Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

    Разглеждах форума и срещнах много противоречиви мнения.Искам да кажа мойто мнение накратко като дългогодишен скиор.Според мен тези протектори са нужни дори и при начинаещите скиори.В техния случай те ги пазят от други -засилени по пистата скиори ,което никак не е за подценяване.Представете си 80 кг човек движещ се със 60-70 км в час да се спре във вас.Кантовете на ските са метални и са остри,т.е.преценете сами какви може да са пораженията при удар в гръбнака или главата.Давам един нормален пример, а да не говорим какви летящи холандци има.Аз също обичам скороста по пистите ,но когато няма хора и тогава отговарям само за себеси.За каската мога да кажа ,че едно от предимствата и е че запазва температурата на главата постоянна и никога не ти е студено.Човек карал със каска ,ако я свали все едно липсва част от него и не се чувства комфортно.

  • #2
    От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

    Абсолютно съм съгласен! Лекият дискомфорт в началото е нищо в сравнение с възможните травми причинени по пистите. Според мен каската трябва да стане задължителен аксесоар, както е при мотористите например.
    Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

    Коментар


    • #3
      От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

      Само ако ви е важна главата и липсата на инвалиден стол. Сериозен съм. Играта загрубява за секунди и се превръща в трагедия, не казвам че не трябва да играем - просто да направим най-доброто, което зависи от нас.

      Коментар


      • #4
        От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

        Абсолютно, особено за тези подминали, фазата начинаещи. Те си позволяват да развиват скорост, но допускат и грешки.
        Аз карам борд, и ако не е каска, досега от мозъка ми, не знам какво ли щеше да е останало. Обикновено се пада по гръб, и се биеш с тила в пистата.
        100% задължителна, дори не бих пускал на пистите, такива без каски.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

          Според мен ако не си изключително ограничен финансово ВИНАГИ трябва да се носи каска и дори pressure suit(протекция за тяло/гръб) на пистите и извън тях. От една страна никога не знаеш ти как ще паднеш,от друга - как някой друг ще се засвятка в теб... Истина е,че може би в началото е малко неудобно,но бързо се свиква.
          Много е кофти, че няма как да използваме протекция на колената...че това на скиорите май ни е най-болната тема.

          Коментар


          • #6
            От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

            Който иска да носи каска. За мен това е излишно обременяване. На мен каската не ми е удобна и твърдо съм против да е задължителна. Всеки сам да си преценява, а който не е сигурен в способностите си- има учебни писти.

            Коментар


            • #7
              От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

              Скоро ще започнат да спират и за задължителни застраховки по пистите. Годишен технически преглед на ските, контролен талон...
              Не давайте идеи на заинтересованите!

              Коментар


              • #8
                От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

                Първоначално публикуван от Mind_Control Преглед на мнение
                Който иска да носи каска. За мен това е излишно обременяване. На мен каската не ми е удобна и твърдо съм против да е задължителна. Всеки сам да си преценява, а който не е сигурен в способностите си- има учебни писти.

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Скоро ще започнат да спират и за задължителни застраховки по пистите. Годишен технически преглед на ските, контролен талон...
                Не давайте идеи на заинтересованите!

                300% съгласен и с двама ви. Да си трошите главите е ваше изконно право.

                Хайде само за да са чисти сметките - преди да се качите на ски - да подпишете нотариално заверена декларация че се отказвате от всякакво лечение, рехабилитация и прочее каквато и да е намеса по още топлите ви телеса, включваща каквито и да било пари платени с мои данъци. Както и от каквато и да било помощ, колкото и мизерна да е тя, ако в резултат на светлия си стремеж към свобода се зеленчукясате.

                Както и да върнете на тези които носят каски и плащат застраховки парите които са надплатили на застрахователя за тези които не носят. Тогава всичко ще е пито платено, и цветя и рози.

                До тогава - ще ме прощавате, но няма да пророня грам сълза по вас като ви погнат и за каски, и за изправно оборудване. И така - докато не си построите ваши болници, санаториуми, рехабилитационни центрове и не им поемете бюджета.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  300% съгласен и с двама ви. Да си трошите главите е ваше изконно право.

                  Хайде само за да са чисти сметките - преди да се качите на ски - да подпишете нотариално заверена декларация че се отказвате от всякакво лечение, рехабилитация и прочее каквато и да е намеса по още топлите ви телеса, включваща каквито и да било пари платени с мои данъци. Както и от каквато и да било помощ, колкото и мизерна да е тя, ако в резултат на светлия си стремеж към свобода се зеленчукясате.

                  Както и да върнете на тези които носят каски и плащат застраховки парите които са надплатили на застрахователя за тези които не носят. Тогава всичко ще е пито платено, и цветя и рози.

                  До тогава - ще ме прощавате, но няма да пророня грам сълза по вас като ви погнат и за каски, и за изправно оборудване. И така - докато не си построите ваши болници, санаториуми, рехабилитационни центрове и не им поемете бюджета.
                  Гоблине, копче не може да се каже на логиката, така е. Ама подхлъзваш темата стремглаво към това да се запитаме тези които карат със или без каска ски питали ли са (разплатили ли са се докрай) с тези които не карат ски изобщо и не искат да си дават данъците за скъсани кръстни връзки. И в тази връзка дали да не помислим и за сметките на алпинисти, парашутисти, практикуващите секс, офроудърите.... Един порядъчен човек с нищо не им е длъжен все пак, нали?
                  Мисля, че е по-добре тези на които им е работа да определят правилата както трябва, а останалите да ги спазват. С генерални (гениални) заключения няма да стане.
                  Като каже стопанисващия пистата - Тука с каска! ОК, тука с каска. Като каже застрахователя - С каска! ОК, с каска. До тогава е въпрос на личен избор.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

                    Първоначално публикуван от Mind_Control Преглед на мнение
                    Който иска да носи каска. За мен това е излишно обременяване. На мен каската не ми е удобна и твърдо съм против да е задължителна. Всеки сам да си преценява, а който не е сигурен в способностите си- има учебни писти.
                    Абе способности, способности, ама да си видял някой от най-добрите в света (световната купа) да кара без каска?!!
                    Аз откакто си изпрасках главата в леда преди няколко години каската не свалям цял ден! И си ми е много удобна!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Абе способности, способности, ама да си видял някой от най-добрите в света (световната купа) да кара без каска?
                      Аз световна купа в последните пет години не гледам. Когато почнах да гледам, Стенмарк още караше, а не си спомням да съм го виждал с каска. Определено смятам, че грижата за идиота трябва да бъде вменена на самия идиот, а не на всички, които имат досег до него.
                      Ъъъъ... показалките в училище навремето доста помагаха за намаляването на броя на идиотите.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Важна ли е каската и протектора за гръб при скиорите.

                        Не съм против протекторите. Против съм заинтересовани хиени да мислят за мен. По определени от тях цени.
                        "Практикуващите секс" беше добър пример докъде може да се стигне.
                        Първо да изчистят супермаркетите от вредните храни, тогава да мислят за скиорите.
                        "Мале, как мразя някой да мисли за мен!" Забравих вече кой колега цитирам.
                        p.s. хубава идея - ако имаше как да изляза от задължителната здравна и пенсионна система... ама никой не ме пита. Откъде пари за неработещите "братя"!
                        Последно редактирано от Rabin; 22-01-12, 12:56.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X