Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на ски+автомати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: избор на ски+автомати

    Е, не е така. С ниския клас ски и обувки контролът върху ските е отчайващ и умората несравнима. Изобщо не казвам да се вземат състезателни ски, но трябва да се търси разуман баланс. Разликата между средния клас и ниския е, ако мога да го сравня, като разлика между ЗАЗ и Лада.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #47
      До: избор на ски+автомати

      Не съм специалист и не искам да влизам в спор. Още повече не знам кои точно са нисък клас и кои не. Откакто направиха карвинга обаче съм карал поне 5-6 вида, щото взимам от приятел под наем и не съм чувствал разлика голяма/даже едни Орион бяха супер/. Предишните дълги и трудни за завиване ски не спора, но тоя къс карвинг и ако караш на 365 дни, 7 дни не мисля че е кой знае кво. Разбира се не казвам вземете най-ниския възможен клас, но нещо съвсем нормално и масово дали нисък, среден не разбирам. Просто всеки иска нещо готино и аз така преди взех едни и после ги продадох, щото осъзнах - карам ги една седмица, даже някой път по 4-5 дни на година.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • #48
        До: избор на ски+автомати

        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
        зависи колко и как караш.
        според мен от метро-не. сигурно е някакъв стар и нисък модел. ама зависи от цената. ако е росиньол, отиди в магазина им, но задължително с приятел от Смолян
        В метро знам само, че поне са карвинг, а на колко години е модела-не знам. От гардеробите от които съм вземал всички ски ми вършат работа и разлика не намирам, но обувките са ми различно удобни, а някои и мокри. В Смолян от магазина си купих един термо клин, който е на двона цена спрямо същия такъв в туристически магазин в Шумен, ако и за ските приемем същото, значи защо да плащам реалната цена Х 2?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          До: избор на ски+автомати

          Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
          Не съм специалист и не искам да влизам в спор. Още повече не знам кои точно са нисък клас и кои не. Откакто направиха карвинга обаче съм карал поне 5-6 вида, щото взимам от приятел под наем и не съм чувствал разлика голяма/даже едни Орион бяха супер/. Предишните дълги и трудни за завиване ски не спора, но тоя къс карвинг и ако караш на 365 дни, 7 дни не мисля че е кой знае кво. Разбира се не казвам вземете най-ниския възможен клас, но нещо съвсем нормално и масово дали нисък, среден не разбирам. Просто всеки иска нещо готино и аз така преди взех едни и после ги продадох, щото осъзнах - карам ги една седмица, даже някой път по 4-5 дни на година.
          И аз така мислех!
          Ама като смених обувките с по-твърди и ските с малко по-висок клас и усетих разликата! А такава има!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #50
            До: избор на ски+автомати

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            В метро знам само, че поне са карвинг, а на колко години е модела-не знам. От гардеробите от които съм вземал всички ски ми вършат работа и разлика не намирам, но обувките са ми различно удобни, а някои и мокри. В Смолян от магазина си купих един термо клин, който е на двона цена спрямо същия такъв в туристически магазин в Шумен, ако и за ските приемем същото, значи защо да плащам реалната цена Х 2?
            какво значи "поне са карвинг" ? А и акцента е на ниски т.е. "меки" модели.
            доколкото знам "продавач-консултантите" на Росиньол имат право да дават отстъпки по собствена преценка, а много от тях са от Смолян
            обувките трябва да ги носиш само ти задължително !!

            А и твърдостта на ските и карвинг радиуса зависят от това как и колко караш и колко ще платиш
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #51
              До: избор на ски+автомати

              Тези по ски гардеробите ми вършат работа, т.е. мога да карам с тях, но не мога да направя разлика м/у видовете, които съм наемал. Един път ми бяха дали някакъв скъп модел на Близард, но за мен те бяха пак същите, като предните Орионки или Росиньолите, които съм вземал на Узана.
              Така, че пазя равновесие, предпочитам да се спускам по леки писти и карам ски по 4-5 дни годишно.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                До: избор на ски+автомати

                в такъв случай моят съвет е да вземеш кви да е евтини карвинг ски (с къв да е радиус) на старо (могат да се налеят ако са надрани) и нови обувки възможно най- добри (твърди) според бюджета
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #53
                  До: избор на ски+автомати

                  Ските рентал обикновено са за първоначално обучение. Всеки е минал от там - те в общия случай са меки, включително и обувките, за да не уплашат при първото каране обучаемите. Стават за зелени къси писти, но не позволяват да караш с по висока скорост и изморяват доста. С тях може да се кара основно на гладки писти без бабуни на къси карвиращи завойчета. Ако се пуснете малко, казвам малко! по-бързичко те просто не ви слушат и на първата бабунка... Та затова Деан е абсолютно прав за твърдите обувки, като ако се учите и не карате състезателно не ви трябват прекалено твърди обувки от клас на твърдост над 100, защото ще ви убиват много. Не си купувайте даже и за обучение клас на твърдост 50-60 - те пък са толкова меки, че ще забавят обучението ви. Относно ските - там колкото са по-твърди толкова по-добре - ще ви държат по-стабилно на пистата. Скъпите модели ски имат антивибриращи системи, които ви улесняват неимоверно управлението. По-добре търсете стар модел ски (предлагат се с намалени понякога и над 50%), но по-висок клас, отколкото последната шарка(модел). Всяка година новият модел ски се различава основно по шарката! Освен това класовете вървят надолу... пример: ски на Росиньол модел Z1 от преди няколко години имат антивибрационна система, а новият тазгодишен модел Z1 - няма... изводите си направете вие.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #54
                    До: избор на ски+автомати

                    До тук научих нещо: че трябва да търся твърди обувки, а къде точно на обувките пише твърдостта им? Аз съм виждал само номерация /големина/
                    За мен ски обувките трябва да са удобни, да не ми убиват, да не държат студено и да не се мокрят. Последния път ми дадоха някакви обувки коита не се закопчават като ендуро обувките, а се закопчаваха с ленти като тези с които дъската се хваща за обувката на сноуборда. И ми бяха много удобни. Питах ски рента и ми казаха, че се водели анатомични?

                    А за ски втора употреба: в наше село нееема.
                    Тези последните Близард бяха с такава антивибарционна с-ма, ама каква полза има ... нещо не усетих.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #55
                      До: избор на ски+автомати

                      Първоначално публикуван от sokola Преглед на мнение
                      Ще използвам темата, за да не пускам нова.
                      Искам да питам заслужават ли си цената ските на "ХЕД" с "Ликуидметал" санвичова структора, не мога в момента да се сетя модела. Ако някой има наблюдения нека сподели.
                      Моделчето е i.XRC без чип.
                      Някой нещо по въпроса?

                      Коментар


                      • #56
                        До: избор на ски+автомати

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        И аз така мислех!
                        Ама като смених обувките с по-твърди и ските с малко по-висок клас и усетих разликата! А такава има!!
                        Няма спор в това, което казвате. Винаги ще има разлика. Повечето хора не пускат най-стръмните писти, а средните и може би малко над средните. И какво лошо да се измориш малко повечко. Аз даже предпочитам малко да натоваря краката/тренировчица малко/ за няколко дни и да ми е малко трудно поне да контролирам ските. След първия ден с квито и ски да съм имам мускулна треска, ако съм карал здваво. Вече големи скорости, бабуни, тука мирише не толкова на любителско каране.

                        Съгласявам се с вас, който иска малко по-голям комфорт да си вземе по-висок клас ски, но да си вземеш такива и да се пускаш на завойчета по средните писти за 7 дни в годината - не знам. Май повечето е до това колко можеш да караш, а не в ските.

                        Също съгласен да се вземе по-стар модел, но по-висок клас, а не да търсите задължително 2009 година модел, няма да ви проговори, какъвто и да е.

                        Офтопик:
                        Много често съм виждал /нямам предвид ските/ някой с последен хит екипировка, а пълен аматьор в нещо или не знае как да я използва или използва 10 процента от възможностите. Не знам дали има нужда, макар че всеки си купува с неговите пари.
                        Последно редактирано от marin199; 25-02-09, 17:34.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #57
                          До: избор на ски+автомати

                          януари бяхме на ски в Самнаун - Швейцария... Там от ски център /магазин, ремонт и наем на ски/ си купих К2 с автомати на 2 години с няколко козметични драскотини и в идеално състояние отдолу... за 95 евро... човека ми даваше "на промоция" втори чифт от същите за 50 евро, но ние вече имахме 4 чифта ски + обувки и реших, че 6-ти чифт ски няма да се събере... Дожаля ми тогава да си хвърля 10-годишните Росиньол 195см... А тука "експертите" на ст. Юнак ми казаха, че старите ми ски били боклук щото са прави, а не карвинг и автоматите били чупливи... а аз 10 сезона ги бях карал, без проблем... само заливани и точене на ските...

                          Ако караш в цивилизовани места си заслужава чисто нови ски, ама в нашите аборигенски курорти да ги дереш по камъните и да ти ги настъпват на опашките по лифтовете... Не, мерси!
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #58
                            До: избор на ски+автомати

                            Писал съм го и пак ще го напиша.
                            Преди години през соц. епохата на софийските клубове федерация даваше винаги най-хубавите и нови ски и екипировка и щом отидеха да тренират на Боровец, самоковци ги биеха..
                            След което коментарите бяха....е софиянци, софиянциии ОНО СИ ТРЕБЕ НОДЗЕ И КАРАНЙЕ...
                            Та в тоя ред на мисли, който си може си може, от тук нататък всичко е тренировки и чак тогава екипировка.
                            Твърдите ски и твърдите ски обувки не са добри за целодневно каране.
                            Аз имам /макар и вече стари/ топ моделите на СОЛОМОН за спускане и слалом.
                            И най-твърдите обувки, ходех сутрин рано когато е все още пусто и замръзнало да се шускаме с един прител и така до 11:00 после чай с ром и ....чао.

                            Коментар


                            • #59
                              До: избор на ски+автомати

                              Точно това имах предвид. Не можем да стоим на ските и пускаме равните писти за по 5 дни годишно, ама хайде да сме с последен модел ски.

                              Напълно съм съгласен с последните 2 поста.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар


                              • #60
                                До: избор на ски+автомати

                                Високия клас ска си е висок клас, без значение начинаещ ли я кара или напреднал, има такива технологии вътре за които дори и най новите модели евтини ски немогат да мечтаят. Според мен ако имаш финансова възможност си купи по-горен клас ски, няма да съжаляваш !!!
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X