Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Връщане на пари за еко такса възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Връщане на пари за еко такса възможно ли е?

    Здравейте, искам да попитам, възможно ли е изобщо да се върнат пари за еко таксата, питам понеже автомобила който притежавах беше само 1г на територията на Бг, след това новия собственик е чужденец и отнесе колата в чужбина.
    Няма регистрации и не е в данъчното в бг вече...
    но не знам с еко таксите как стоят нещата ,моето разбиране е че тази еко такса е когато колата 1 ден ще се бракува и дава на вторични за рециклиране, но тъи като тя не е в бг може да върнат поне част от сумата ако не цялата за 1годишния престои в бг?

  • #2
    Много е трудно връщането на каквито и да било данъци, вноски и т. н. у нас и то за такива, където по закон имаш право. А в случая с Еко таксата надали въобще е предвидено нещо такова, проверка в Гугъл абсолютно нищо не извади.. А две думи не чакай нещо..
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Много е трудно връщането на каквито и да било данъци, вноски и т. н. у нас и то за такива, където по закон имаш право. А в случая с Еко таксата надали въобще е предвидено нещо такова, проверка в Гугъл абсолютно нищо не извади.. А две думи не чакай нещо..
      И реално след като колата е била в бг много кратко време и вече не се намира в бг и няма да бъде никога къде отиват тези пари?

      Коментар


      • Стоян Боюков-Sariones
        Стоян Боюков-Sariones коментира
        Редактиране на коментар
        И защо мислиш, че никога няма да дойде пак тук? Има случаи на "нов внос" точно на такива возила!

      • Двигателист
        Двигателист коментира
        Редактиране на коментар
        Да, но ако пак дойде, просто ще бъде платена отново същата такса, или? Не съм запознат, но би трябвало да е свързана с номер на рама и да не може да се плати повторно.

    • #4
      "НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА РЕДА И РАЗМЕРА ЗА ЗАПЛАЩАНЕ НА ПРОДУКТОВА ТАКСА
      Глава трета.

      РЕД ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ПРОДУКТОВА ТАКСА"

      https://www.moew.government.bg/stati...98/NORRZPT.pdf
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        А сега да видим bladest имаш ли нерви да си върнеш еко таксата

        Коментар


        • #6
          Нещо не са по връщането от държавната администрация. Като продадох Паджерото, беше по това време, открих, че има предвидено връщане на надвзет данък МПС, даже бланка има. Питах в МДТ, ами не връщали, неофициално - така им наредили. Нямам време да се занимавам с тях и им теглих една, въпреки че си бяха към 80 лв. Трябва си време да се разправяш с тях, пък с електронните комуникации и услуги не са никак добре. Ако пък ги има искат електронен подпис, който аз нямам и не искам и да имам за сега.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #7
            И аз преди време имах надвзет данък МПС и разбрах, че имам право да ми го върнат. Изнамерих бланки, закони и в общината. В началото ме гледаха като голям камък, нямало такова нещо и др. подобни измишльотини.
            Но накрая ми ги върнаха де... по точно приспаднаха ги от други задължения.
            ​​​
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
              А сега да видим bladest имаш ли нерви да си върнеш еко таксата
              Всеки има толкова права, колкото е склонен да защити...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • krassitch
                krassitch коментира
                Редактиране на коментар
                Няма да получи медал обаче...По-скоро трябва трезва преценка, колко време ще загуби, и колко пари би изкарал за него.Ако са повече, от евентуалното връщане на сумата, то не си струва усилието

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X