Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на седалките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на седалките

    От разни места чувам, че КАТаджиите се заяждали ако спрат 9-местен бус и са му свалени един или двата реда задни седалки и носи някъв багаж.

    Със сигурност, ако бусът вози повече хора, отколкото му е регистрацията (не важи за маршрутрките, щото за тях нищо не важи), е в нарушение. Обаче за обратния вариант не намирам нищо в закона.

    От друга страна, задните редове са направени да се махат лесно и да се разширява товарното пространство, та конструктивно няма грижи.

    Някой има ли еднозначен отговор на въпроса?

  • #2
    Нашия бус е пътнически, но в последните 8 години винаги се е движил без последните два реда седалки, т.е. от 8+1 се кара на 3+1 и никога досега за това не е имало забележки и заяждания от страна на полицайте.....
    Може би не съм попадал на точния....

    Коментар


    • #3
      няма такова нарушение - освен ако не си махнал седалките и возиш 8 човека...

      следващият път като те спрат искай да ти напишат акт за това "нарушение" и ще разбереш...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        На мен не ми се е случвало, щото още нямам такава кола. Ама, тук на разни образи са им се пробвали КАТаджиите, ама който не е наясно с правата си, сам си е виновен. Аз затова питам, щото никъде не видях да пише, че не може.

        Коментар


        • #5
          Преди два месеца ми направиха акт защото бях махнал единия ред седалки.Бусът е8+1 води се промяна на конструкцията.Обжалвахме и акта НЕ отпадна.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
            Преди два месеца ми направиха акт защото бях махнал единия ред седалки.Бусът е8+1 води се промяна на конструкцията.Обжалвахме и акта НЕ отпадна.
            Стига бе!!!
            Добре, де - ако ми се наложи да превозя някакъв багаж и сваля двата реда задни задалки (например в Фолксваген Шаран на жената те се свалят с едно движение) ще ме обвинят в промяна на конструкцията?!!!
            Тия съвсем са изкукуригали!!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              Май, че двата случая са различни. При 8 + 1 се счита трайно премахване на седалки, съвсем друго е при мпс, конструктивно предвидено за целта - сваляне а не демонтиране!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                Да ама в новите талони никъде не пише колко места си! Това го има само в големия. А иначе и на мен са ми правили проблем за махнати седалки на буса ама до акт не се е стигало.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Май, че двата случая са различни. При 8 + 1 се счита трайно премахване на седалки, съвсем друго е при мпс, конструктивно предвидено за целта - сваляне а не демонтиране!
                  Няма разлика ! и на бусовете фолксваген се свалят с едно копче , само дето са по тежки и трябва да ги дигнат двама души

                  Коментар


                  • #10
                    Бе, то вярно, че в малкия талон не пише места, така че КАТаджиите могат да си гледат работата.

                    То, на комбито седалките не се свалят, ами се обръщат напред и багажникът стига до предните облегалки, а при вановете се маха целият ред. Това за конструктивната промяна е голяма дивотия, щото повечето бусове с 2 реда се получават като се свали задният.

                    Напълно ми е ясно, че да се влачи повечко и по-тежък багаж така е добър вариант, но стига да не стане, нешо, щото онова ще претрепе хората на предните седалки, ако не е хванато със здрави колани.

                    Обаче, май наистина липсата на описание в талона оправя работата.

                    Коментар


                    • #11
                      Чакай,да видиш цирк.Моя бус се води лекотоварен(с 5 места е) и багажно.
                      Когато отивам да го регистрирам,един чичка от каналите се изгаври с мене.
                      Заяви ми,че щом съм лекотоварен между багажното и пътниците трябва да
                      има преграда.Бусът излиза от завода без преграда,освен ако не доплатиш
                      за да я сложат още там.(води се екстра).Опитах се да говоря с дежурния
                      офицер,обаче той ме изгледа презрително в стил "Толкова ли нямаш 20 лева
                      и ми каза "Разберете се,аз имам друга работа".Бахти полицията и чудото.
                      Оттам на дърводелец,120 лева преграда и на по-другия ден пак.След регис-
                      трацията я махнах и оттогава никой полицай не ми е правил въпрос.
                      Отклоних се от темата за което извинявайте.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                        Чакай,да видиш цирк.Моя бус се води лекотоварен(с 5 места е) и багажно.
                        Когато отивам да го регистрирам,един чичка от каналите се изгаври с мене.
                        Заяви ми,че щом съм лекотоварен между багажното и пътниците трябва да
                        има преграда.Бусът излиза от завода без преграда,освен ако не доплатиш
                        за да я сложат още там.(води се екстра).Опитах се да говоря с дежурния
                        офицер,обаче той ме изгледа презрително в стил "Толкова ли нямаш 20 лева
                        и ми каза "Разберете се,аз имам друга работа".Бахти полицията и чудото.
                        Оттам на дърводелец,120 лева преграда и на по-другия ден пак.След регис-
                        трацията я махнах и оттогава никой полицай не ми е правил въпрос.
                        Отклоних се от темата за което извинявайте.
                        Въобще не си се отклонил от темата!!!
                        Чел съм някъде, че в Холандия и ферарита регистрират като товарни - там това било по-изгодно!!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          Тук говоря канкретно за Вито и има 5 местни с плътна преграда, обаче са рядкост. Повечето са си най-обикновени комбита от завода още и даже така им викат.

                          За Холандия не знам, обаче тук не един Кайен е с регистрация 1+1.

                          Коментар


                          • #14
                            Точно,моя е "Вито" с 5 места и плътна преграда.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X