Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каско единствено и само против кражба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каско единствено и само против кражба?

    Здравейте приятели, някой запознат ли е дали има каско единствено и само против кражба на мпс, на някаква нормална цена,
    питам,понеже автомобила боята и лаката му са за боя целия, а е сравнително нов 7години, каското каза,че дори и да му се направи пълно каско което е доста скъпо заради годината му и стойноста , нямало да покрие нито 1 елемент защото е за цялостно пребоядисване което на този етап не мислим да правим.

    Въпроса ми е,че е безмислено да се прави пълно каско което после няма да плати нищо примерно чупи се предна броня плащат само за бронята без боята и то с някакви овехтявания и реално нищо не е ...
    За това е най-добре каско против кражба имали такова каско и коя фирма би могла да направи изгодно каско, защото всичките искат някакви суми от сорта на 1500лв и нагоре за каско само кражба което си е доста.
    Автомобила е щатски ако това е важно и не всеки работи с тях...
    Та ако се сещате за евтина фирма или брокер която прави само против кражба моля споделете ги...

  • #2
    Виж дали няма да те устрои това, което предлага SDI.
    Характеристиките и подхода им по спомен беше леко нестандартен за такъв тип застраховка.
    Струва ми си, че и твоят случай е такъв.

    Иначе тук имаше хора от бизнеса, дано си включат с нещо по-полезно!
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      И аз се сещам само за SDI, но при тях стойността върху която могат да направят какско само за кражба е ограничена до 5000 лева. Ако смятате, че в момента бихте взели за колата толкова при евентуална продажба, може да се поинтересувате.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Аз пък не мисля че ще намериш такова нещо.
        Твоята логика е че цената само за кражба трябва да е много по ниска от обичайната.
        А 95% от компаниите не е така - примерно ако е една клауза по малко отбивката от цената е 5-10%.
        С други думи - или всичко или нищо.
        Обръщам сериозно внимание на факта - че застраховките се сключват за прибиране на пари а не за даване.Ако трябва да се дава - ще донесат от 10 кладенеца вода.И затова аз съм силно скептичен че ще намериш компания която да направи тази застраховка и после да изплати щетата ако се налага. Според мен ще приберат парите и нищо няма да платят.

        Коментар


        • #5
          има още един гаден момент при каското, свалят ти гуми, джанти, фарове и т.н. части

          Никой застраховател НЕ ПЛАЩА липси
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            има още един гаден момент при каското, свалят ти гуми, джанти, фарове и т.н. части

            Никой застраховател НЕ ПЛАЩА липси
            Чак пък никой. Плащали са странични огледала, и то на кола на която се свалят за секунди.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              На човек, откраднали предно стъкло на колата, отказват да платятЧастично Каско само за кражба правят, за условията трябва да проучиш конкретно.И марката на колата има значение.Ако е БМВ,ще е повече пари.Врътки много, толкова са хитри застрахователите, че при проблем, и когато трябва да плащат, са като митничари- даването не е като вземането.Както писаха вече, разликата между пълно и само за кражба ще е малка.Ако например пишат колата 20000 лв, при кражба ще дадат около 12000 Вместо да им пълниш гушите, и после да се ядосваш, по-добре да вложиш пари в пасивни защити - супер аларма, заключване на волан, педали, скоростен лост, колело...

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                това при положение, че крадците искат цялата кола. в моя случай си "набраха" части, които втора употреба ми излезнаха близо 4хил., а ми определиха обезщетение от 600лв. от което си удържаха вноските по разсроченото каско до края на срока му.

            • #8
              При положение,че колата е щатска и ги няма много тука крадците, често ли ги крадат такива коли и части от тях за какво са им на кого ще ги продават и колата е за пдр и цялостно пребоядисване...

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение

                Чак пък никой. Плащали са странични огледала, и то на кола на която се свалят за секунди.
                Огледала по принцип не плащат, обаче...ако например видят че човек много се впряга, и почти сигурно няма да си прави при тях повече застраховка,правят "компромис"Важното е да са на плюс от конкретния застрахован.Ако плащаш за година например 1400 лв, може и да платят огледала за 400 - пак са на кяр.Ако шофьорът е джигит, и има много щети, ще му дигат премията докато се откаже.Нека да иде при конкуренцията, тя да му се радваКогато още правех Каско, за дадена кола винаги съм бил на загуба...Един пИчели, един - губи.Познайте кой

                Коментар


                • mishomishev
                  mishomishev коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз мисля точно като krassitch
                  Освен всичко друго - застрахователя винаги трябва да е на плюс. И наистина (при мен е така) 2 години нямах никакво произшествие - колата седи в гаража просто - на третата имаше проблем с бронята - което не беше застрахователно събитие(според мен - проблем на колата) но застрахователя ми го плати от мен той е на огромен плюс...

              • #10
                Разликата между "пълно каско" и "кражба" е много малка. Само "кражба" се прави, ако автомобилът "ще бяга".
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • krassitch
                  krassitch коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не мисля...По-скоро има хора, който почти нямат произшествия, но се притесняват за кражба на автомобила

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X