Обява

Свий
Няма добавени обяви.

паркиране в тревни площи - глоба и акт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • паркиране в тревни площи - глоба и акт

    днес ми се наложи да отида с колата до спирка Вардар на метрото..... за запознатите, там се паркира на една площ, силно казано тревна..... отъпкан път с кал и бабуни и тук таме трева........ както и да е, но вечерта намирам жълти листи под чистачките...... констативен протокол..... така и така, главен инспектор някой си със свидетели още две инспекторки, констатирали че съм бил паркирал в тревна площ и да се явя в общината, иначе ще ми пишат акт..........

    странното е, че на околните коли нямаше такива честитки, а обозначение къде са тревните площи, няма никакво.......... може би щото не се виждат от калта и камъните там.....

    та, питането ми е, каква е процедурата, някой получавал ли е такъв протокол и какво следва ако не отида в общината?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

    Навярно вече е късно, пробвай да снимаш къде и върху какво си паркирал, ако икат ще ти отменят глобата, естественно без да се караш с когото и да е.
    А от друга страна, запитай се какво ли е имало там преди да се появи поредния гражданин, ядосан от липсата на паркоместа в Сф?
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #3
      До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

      че не е обозначен паркинг е ясно, обаче не е ясно какво е..... имало е изкопни работи, от които са останали едни бабуни и дупки по метър..... останали още от времето, когато са копали входа за метростанцията....явно в нечии планове фигурира като тревна площ

      питането ми е по-скоро що за документ е тоя констативен протокол и може ли да се брои за връчен, без да съм го получавал, камо ли подписвал????

      за снимане, какво да снимам - че аз имам, а другите около мен, не..... това няма никакво значение в случая, когото хванат - него е..ат
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ..явно в нечии планове фигурира като тревна площ..

        ...питането ми е по-скоро що за документ е тоя констативен протокол и може ли да се брои за връчен, без да съм го получавал, камо ли подписвал..... ....за снимане, какво да снимам
        Констативния протокол е документ, в който подробно се описва деянието, възоснова на него Общ.Администрация и Кмета по регион съставят Акт за извършено нарушение или най малкото предписание за избягване на подобно, неявяването при покана се счита за неуважение към по-горните и пасивно съгласие за извършеното деяние.
        Снимковия материал спомага за доказване че това не е тревна площ и следователно органите би трябвало да се самосезират защо тава е така и защо глобяват за пркиране на подобни места.
        Според Закона за Движение по Пътищата, автомобил.ите се паркират на установени за това места и по установен на мяст начин(знак,табела и т.н.), което пък те връща като нарушител по ЗДП и КАТ би трябвало да съставят АКТ....омагьосан кръг, тука май трябва да се намеси адвокат, защото в Бг не можеш да си наказан два пъти за едно и също
        ....по горе напианото е изцяло от житейски опит .
        Това може да се случи в нормална държава а тук нещата едва ли ще се развият благоприятно за теб, а в нормална държава няма как да си намериш такова място за паркиране
        Око за око и светът ще ослепее

        Коментар


        • #5
          До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

          Не са станали истински тревни площи, именно защото някой паркира върху тях. Друг е въпросът, че навсякъде из София се строи, без мисъл за това, че трябва и да се паркира някъде. Пришълците бъкат отвсякъде барабар с колите си. Преди 20 и няколко години имаше и тревни площи, които се поддържаха и място за паркиране. Имаше и нещо друго, обаче - СОФИЙСКО ЖИТЕЛСТВО. След това дойдоха скакауеците, които осраха града...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

            Днес сутринта на илизане за работа мернах по телевизията репортаж за паркирането по тротоарите и зелените площи. Някакви глоби се чуха 50 лева за тротоар, 500 за тревна площ, но не гледах до края.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

              Тревна площ е всичко,което не е асфалтово и с плочки,т.е. създадено от човешка ръка място за паркиране.Факта,че е кал,а не тревна растителност,не трогва никого,защото не е обозначено място за паркиране,така,че не се хващай за думата трева...
              При ПИБ на бул.България,бях паркирал на кална (тревна площ),на която съм паркирал към 30 пъти и не е на територия на банката.Отидох с децата на доктор,15 минути по късно,колата я няма....Знак,че минава арахноид,а се оказа,че пазач на банката се обадил и ония дошли на мига.Хубавото беше,че наказателния паркинг е близо и след плащане на услугата "разходка с паяк", продължихме към следващия доктор...
              В протокола пишеше тревна площ.Възражения нямах.
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #8
                До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                поредната простотия

                Коментар


                • #9
                  До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Днес сутринта на илизане за работа мернах по телевизията репортаж за паркирането по тротоарите и зелените площи. Някакви глоби се чуха 50 лева за тротоар, 500 за тревна площ, но не гледах до края.
                  Аз роботя на смени.Като се прибера около 22.30 вечер пред блока а и в квартала няма нито едно свободно място.Половината от колите са с регистрации от градове дето и на картата ги няма. Мога да паркирам единствено на тротоара. Там не се осмеляват да се качват не защото е забранено, а защото е доста висок и рискуват да се потрошат.
                  По принцип не съм против хората принудени от безработицата ,да оставят родните си места и да се преселят тук.Всеки има право да си изкарва хляба където и както може.Но като дойде с тук с колата си поне данъкът й да плаща в тази община в която паркира 5 дни от седмицата.
                  [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                  JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                  Коментар


                  • #10
                    До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    поредната простотия
                    Кое е простотия? Че някой е нарушил правилата и е бил глобен? Заради безхаберието на шофьорите, които паркират навсякъде, са потрошени тротоарите и заличени тревните площи. И после същите лаят, че всичко било грозно, разрушено и т.н.

                    Коментар


                    • #11
                      До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                      Простотия, идиотия и т.н. е това че изкуствено се създават правила и закони за да бъдат нарушавани.Не може да се създават правила без да са създадени условия за тяхното изпълнение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                        Ако някой те потърси за тая глоба ела ми се обади.
                        Ако не ти се рискува си я плати.

                        Коментар


                        • #13
                          До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                          Простотия, идиотия и т.н. е това че изкуствено се създават правила и закони за да бъдат нарушавани.Не може да се създават правила без да са създадени условия за тяхното изпълнение.
                          Условия са си създадени. Има си знаци, указващи къде може да се паркира и къде не. Какво повече трябва?

                          Коментар


                          • #14
                            До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                            ти сериозно ли...
                            това ми напомня Сталин "Есть человек есть проблемма, нет человека- нет проблем".По тая логика дай да се върнем на конските каруци защото са по безопасни ,по екологични...

                            та по същество -трябват паркинги, нищо повече, многоетажни паркинги.Строят се максимум за година-изплащат се за 5-10 години на концесия с наем по левче на ден на кола.
                            И място има достатъчно къде да се направят.Не е необходимо да са върху градинките.

                            Коментар


                            • #15
                              До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                              Къде са тези достатъчно места? Нали се сещаш, че е по-изгодно да се направят и продадат жилища за пришълците, отколкото паркинги. Апропо - без пришълците нуждата от паркинги ще отпадне.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X