Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парапланерист срещу орел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Парапланерист срещу орел

    Първоначално си помислих, че става дума за нападение на орел над парапланерист, но по всичко личи че е просто нещастен случай. За тези които не знаят искам да кажа, че в "зората" на парапланеризма, която не е била толкова отдавна е имало документирани случаи на истински нападения. А иначе по клипа - отлични действия на пилота. Бърза оценка на ситуацията. Хвърляне на запасния и последващи действия по учебник.
    Това което убягна на всички до момента е марката на сбруята - AVA SPORT, т.е. гр.Монтана, България. Така че и ние сме дали нещо на света.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #17
      От: Парапланерист срещу орел

      Не познавам тоя спорт, не знам нищо за производителите. Но през цялото време ми беше досадно че богатия задник има най-лъскавото и скъпо снаряжение, и това го е спасило. А то какво било ...)

      Коментар


      • #18
        От: Парапланерист срещу орел

        Спаси го само опита и самообладанието . Всичко останало е второ и трето степенно . За правилни действия по учебник трябва много опит и желязно самообладание.
        Последно редактирано от sek.1; 02-11-11, 04:30.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Парапланерист срещу орел

          Естествено. Момъкът беше железен, микрофонът работеше през цялото време, и работата е ясна. Даже не изпсува като дръпна парашута, а си беше за псуване. Само музиката му спря, а той работеше като по учебника.
          Нямах представа че у нас се произвеждат такива хубави неща. Върви и коприна, които издържат на орелска човка и нокти, не са случайна работа, доколкото съм чувал за тия неща. Дай да им пуснем реклама на тия хора, ако изобщо имат нужда от това, де.

          Коментар


          • #20
            От: Парапланерист срещу орел

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Даже не изпсува
            Според мен псува през цялото време, ама някой после беше минал по звука с бибитката и беше скрил цялата картина на езиковото богатство.

            Коментар


            • #21
              От: Парапланерист срещу орел

              AVA Sport ги знаят всички, които се занимават с този спорт, така че надали имат нужда от реклама. Лично аз съм ходеща такава, тъй като ако навремето не беше тяхното оборудване, сигурно нямаше сега да мога да ходя. Още тогава им написах благодарствено писмо, което беше съвсем искрено и вътрешно съм се зарекъл, че ако някога отново реша да се занимавам с този спорт, няма да изневеря на марката.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #22
                От: Парапланерист срещу орел

                Много интересен клип, голям късмет и за човека и за птицата.

                Коментар


                • #23
                  От: Парапланерист срещу орел

                  Гледах го това клипче преди няколко дена.. признавам си, че почти нищо не разбирам от този спорт.. ама имам една питанка.
                  Казвате действия по книга... но не трябваше ли пичът първо да се освободи от крилото преди да посегне към резервния парашут? Мисълта ми е, че той като пада, крилото макар и преплетено все още е над него.. при отварянето на резервния няма ли опасност да се заплетат двете? Или пък когато вече резервният е отворен, ако крилото по някаква случайност вземе та хване въздух?



                  Леле.. а видехте ли само как долният орел изманеврира за да избегне сблъсъка.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Парапланерист срещу орел

                    Действието по "освобождаване" на крилото е валидно при някои типове парашути (тип крило), но не е валидно за парапланите. При парапланера, когато се наложи да се отвори запасен парушут действията са аналогично като при куполните парашути, където това няма как конструктивно да се случи. Запасния парашут се хваща с ръце и се изхвърля под ъгъл 45 градуса по посока на въртене. След като пилота - вече парашутист се увери, че запасния е отворен нормално, предприема действия по обиране на спирачки, Б-колани и т.н. всичко което да попречи на крилото да саботира едно нормално приземяване. В случая вече не говорим за полет и планиране, а за парашутиране, тъй като вертикалната скорост е много по-голяма от хоризонталната - някъде от порядъка на 5-8 м/с в зависимост от теглото на парашутиста, площа на парашута, атмосферно налягане и т.н. За да "вземе" крилото въздух му трябва хоризонтален въздушен поток. Всички тези действия се виждат на клипа. Единственото което не видях добре са действията на пилота при подготовката за приземяване, но същите може да са затруднени от типа на сбруята. Същата я гледам, че е някакъв рейсинг модел, а аз с такава нямам опит, но по всичко личи че бек протекторите си свършиха отлично работата.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Парапланерист срещу орел

                      Мерси за подробния отговор!

                      А ето и едно "почти подобно" клипче http://fishki.net/comment.php?id=100133

                      Коментар


                      • #26
                        От: Парапланерист срещу орел

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        Мерси за подробния отговор!

                        А ето и едно "почти подобно" клипче http://fishki.net/comment.php?id=100133
                        Красота!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Парапланерист срещу орел

                          Продължение на случката с орела - тук: http://stpython.livejournal.com/76956.html.
                          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Парапланерист срещу орел

                            http://fishki.net/comment.php?id=108844

                            Красивый полет на парашюте с орлом

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X