Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба с фиш от КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Глоба с фиш от КАТ

    Дразни ме честата невъзможност да платя електронно, без да търча после на найсе места за разни хартийки да доказвам нещо си, та и по- лошо. То не е само там де.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #62
      От: Глоба с фиш от КАТ

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Аха. Ясно и аз си мислих, че има разминаване. Тази дирекция пак ли е различна по местоживеене или е една за София?
      В София не знам. Там сте много паплач и Общини... в Пловдив, въпросната Дирекция е една. И да, плащат се по местоживеене (седалище на фирма). Това, че камерата те е заковала в Мъглиж, примерно, няма значение. Ще си плащаш в София.

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Аз си платих фиша в 7дневен срок, как да проверя дали парите са стигнали някъде.
      В НАП ли да звъня или къде ??

      Sent from my LG-F400L using Tapatalk
      Със звънене няма да стане, мисля. Пускаш си след 2-3 месеца едно Удостоверение за липса на задължения, там ще лъсне фиша, ако не е нулиран. Тогава им натриваш квитанцията, те ти се извиняват, дават ти заветната хартийка, че към тази дата не дължиш нищо и тогава можеш да фърлиш и фиш и квитанции.
      Това е примерна развръзка, по подобен начин протече при мен.

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Дразни ме честата невъзможност да платя електронно, без да търча после на найсе места за разни хартийки да доказвам нещо си, та и по- лошо. То не е само там де.
      Ами, уникалното е, че съм получавал едни документи, дето в тях пише как съм длъжен да платя едикво си; как ако не платя, сумата ще се търси по съдебен ред; цитирани членове от НК, МК, ППК, Устава на ДКМС и т.н.... и нито дума, къде да платя или банкова сметка. По презумпция, се смята че няма да платиш и хартийката е нужна само да докаже, че са те уведомили. Една шефка във въпросната институция (позната де) се пули три минути в тая хартийка, след което свика 4-5 човека в кабинета си и им раздаде толкова домашна работа, че чак ми стана съвестно, дето отидох при нея.
      Последно редактирано от Тропчо; 13-10-16, 15:07. Причина: Подреждане на цитатите
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #63
        От: Глоба с фиш от КАТ

        Не смесвайте секса с боя. Фишовете от камери, ако не са се трансформирали в актове се плащат по сметка на някакъв "Фонд безопасност по пътищата", ако станат актове вече отиват в сметка на съответното РДВР (или както там се казва, че непрекъснато им сменят заглавията - ОДВР, ОД на МВР и т.н.), ако бъдат предадени на НАП за събиране - по сметка за принудително събиране на НАП, не на Общината, където се плаща местният данък за ползване на МПС. И тази информация вече може да не е актуална, докато завърша поста.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #64
          От: Глоба с фиш от КАТ

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Още ли говорим за неплатените глоби и начините да избегнем плащането им?
          В моите постове,няма писано за неплатените глоби и начините да избегнем плащането им?
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #65
            От: Глоба с фиш от КАТ

            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
            В моите постове,няма писано за неплатените глоби и начините да избегнем плащането им?
            Да де, ама темата е за това, а не за проблемите в Здравната каса, Съдебната система и бъбречните кризи на мечката в зоопарка. Инак, всеки има правото да си се чувства потъпкан, богопомазан или хитрец, надвил Системата. Състояние на духа, кво да правиш?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #66
              От: Глоба с фиш от КАТ

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Да де, ама темата е за това, а не за проблемите в Здравната каса, Съдебната система и бъбречните кризи на мечката в зоопарка. Инак, всеки има правото да си се чувства потъпкан, богопомазан или хитрец, надвил Системата. Състояние на духа, кво да правиш?
              Или за неплатените глоби и начините им за събиране!
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #67
                От: Глоба с фиш от КАТ

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                Или за неплатените глоби и начините им за събиране!
                О, извинете. Този академичен аспект на нещата ми е убягнал. Останах с впечатлението, че се чувствате с потъпкани права, задето Ви търсят, за да си платите разни работи.

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                Лошото е,че от ден на ден става по-зле.И таксите на банките,и с глобите,и с данъците...
                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                Пускаме си едно актуално всяка година и си се оставяме да ни тъпчат....
                Нещо съм се объркал, явно.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #68
                  Глоба с фиш от КАТ

                  Днес реших да мина през КАТ за да разбера имам ли глоби или не. Служителката беше учудена и същевременно доволна, защото ми връчи 2 фиша по 35 лв, като единия е точно там където помня, че ме щракна камерата. Фишовете нямаха дата на връчване, а бяха от преди повече от година, така че нито на актове бяха станали нито до НАП въобще бяха стигали. Аз доволен, че за 2 години близо имам само 70лв, ги платих и доволен си заминах.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #69
                    От: Глоба с фиш от КАТ

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Днес реших да мина през КАТ за да разбера имам ли глоби или не. Служителката беше учудена и същевременно доволна, защото ми връчи 2 фиша по 35 лв, като единия е точно там където помня, че ме щракна камерата. Фишовете нямаха дата на връчване, а бяха от преди повече от година, така че нито на актове бяха станали нито до НАП въобще бяха стигали. Аз доволен, че за 2 години близо имам само 70лв, ги платих и доволен си заминах.
                    Oстави ли й снимка ?






                    да те сложат на таблото "Те са нашата гордост" на входа
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #70
                      От: Глоба с фиш от КАТ

                      Абе, Яворе, ти си ѝ докарал баси стреса на жената. Което ми напомня една много стара тема
                      Тукашната дискусия ли те накара да свършиш това богоугодно дело? Или по природа си си съвестен до престъпност гражданин?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Глоба с фиш от КАТ

                        Снимка те си имат, ако решат да правят табло. Иначе дискусията ме подтикна да си спомня за камерата и ме загложди мисълта, ако една съм видял, колко ли други не съм.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #72
                          От: Глоба с фиш от КАТ

                          За неплатен фиш от 20лв. при проверка на документите на пътя ми взеха книжката, докато не си платя глобата...
                          Но наскоро имах по-интересен казус. Наложи ми се да си извадя бележка за липса на задължения, е да ама ми излязоха близо 200лв., аз бях сигурен, че съм платил ако не част от тях поне повечето, но понеже бележката ми трябваше бързо за пред банка платих всичко. Пуснах обаче справка дали не съм си платил нещо от тези 200лв. след проверката ми се обадиха (в същия ден, но няколко часа след това), че 80лв съм си платил и на практика се оказва, че съм го направил два пъти. Пуснах в данъци и такси желание(няма да го нарека "молба", защото не съм се молил на никого) да ми се възстановят тези 80лв. Преди месец ми се обади някаква жена, даде ми телефон на съдия-изпълнитлката към която били отишли моите задължения, тя от своя страна ми се накара как не можели да си вършат работата в общината...и още си чакам тези 80лв. Не че съм останал до тях, обаче въпроса е принципен, заради 80лв могат да ме пратят на съдия-изпълнител за принудително събиране, обаче аз сега няма начин да си ги върна обратно. Между другото ако си бях пазел платежните бележки през годините можеше да докажа с тях, че съм си платил, но уви! Кой си пази платежното за фиш 20лв.?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Глоба с фиш от КАТ

                            Тук ще ти дадат най-правилния съвет,например да дадеш още 80лв.на съдията-изпълнител за да не ти опише имуществото без предупреждение.
                            Така правят съвестните граждани.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • #74
                              От: Глоба с фиш от КАТ

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              ....Кой си пази платежното за фиш 20лв.?
                              Аз.Имам две папки тип "дело" в тях пазя всяко платежно към държавата за последните 10г.Бележки за платени данъци на колите които съм имал,глоби,такси,договори за покупко-продажби,данъчни декларациии и каквото се сетиш още при комуникацията ми с държавата.Всичко в джобчета по категории и години.Горчивия ми опит сочи че не си прав до доказване на противното-държавата винаги е права.Дори като докажеш правотата си пак по някога не си прав.От кат ми заявиха,че пари не връщат дори да ги осъдиш-парите дето си платил щели да ти ги приспаднат от бъдещи глоби и нп.Смях пълен...Данъчните преди време в Пловдив им беше сгънала нещо базата,пратиха ми бележка че дължа данък за кола дето съм я продал миналата година,новия собственик и той плаща отиваме с един плик бележки и киселата лелка зад гишето бърше потно чело и пуфти-таквоз животно нема....

                              Коментар


                              • #75
                                От: Глоба с фиш от КАТ

                                Ще потретя. Вадите си Удостоверение за липса на задължения към дата хх.уу.йййй г. Тогава си разчиствате папките с квитанции към Бюджета и слагате на тяхно място само тази хартийка. Не е сложно.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X