Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип под наем?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип под наем?

    Здравейте!
    Аз съм от тези, които са отскоро и предимно четат и малко се обаждат... за неща от офроуда, разбира се
    Появи ми се тръпка и ми се иска да я начеша... както се казва - кара ми се джип!
    Обаче след обстойно четене на форума разбрах, че за да имам това което искам... трябва да си продам единия бъбрек
    В тази криза това хоби е по джоба на много малко хора.
    Ще пропусна обясненията, които касаят личния ми живот и това дали е разумно да си купувам джип... или да

    Та днес ми хрумна тази идея.
    Веднага пуснах гугъл и прегледах доста агенции за коли под наем, но както се очакваше - косата ми се изправи като наелектризирана
    То че си е скъпо, скъпо си е, но си е и оправдано, особено по бизнес за 2-3 дена наем на луксозен автомобил. Има и джипове...
    Е да, но ако човек иска например един месец да поскита сред природата из родните балкани с някой хубав и здрав 10-15 годишен джип... такава оферта няма. Няма и как да има... кой ще даде нов джип за 80к в евро да се вре в шубраците

    Та с други думи... дали ми е разумно питането ако някой има 2-3 джипа, стегнал си ги е, знае в какво състояние са - да отдава някой от тях на разумна цена за определено време?

    Така човек ще успее да си начеше крастата от една страна, от друга, ако карането на джип му е мерак така той ще добие реална представа дали това нещо е за него и дали да дава сериозни пари за целта.

    П.П.
    Използвах търсене във форума, но освен за наем на апартаменти и мотори, други теми не видях. Извинявам се, ако вече е коментирано и благодаря за евентуалните откровени мнения!

    Поздрави!

  • #2
    До: Джип под наем?

    Сложно, сложно. Може би пътят е малко по-различен, но прочети:

    Сложнотията произлиза оттам, че шофирането извън пътя е умение, доста различно от пътуването по пътищата. Изисква се прецизно познаване на собствената машина или поне значителен опит с други, иначе повредите се сипят една след друга, а трактористите в района бързо се сприятеляват с теб. Твърде различно спрямо пътищата, където просто трябва да внимаваш да не го блъснеш някъде и да не остане резервоарът празен.

    В този ред на мисли, даването на джип за гората в ръцете на човек, който не е карал дотогава в такива условия, е рецепта за проблеми и обикновено не се прави. Обичайният път е да си купиш нещо, ако и да е евтино и старо, да го караш, да видиш, че баирът и локвата са по-яки от тебе и постепенно да придобиваш опит, сменяйки части и илюзии.

    Джип за 80000 пари, както си е от магазина, разумните хора изобщо не вкарват в гората. Ако някой неразумен направи така, следват ярки сблъсъци между рекламната листовка и действителността.

    Ходенето сам в гората, без други хора и джипки наоколо, също е доста рискован подход. В гората проблемите си изникват сами, телефон има само на някои места, а ако самият ти пострадаш, дълго ще чакаш линейка и пътна помощ. Може и прекалено дълго. А не е хич невъзможно да пострадаш, еле пък като си нов.

    Единствен по-пряк път в този яйце-кокошков проблем е да вземеш участие в организираните разходки. Повечето участници няма да имат против да вземат някого при себе си. Там, едновременно ще придобиеш известна представа какво могат различните джипки, ще можеш да упражниш някои неща върху чужди (ако вдъхваш доверие) и ще разбереш как се работи с обичайните средства за измъкване от беда (джек, въже, лебедка, чук, пиян тракторист и тн).
    Последно редактирано от Ясен; 27-04-10, 12:15.

    Коментар


    • #3
      До: Джип под наем?

      Има и такива неща, но трябва малко търсене (или да си чел години наред форума)! Виж това:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8&postcount=15
      А това е цялата тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21753
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        До: Джип под наем?

        Не е проблем даването под наем, но цената няма да ти хареса. Излиза по скъпо от наемането на лъскаво возило. Сега не се сещам за фирмата, но веднъж проучвах по подобно питане на един клиент и цената на тунунгован пикап за наем, бе 3 пъти от цената за наем на същия без тунинг, а и по договор всички нанесени щети по автомобила от каквото и да е естество се заплащат от наемателя.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Джип под наем?

          Благодаря за мненията!
          Явно това обяснява липсата на предлагане на този тип услуги... май наистина са доста по скъпи, но понеже кеф-а цена няма, затова

          Иначе идеята ми беше за туристическо ползване на джипа.
          Семейството, барбекюто, децата и движение само по пътища, асвалт и черно в планината. Никакви екстремни опити за героизъм
          Наемане на класически джип, заводски оборудван, без модификации за офроуд състезания.

          Но явно питането ми е не само нетрадиционно, но и неприложимо и безсмислено

          Коментар


          • #6
            До: Джип под наем?

            не е проблем да наемеш стандартен джип, но трябва да внимаваш да не го обезобразиш... и задължително да го измиеш основно преди връщането...
            Начинаещ човек едва ли ще тръгне на супер хард офроуд... но знае ли се (колко му е ъкъла)...

            За тунингован джип нещата стоят по-сложно, защото повечето собственици трудно ще си дадат любимата играчка на непознат... По-вероятно е да се намери под наем джип с шофьор...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Джип под наем?

              Първоначално публикуван от navy Преглед на мнение
              Семейството, барбекюто, децата и движение само по пътища, асвалт и черно в планината. Никакви екстремни опити за героизъм
              За това ти вършат работа и тези, които се предлагат. Стига да е по-висок, с малко разум, ще можеш да отидеш на пикник. Цените обаче си ги видял. Също и на леките коли под наем. Както и на какви години са, което всъщност обяснява и цените им. Просто не е рентабилно да се дават коли под наем, на които гаранцията им е съвршила... и съответно цената им, плюс печалба, трябва да се избива в рамките на 2-3 години.

              Първоначално публикуван от navy Преглед на мнение
              Наемане на класически джип, заводски оборудван, без модификации за офроуд състезания.
              Заводски оборудван и състезание, не са съвместими неща. Иначе точно за състезателни машини, с които можеш да участваш дори на Дакара, има предлагане под наем, цените обаче наистина няма да ти харесат....
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Джип под наем?

                Тунингът по джиповете докарва и още един проблем, несъвместим с отдаването под наем - трябва обучение за ползването на различните тунинг-решения, а често - даже за движение по асфалта. Често самият собственик, инсталирал и променял механизмите, не уцелва отведнъж как да ги ползва, а какво остава за човек, който ги вижда за пръв път.

                Пример: На коя страна се навива лебедката? Как се избягва струпването на въжето в единия край на макарата, какво става ако не се избегне?

                Коментар


                • #9
                  До: Джип под наем?

                  Първоначално публикуван от navy Преглед на мнение
                  Благодаря за мненията!
                  Явно това обяснява липсата на предлагане на този тип услуги... май наистина са доста по скъпи, но понеже кеф-а цена няма, затова

                  Иначе идеята ми беше за туристическо ползване на джипа.
                  Семейството, барбекюто, децата и движение само по пътища, асвалт и черно в планината. Никакви екстремни опити за героизъм
                  Наемане на класически джип, заводски оборудван, без модификации за офроуд състезания.

                  Но явно питането ми е не само нетрадиционно, но и неприложимо и безсмислено

                  Първо, е добре да се знае, от къде си.
                  Аз моят Спортидж основно за това го ползвам.
                  Та ако си наоколо, обади се да те поразходя.
                  Не го продавам!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Джип под наем?

                    Първоначално публикуван от navy Преглед на мнение
                    ... Никакви екстремни опити за героизъм
                    Всички така говорят, а после завали един дъжд и героизмът се оформя в стегнат порядък.

                    Пак повтарям - разходи се с група или с приятел, ще почнеш да мислиш другояче. Ако си женен, вземи жена, деца - за да не откриваш някои истини по трудния начин.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Джип под наем?

                      Първоначално публикуван от navy Преглед на мнение
                      ..... черно в планината.....
                      Дай дефиниция за това по горе.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Джип под наем?

                        не знам за другите марки, но например Пежо 4007 (не че е баш джип, но цената му си е джипова) е 56 евро на ден - това според мен не е хич скъпо...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          До: Джип под наем?

                          Е, чак пък да си продаваш единия бъбрек не, но мисля, че ти сам за себе си трябва да уточниш какъв джип искаш - нещо изобщо 4х4, или свиреп джип с лют тунинг . Мисля, че по-горе имаше /поне според мен/ правилния съвет - като начало участвай в сбирките и походите, виж, слушай, гледай, питай, пробвай .............. И е много вероятно да се сбъдне твоя блян . Аз бих ти помогнал с каквото мога, тук има евтини джипове /не особено перфектни/ за смешни пари, но после имаш транспорт, документи .............. Незнам .........
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Джип под наем?

                            Благодаря на всички за насоките.
                            Сега като се замисля наистина освен теорията в нет-а е добре да се видят нещата на живо, да се усети калта между зъбите както се казва
                            Черно в планината имам предвид неасвалтираните пътища и пътеки.
                            Там където градските коли не стигат и местата за почивка и разходка са чисти, без грозната следа на 'цивилизацията'... угарки, капачки, торбички, следи на хора, които не са научени да си чистят и да пазят природата.
                            От Варна съм.
                            Едно от хобитата ми е фотография. Скоро има мероприятие тук, но още нищо не знам по въпроса. Ще отида, ще погледам, имам приятел офроудаджия , ще поснимам ...
                            Реално желанието ми е за някой 10 годишен, неексплоатиран в офроуд мероприятия джип от рода на ланд круизър, паджеро спорт или патрул.
                            Средно голям, да има място за цялото семейство, децата, палатката, фотораницата, лъка и стрелите хе хе...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Джип под наем?

                              Напълно подкрепям изписаните мнения, особено това на Ясен в пост 2 - много подробно ти е обяснил всичко.

                              Иначе, и оборудвани джипки има от къде да се наемат под наем. Ето един пример, но цената е такава, че за стойността само на едномесечен наем можеш да си купиш много прилична джипка и да се учиш и пробваш на нея. И когато се убедиш, че това е тръпката, която търсиш (а аз се съмнявам да не е така, защото не се сещам за някой познат, който да е тръгнал с джип извън пътя и да не му е харесало) ще можеш да изпиташ и удоволствието от това, да си я доразвиваш, оборудваш, тунинговаш, смениш за по-добра... в тази посока май крайна точка няма .
                              Успех.
                              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                              0898777327

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X