Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложете читав нотариус за София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предложете читав нотариус за София

    Здравейте ще продавам кола на чужденец, реална стойност. Предложете добър нотариус за София, ако може близо,до Мол сердика.
    тъи като парите ще са по банка и ще е превод международен аз не искам да предавам колата и ключове и тн преди да си ги,видя в сметката може ли да се въведе клауза, чак като си ги виждам,в сметката да му дам талоните и ключовете ?
    международните сепа трансфери като сепуснат следобяд може и до 1 ден да доидат а човека бърза.

  • #2
    Това, дето го мислиш, няма да е толкова лесно.
    Първо договорът на какъв език ще е? Ако е на български, ти трябва още един човек, който да прочете договора на езика, който знае въпросният чужденец, след което се удостоверява, че е разбрал смисъла му. Това става пред нотариуса и не може да го направиш ти, защото си страна по договора. Самите нотариуси понякога се навиват ако знаят съответния език, но в повечето пъти ще искат да присъства трети човек, знаещ езика на чужденеца. И не просто да дойде някой, а реално да прочете изцяло договора, пред нотариуса.
    Пари за ден няма да дойдат, освен ако не е същата банка, като и тогава е крайно съмнително. 2-3 дни е по-реално.
    В договора може да пишеш всичко, стига другата страна да се съгласи и да разбира какво подписва.
    Не е задължително договорът да се превежда у нас, но все пак е добре да знаеш какъв е режима там, където колата отива. Може да трябват други документи...примерно че няма тежести, че е отписана от данъчната служба у нас и пр....
    https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_en.htm
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      Има супер експресни преводи. Отнемат около час. Самият нотариус няма да впише НА докато не му потвърдиш че ти е платено. Има и вариант парите да се преведат предварително по сметка на нотариуса и той ти ги превежда после , но се оскъпява с такси това
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        Освен всичко регистрацията трябва да се прекрати преди нотариалната заверка. Преводач трябва, но има нотариуси работещи с преводачи. Преводачът също се вписва в договора.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Това как се прави?
          Щото се сетих за един случай, когато някой българин си беше продал колата с документи, но купувачът не я прехвърлил и в Гърция го съдиха за превоз на емигранти.

      • #5
        Не е точно така!
        Аз съм го правил този номер. Става но с малко подготовка.
        Всичко подготвено и още сутринта сме при нотариуса - обяснихме му положението (около 9 сутринта) и купувача(румънец) нареди парите от телефона си. Бърз превод някъв си. В 13 и 30 някъде си видях парите по сметката и нещата приключиха.
        Та определено е възможно - но трябва подготовка и разузнаване малко

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          Има супер експресни преводи. Отнемат около час. Самият нотариус няма да впише НА докато не му потвърдиш че ти е платено. Има и вариант парите да се преведат предварително по сметка на нотариуса и той ти ги превежда после , но се оскъпява с такси това
          Ама тука не става дума за нотариален акт - и когато става дума за имот е по различно - защото ако след седмица примерно кажат че не е платено - може да се оспори сделката да се сложи възбрана изобщо имота няма къде да избяга.Няма проблеми
          Когато обаче е кола - нещата са коренно различни и много много рисково. Продаваш колата и човека каза след 2 дни ще ти дам парите - но след един ден прави ПТП и нито пари нито кола.Или му я открадват или самата кола се укрива - абе варианти всякакви.
          Та правилно се ориентира автора - според мен

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            Не е точно така!
            Аз съм го правил ...
            Айде пак ...!
            В закона пише, каквото пише.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Честно казано не знам какво пише в закона. Аз гледам работата да стане а не какво пише...
              В моя случай наистина възникна казуса с превода но нотариуса предложи решение: Един единствен договор на два езика - едновременно.Буквално като образците из нета когато купуваш кола от Германия. Има ги навсякъде
              Така се "прескача" превода.
              Всичко това не е толкоз важно според мен главното е: продавача да си получи всичките пари а купувача колата във вида който е одобрил. А точно тези неща е въпрос не толкоз на договор а на технология: как точно плащаш кога и как получаваш колата..

          • #8
            02 958 9911, на бул. България и Гоце Делчев, но и обяснете предварително по телефона какво ще правите за да каже какви документи ще са нужни и да не ви връща. Няма да има сделка без да си потвърдил, че си получил парите. Жената е свестна, ползвал съм и услугите няколко пъти.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X