Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за закупуване на Jaguar xj40 4.0l >151kW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за закупуване на Jaguar xj40 4.0l >151kW

    Имам желание да си купя една количка Jaguar xj40, обаче ме претиснява акциза! Някой може ли да ми каже как се определя акциза, колко излиза, къде се плаща и.т.н. Колата е 4.0 литров мотор мощност от 151 kw до 163 kw. Такива са разновидностите на 4.0 литровите мотори. Дайте съвети за тази модел кола, какво знаета като + и - и други такив а работи!!
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

  • #2
    Абе, много хубава кола си си избрал - направо легенда, но:
    Акциз над 150 кw. се смята по 60 лв. за кw.
    Е, единствено успокоение е, че не си сам в нещастието! И аз се услушвам какво ще стане - и аз имам акцизна и затова, още седи в чужбина!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      Невероятен параход, преди две седмици 15 мин. гледах един такъв в Австрия за 2000 евро, не можах да се отлепя, ама колегата е много прав за акциза . Между другото в Мото Пфое отзад на паркинга имаше два такива буренясали и регистрирани, ако ти е мерак за реставрация опитай, поне ще е платен вече акциза.

      Коментар


      • #4
        Поздрави колега за избора.Колата не е никак случайна тя си има колекционерска стойност още от създаването и. Явно си ценител на автомобили само такъв би си купил такава кола.
        Но имай предвид че колата сигурно знаеш де харчи прилично да не кажа много.Също така резервните и части са си доста скъпи поради факта че са само оригинални.
        Минуси за нея трудно ще чуеш като изключим финансовата страна.Колата не е за всеки ден тя е за по особени случай много ще се засегне ако я изкараш до пъзара за кило домати
        Дано успеш да я вземеш в бг не са много
        Успех с покупката

        Коментар


        • #5
          И аз доста се ослушвах след Нова Година, ама май няма да ни бъде - разбрах, че наште мили управници изобщо нямат намерение да променят акцизната политика за вноса на автомобили, поне за следващите 3 години!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Абе, много хубава кола си си избрал - направо легенда, но:
            Акциз над 150 кw. се смята по 60 лв. за кw.
            Как се смята по 60 лв? знам че до 120 kw няма акциз, от 120 до 150 kw по 30лв, а над 150 kw по 60лв, така,плаща се разликата от 120 до 163 или се плащат всичките 163 kw? е това неми е ясно, щото ако се плаща всичко, ебаси мамата!! А има ли начин примерно от 120 до 150, по една цена и от 150 до 163 по другата цена.така май е по добре?
            Последно редактирано от Yaro; 04-02-07, 12:57.
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • #7
              аз ако смятам правилно тва ще рече около 1000 и кусир за акциз? тва не е много май!? или не смятам правилно...

              Коментар


              • #8
                тая тема направо ме побърка... аз мечтая за таквоз возило от малък...

                и точно в момента има в мобиле.де 1 с по-малък двигател да спестим от акциз за 700 евро. с десен волан ама не ми дреме.

                как се процедира ако искам да ида да я взема? разходите в бг само за акциз ли ще са или има и друго... осфен регистрацията де.

                Коментар


                • #9
                  Не се заблуждавайте! И с половин кw да надвишава разрешеното, плащат си всичките! Много пъти е писано по въпроса, а и на сайта на митницата могат да се прочетат някои неща:
                  http://info.mitnica.com/index.php?p=mit_tar
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    И аз като теб , ги гледам в мобилето и направо ми се плачи, ама нали знаеш , че мерак се гаси с пари. Побъркал ме е този автомобил, немога да спя нощем.....мисля , смятам и накрая ще взема да скоча в лайната пък да става к'вото ще!
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • #11
                      М, да... Засегнахте ми тънката струна. На токаво съм се возил като дете и си казах, че като порасна ще си купя. Скоро ги гледах по обявите, за да изплакна очи, обаче се въздържам по една много неприята причина. Акцизът е най-малкият проблем. За съжаление много се развалят и то все сериозно. Неслучайно цените им са далеч от колекционерските и навсякъде има доста буренясали. Много стил имат тези модели, обаче не стават за каране, а само за гледане.

                      Коментар


                      • #12
                        Да Класика....
                        Аз си бях харесал С-тайпа, и тайничко се надявах след 01.01 да отпадне и акциза, за да си подаря един такъв
                        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                        Коментар


                        • #13
                          казаха ми, че има варянт в който моторът може да се потслаби за да влезе в нормата, демек 160 коня. пък 2.9 л. мотор е 167... пък и тук става дума за лимозина, което за мен поне, не е кола за всеки ден. особено за град като софия. но да се патува с нея ще е много приятно, сигурен съм. относно повредите, ясно или имаш късмет взимаш нещо дето няма да умре скоро или не. при грамотна потдръжка и ниска експоатация може и да няма проблеми. за мен това е добър варянт за по 5-10 000 км на година. поне аз така бих я позвал. това не работен кон, а и аз си имам такъв 1 . мен лично ме спира липсата на гараж...

                          Коментар


                          • #14
                            Пък мен лично ме спират приказитие на собствениците на такива, че ти трябват две, за да си в движение. Именно за дълъг път е рискът, щото като нищо ще се връщаш на платформа. За съжаление, това е репутацията на Ягуарите отпреди Форд. Пък след това вече изобщо нямат репутация.

                            За себе си съм решил, че ако по някое време се оборудвам с нещо класическо, ще е W107 или W116 от времената, когато Мерцедес значеше нещо.

                            Коментар


                            • #15
                              ах...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X