              Много ме накефиха, страхтни куражлии

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X