Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е да се види сервизната история на мпс от Швейцария?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно ли е да се види сервизната история на мпс от Швейцария?

    Здравейте,
    Днес ходихме да гледаме едно мпс тойота е марката , нов внос докарано от швейцария от автокъща.
    Мпс-то има книжка в която пише км и печати от швейцария и това е.
    Платихме за проверка по кар вертикал не искам да им правя реклама ама там не излезе абсолютно нищо, единственото което излезе,е че колата е за продаване в бг нито колко собственика е имала нито дали е имала катастрофи нито нищо....
    в дилърството в бг не могат да кажат също нищо щото нали Швейцария е извън европейския съюз та имали някакъв сайт за проверка по шаси, защото да се знае дали се взема автомобила или не понеже в момента така на тъмно е доста трудно да се разбере....
    Гледахме колата и на канал почти няма ръжди.
    Ако знае някой сайт или нещо нека да сподели.
    Благодаря.


  • #2
    Нищо няма да разбереш !
    Защото за да има информация - собственика трябва надлежно да е посещавал официалния сервиз като надлежно да е плащал(разбирай дебело) и не на последно място - самия сервиз да е отразявал коректно информацията (абсурд).
    Всичко това струва много много пари и реално почти не се прави.
    Според мен - не търси такава информация ами се съсредоточи върху две неща
    състоянието на самата кола
    Дали е крадена - защото може да излезнат претенции месеци след покупката...
    p.s
    Аз платих да проверяват по вин конкретна кола - ама понеже знаех тия работи предварително казах че ще плащам за инфо...да не стане така че да платя и да излезе : няма информация...
    Ами излезе ми инфо - сменяно масло и това онова САМО ПЪРВАТА година като е гаранционна...и оттам нататък... няма...с други думи - нищо полезно за мен

    Коментар


    • #3
      Колата е на 5години и е посещавала сервиза официалния , но кар вертикал не даде никаква информация няма ли друг сайт или платформа да се види за щети и информация за Швейцария? Т.е. за Швейцария няма нито 1 сайт не е като САЩ и другите нормални държави или?

      Коментар


      • mishomishev
        mishomishev коментира
        Редактиране на коментар
        Според мен - за тази кола - вероятно няма !!!!
        Съдя по твоите приказки - колата е от автокъща т.е те са търговци и ако имаше те щяха да я извадят с цел по бърза продаваемост...това си е фактор.
        В общи линии ако колата е била редовна - то си върви със сервизната книжка и печатите - с щтракнати касови бончета...Това е достоверното...
        Другото е ала бала --- сервизна книжка лесно се прави -- също така може да се плати на сервиз да въведе инфото... това не престъпление-просто не е коректно...
        Абе влизаме в филми за една тойота не вярвам да правят такива работи - защото е евтина...Това че е от автокъща - според мен е по добре - дава сигурност относно собственоста..
        затова гледай колата и не влизай в странични филми...

      • miotech
        miotech коментира
        Редактиране на коментар
        На 5г хич не и иска малко пари автокъщата 45.000лв. Има книжка с печати никакви фактури касови бележки и т.н...

    • #4
      Книжки с печати всеки джамбазин може да си направи.

      Коментар


      • #5
        Намери мейла на сервиза и пиши там, прати номера на рамата, три пъти са ми отговаряли и са ми пращали сервизна история на колата. На един мотор от Швейцария пратих по пощата писмо на собственика, и той ми отговори на мейла.........това в немско говоряща Швейцария!!!

        Коментар


        • #6
          За да не ти показват история на 5 годишна кола, значи има защо. Тя ако е читава щяха да са изтипосали историята на предното стъкло. А и хартиена книжка на 5 годишна кола? Моята е 2015 и е с електронна. Не се занимавай с автокъщи, търси от човек или върната по представителствата.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • ogimaster
            ogimaster коментира
            Редактиране на коментар
            Едната моя е 2015 и е с хартиена книжка (купена от ТМ Ауто, внесена от Италия), другата е 2016 (купена от МотоПфое) и е с електронна сервизна история. И двете са Форд.

        • #7
          Чнг на всички,

          Т.е. никой не е запознат със сайт,
          където да видя историята на автомобила реалната щото има доста червени флагове.

          Колата била на търг сподели автокъщата.
          защо дилър изрядна кола ще си дава на търг в тази Швейцарска държава?
          На сайта дилъра си продава над 7000коли употребявани защо не я продаде там ако е ок и всичко наред с нея , наистина ще се радвам ако някой знае сайт, да се види каква е била причината за тоя търг щото има вероятност колата да е имала щети или нещо друго...

          Коментар


        • #8
          Обикновенно кола която по някаква причина не може да мине технически преглед, се пуска на търг, като изрично се споменава че е за експорт. Затова и имаме възможност да спечелим този търг, защото никой местен не играе за него. В момента колите втора ръка са доста скъпи в Щвейцария. Ако имаш снимка на сервизната книжка напиши името и адреса на сервиза в който е обслужвана. Има ги на печата обикновенно, ще трябва и вина на колата. Другата седмица започват всички работа и ще се свържа с тях да видя дали ще искат да съдействат. Другата вероятност е колата да е претърпяла инцидент, и при тези цени на ремонтите там на застрахователите и е по изгодно да я плати за тотална щета, а не да я ремонтира. Такава кола ти можеш да си я възстановиш, но никога повече не можеш да я регистрираш там, и познай каде отива.

          Коментар


          • #9
            Мерси писах ти лс с данните.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X