Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистарция на автомобили в КАТ от 09.01.2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистарция на автомобили в КАТ от 09.01.2007

    Има почти всички неща които са важни за регистрацията на ново внесен автомобил в КАТ !
    www.avabulgaria.com
    Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

  • #2
    Да бяха казали на господата управници, че с окръжно не се решават въпросите относно регистрацията на автомобили.

    Да бяха си променили наредба I-45.

    Жалко,че няма кой да се занимава да ги осъди.

    Не може до 20.12.2007 г. КАТ нищо да не знаят, а на 3-ти да пеят н КАТ нова песен.

    Много по просто беше - с парите от нашите данъци да бяха провели един семинар септември, да запознаят всичките си подчинени.

    Да съберат една купчина юристи да направят една нова Наредба за регистрация и прегистрация.

    Гражданина не може да чете окръжни.

    И да не говорим че чл.8 от същата наредба е отменен от ВАС.
    Чл. 8. (1) (Отменена с Решение № 7802 от 2003 г. по адм.д. № 3048 от 2003 г., ДВ, бр. 68 от 2003 г.) Не се регистрират:
    1. превозни средства, типът на които не е одобрен;
    2. превозни средства, които не са внесени по установения ред;
    3. (изм., ДВ, бр. 105 от 2002 г.) превозни средства с изменение в конструкцията извън реда, определен с наредба на министъра на транспорта и съобщенията, издадена на основание чл. 146, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДП);
    4. автобусите, възстановени или сглобени от нови и/или употребявани годни агрегати, възли и части, във фирми и организации, които не са получили разрешение за такава дейност;
    5. превозни средства, обявени за издирване.

    Господата в кат искат типово одобрение. Имаше случаи в някои поделения на КАТ - да не знаят каво е това.

    Само в България може да става така.

    Гражданите,фирмите можеха да бъдат информирани 3-4 месеца напред.
    И да няма какафонии.
    Ние сме си ние.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #3
      Още по темата:

      http://www.segabg.com/online/article...d=3&id=0000701

      Коментар


      • #4
        Много интересна статия.

        Пак неподготвени и неграмотни журналисти са я писали.

        Ако си купиш кола от Швейцария как ли ще я регистрира КАТ.

        Нали пак ще искат типово одобрение.

        Пък по старите правила можеше да регистрираш всичко което е в тяхния компютър / единна информационна система/
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #5
          Re: Регистарция на автомобили в КАТ от 09.01.2007

          Първоначално публикуван от nokia
          Има почти всички неща които са важни за регистрацията на ново внесен автомобил в КАТ !
          www.avabulgaria.com
          четох "въпроси и отговори" и много ме озодочи, отговорът, че ако БГ фирма купи МПС от гражданин /физ. лице/ на Германия /например/, ще дължи ДДС у нас... Защо си мисля, че ДДС се дължи само ако е ползван даначен кредит в чужбина???
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Регистарция на автомобили в КАТ от 09.01.2007

            И хоп, ето защо скъпите коли в БГ(високо фактурираните) ще поскъпнат още. Няма да се ползува данъчен кредит за тях в БГ
            Дано това да са само слухове, но май това ще е компенсацията на измисленото и действащо до сега ДДС(спрямо мощността на колата). За това и екотаксата няма да се повиши както прогнозираха преди Нова Година доста чули недочули спецове и медии. Кой знае може и Еврокомисията да им спретнат едно дело на нашите хубавци, както в Румъния за тяхната нововъведена такса за регистрация.
            Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              четох "въпроси и отговори" и много ме озодочи, отговорът, че ако БГ фирма купи МПС от гражданин /физ. лице/ на Германия /например/, ще дължи ДДС у нас... Защо си мисля, че ДДС се дължи само ако е ползван даначен кредит в чужбина???
              ДДС - данък ДОБАВЕНА стойност:-)
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                ДДС - данък ДОБАВЕНА стойност:-)
                ДДС се плаща както от частни лица, така и от фирми в чужбина (и тук в този ред). Единствено ако е ползван данъчен кредит (ддс-то е теглено) в чужбина - то това се дължи тук.
                VW Touareg V10, 5000cc

                Коментар


                • #9
                  Мда.Не съм казал нищо по-различно.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #10
                    Но, че ще има проблеми много то е сигурно. Аз съм с белгийски транзитни в момента, внос след 1-и Януари и честно казано още не съм ходил до КАТ. Мисля да го отложа за идния месец, да се поизчистят малко неяснотите, защото ако сега започнат да ме правят на маймуна и ми искат разни преводи и легализации на несъществуващи документи - рискувам много да се изнервя.
                    VW Touareg V10, 5000cc

                    Коментар


                    • #11
                      За регистрацията има срок 14 дни! Да не отнесеш и някоя глоба!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        аз ще ходя в КАТ този понеделник...

                        между другото, мощността на автомобила я гледат от немския талон, а не от каталог...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Значи правете си сметката как ще се уреждате в Германско да ви напишат каквото трябва
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Значи правете си сметката как ще се уреждате в Германско да ви напишат каквото трябва
                            В германско мощността в брифа са я вписали още при регистрацията на колата, няма как да я промениш. Виж за италянските "нотарялнозаврени " оригинални документи по може да поправиш някоя цифра

                            Коментар


                            • #15
                              Абе да ти кажа такива чудеса съм виждал внесени от Германия, със съвсем редовни документи че нашите мошенници тук са като пионери отличници
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X