Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всякакви спортове в Панорама на спорта в София до НДК Петък(днес) Събота и Неделя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всякакви спортове в Панорама на спорта в София до НДК Петък(днес) Събота и Неделя

    http://bnt.bg/bg/news/view/74459/nac...ortna_panorama

    Българска национална телевизия - Новини - Общество - Национална спортна панорама
    bnt.bg


    Бяхме там .. и утре пак ще бъдем , голяма лудница ... има толкова много неща на едно място, които може човек да опита и да му покажат как правилно се практикуват ... че на човек не му стигат силите да се наслади на всичко ...
    И за да не сме голословни ... ще разкажа накратко какви ги вършихме днес... Като за начало Ян посвири на фанфари заедно с оркестъра - за да бъде по-тържествено откриването, изчакахме да мине официалната част с поповете и кратките изказвания на специалните гости и сев втурнахме в необятното . Първото което поискаха децата беше да пояздят коня - речено сторено - извъртяха по една обиколка, а докато отивахме към коня пробваха и едни шейни за спускане.. и разгледахме щанда с корабо-моделизма ..След това децата се сбутаха с едни тренажори за американски футбол и после се запознахме с една игра за слепи с едно шумящо топче две дървени палки и нещо като два големи джоба за врати , изпробвахме маса за канадска борба, малко шах...крикет, ... дартс ...измерихме си обемите на белите дробове на щанда за отказване от тютюнопушенето, и се зазяпахме в ръцете на един майстор , на грънци и купички , от там си взех за 2 лева значителна по размер топка глина , която ми тежа през цялото време после.. нажили ни с гуменото си жило робот скорпион, Гребахме с огромна 8-10 местна жълто-черна гумена лодка срещу и по течението на шадравана пред НДК така ни хареса с Ина и Ян , че направиме три тигела напред назад... Доста снимаха така че може и да ни има по новините... След лодката - децата се залепиха на уредите при малките гимнастички ... обръчите ...за пръв път аз, а и те пипаха лента за художествена гимнастика ..до бухалките така и не стигнахме..Стреляхме с пушка за спортна стрелба - Ян улучи дупката ..аз не успях по веднъж даваха да се стреля заради многото желаещи но и нямаше как да се задържим повече там .. защото едни дистанционно управляеми бъгита бяха супер закрастващи .. поиграхме тенис на корт - и след като ми се наложи да правя чудеса за да изкарам топките от храстите и да се катеря по едни решетки за да се спусна в ограден английски двор .. предвидливо продължихме към самолетите дело на авиомоделистите.. там ни показаха тайните на стиропоровият модел, който бил всъщност от по-здравите ... в шатрата на МОН мила леличка даде на децата по едно тефтерче за да си пишат важни неща .. и с тефтерчета в джобовете се запътихме към дългото - повече от 200 метра платно за рисуване - изкачващо се по моста на въздишките... порисувахме там , помогнахме да изправим конструкцията , защото вятъра я духна и като рекоха децата че са гладни - започнахме да си тръгваме ..и междувременно се катерихме по стената за катерене и тримата аз 3 пъти .. а след това по тренажора за пожарен спорт .. качихме се по - нещото като успоредка , а един як батко показа как се прескача яка сървена стена ... Ина каза че трябва и аз да я прескоча .. и щом трябва - прескочих я ... пожарникарите ни направиха снимки и казаха, че след неделя ще ги изпратят.. като свърши спортната панорама. До шатрата по ориентиране показах на децата - какво е компас и перфоратори за ориентиране , имало и чипове вече - модерни времена са настанали ... а на връщане от там Ян се захвана със Стикове за голф и бой по топчицата ... и Ина се пробва - следкато мина и събра всички пръснати до мрежата топки.. По някое време междувременно вече не се сещам кога точно Ян занастоява да се пробва с бейзболната бухалка ... и за учудване на треньорите там 6 от10 топки ги запокити надалеч. Правихме и други неща - за които обаче сега не се сещам , известно време събирахме печати от всяка шатра - на една бланка ... Обаче печатите ги дават само ако изпробваш спорта на шатрата .. примерно - риташ палка за таекуондо... После казаха че ще има томбола или нещо от сорта ..ама като загубихме диплянката измежду всичката диплянкова имформация из раницата и решихме - като я намерим утре да продължим пак със събирането на печати. В един момент Ян каза че един батко му е дал нещо като портмоненце ... оказа се сгъваема летяща чиния или нещо от сорта - кръгъл плат с нещо като пружинна тел околовръст ...ще го разглегаме допълнително после .. Накрая зе запътихме към подлеза с тролея ..и като беше тъмно и без лампи - бавно и едва едва слязохме.. от спирката се обадих на 112 - за да им кажа, че е потенциално опасно и неосветено .. и още преди да ни дойде тролея стълбите към подлеза започнаха отново да са осветени. След това се прибрахме , нахранихме гладните нас... и децата уморени се натръшкаха по леглата.. А аз реших да напиша какво ми се случи докато ми е прясно .. но и аз клоня към заспиване . Ако и на вас ви се достига до умора от кеф - Утре ( събота) и в Неделя в София около НДК тази лудница продължава.


    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

  • #2
    От: Всякакви спортове в Панорама на спорта в София до НДК Петък(днес) Събота и Неделя

    Наистина,заповядаите на това мероприятие,има какво да се види,да се опита.Аз съм участник в представянето на пожаро-приложния спорт,с удоволствие бих си поговорил с вас за спорта или за джипове.
    Между другото,чували ли сте за Университетския спасителен отряд?
    Нагърбили са се доброволно с поддържането на реда и осигуряването на всичко нужно за мероприятието.
    Заслужават отделна тема.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Всякакви спортове в Панорама на спорта в София до НДК Петък(днес) Събота и Неделя

      Ето и снимки от Неделя.
      Прикачени файлове
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #4
        От: Всякакви спортове в Панорама на спорта в София до НДК Петък(днес) Събота и Неделя

        Ето и още няколко пропуснати снимки ...
        Тролея над подлеза на НДК, потготовка за преминаване по тролея - (по Въжето), електромобилът и този с воден резервоар за подхранване на горивото .. разработени във Висшето училище Тодор Каблешков , състезател в противопожарният спорт ...
        Прикачени файлове
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #5
          От: Всякакви спортове в Панорама на спорта в София до НДК Петък(днес) Събота и Неделя

          Аз съм другия състезател,трябваше да се обадиш.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: Всякакви спортове в Панорама на спорта в София до НДК Петък(днес) Събота и Неделя

            И аз наминах набързо през Панорамата на спорта в неделя. Хубаво беше! Готини хора навсякъде Ама ако наместят думата хоби в името съвсем ще заспят нещата... ааа и офроуда не участваше...
            В градинката на народния театър имаше Зелени дни - също беше много интересно.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1326.jpg
Прегледи:1
Размер:166.6 КБ
ID:5368268

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1346.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5368269
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X