Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на собственост със смяна на регистрационни табели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на собственост със смяна на регистрационни табели

    Здравейте!

    Каква е процедурата при смяна на собственост със смяна на регистрационните табели. Ясно е, че винетката трябва да се прехвърли, или да се купи направо нова, но как стои въпроса с прегледа? Преди години прехвърлях кола с пловдивски табели в София и по спомен не съм минавал преглед след това (автомобилът си имаше валиден ГТП), а минах когато изтече... Сега колега, който работи в пункт за ГТП ми казва, че след смяна на регистрационните табели, задължително трябва да мина преглед. Така ли е?

    Още един въпрос – когато отида да подавам документите за смяна на собственост и табели, трябва ли да сваля табелите и да ги дам, или после си ги взимат, когато ми дават новите? Питам за да не ме връщат и да си губя времето.

  • #2
    ако сменяш номерата, нов ГТП.
    номерата не ги сваляш предварително, на каналите минаваш с тях, а дали ги даваш на гишето дето получаваш новите, не знам.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Не съм сигурен дали се праеи ГТП, но се минава на канал задължително за сверяване на номерата на шаси и двигател.
      Номерата си ги свалят те там на място. Ти само ги връщаш на гишето.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        Канал ще минаваш, ако са от различни области. А табелите вече се сменят само, ако държиш инак може да си караш със старите. Аз например си имам "великотърновски" скутер който е регистриран в кат Русе.

        Коментар


        • Двигателист
          Двигателист коментира
          Редактиране на коментар
          Да, знам за табелите, но искам да си ги сменя.

      • #5
        Случая е различен но... като си регистрирах американското возило миналия ноември, ми дадоха лепенка и картонче че трябва да мина на преглед след 1 година.

        Като минаваш на каналите просто ги питай - те ще ти кажат.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #6
          В КАТ след каналите ги сваляш и ги въщаш на гишето където ти дават новите. ГТП задължително след като монтираш новите номера старият преглед е невалиден.

          Коментар


          • #7
            Само на каналите ще минеш, но няма да преглеждат нищо, само ще сверят номера на рамата.

            Коментар


            • #8
              Смениш ли номерата, веднага трябва да минеш преглед. То тва е и парадокса, че тъкмо си минал през КАТ и излизаш нередовен от там (без валиден преглед). Винетката ако искаш да я прехвърлиш, отиваш в пътното управление по местоживеене и се подава искане за прехвърляне.
              След като минеш канал, свалят номерата (можеш и сам да си ги свалиш) и ги връщаш на гишето. После дават новите номера и талон.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #9
                Последно, като регистрирах кола (преди 5 години), на канала ми залепиха стикер за ГТП, който си важеше 1 година. От КАТ излезнах с валиден ГТП.

                Вече не се ли минава преглед в КАТ при регистрацията?
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Последно, като регистрирах кола (преди 5 години), на канала ми залепиха стикер за ГТП, който си важеше 1 година. От КАТ излезнах с валиден ГТП.

                  Вече не се ли минава преглед в КАТ при регистрацията?
                  Само при първоначална регистрация на нова кола или кола нов внос. После няма преглед в КАТ.
                  Между другото ме убеждават, че прегледа не важи не само при смяна на номерата, но и при смяна на собственика, но останали стари номера. Все едно трябвало да се мине нов преглед!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    ....
                    Между другото ме убеждават, че прегледа не важи не само при смяна на номерата, но и при смяна на собственика, но останали стари номера. Все едно трябвало да се мине нов преглед!
                    Това от теб го чувам . В годината регистрирам поне 2-3 коли и все щях да разбера ако е така от някой служител на КАТ.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #12
                      Чл.147 ал. 10 ЗДвП.
                      (10) (Нова - ДВ, бр. 2 от 2018 г., в сила от 20.05.2018 г.) Издадените удостоверения за техническа изправност и знаци за периодичен преглед за проверка на техническата изправност на пътни превозни средства запазват валидността си при промяна на собственика на пътното превозно средство, когато не се подменят табелите с регистрационните номера.

                      Моля без да разсъждавате върху това! Дали е правилно или НЕ е друг въпрос. Темата е с такова питане.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                    • #13
                      Имам следното питане , позната ще си купува кола от София, по адрес се води в друг град, има ТЕЛК и й се полага безплатна винетка ,хора на същия хал , кой чул, кой недочул, й казали , че трябва да сменя табелите , трябва ли да сменя табелите, за да ползва безплатна винетка ?
                      Последно редактирано от Joca; 08-04-24, 17:38.

                      Коментар


                      • TigerHunter
                        TigerHunter коментира
                        Редактиране на коментар
                        Майка ми е с ТЕЛК. От социалните искат копие на талона, валидна гражданска и личен документ. И телковото решение, разбира се. Щом колата е на нейно име, табелите не би трябвало да имат никакво значение. Има и някакво ограничение на мощността, мисля. До 100 коня, или нещо такова.

                      • Joca
                        Joca коментира
                        Редактиране на коментар
                        Благодаря за включването!До 2л , до 159 цяло и кусур бяха конете. Документите си ги има колата . Знам ли, просто за много неща в България е валидната максимата- "[Царят дава, пъдарят не дава "

                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        А декларацията за отпускане на безплатна винетка се подава по настоящ адрес. С други думи, ако живее в момента в София може да подаде декларация до териториалната Агенция за социално подпомагане за района в който живее.

                        П.П. Пардон, Дирекция за социално подпомагане е районната структура

                        П.П.П. Има Наредба Н-19 от 02/12/2008 специално по този въпрос. Не е лошо да се прегледа. Последната й редакция е в сила от 01/01/2019г.
                        Последно редактирано от коко келеша; 08-04-24, 19:23.

                    • #14
                      Табелите вече от около 4 години не е задължително да се сменят. По желание е на новия собственик.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Само едно уточнение - табелите се сменяват по желание, но колата си минава през каналите на КАТ за сверка и смяна на талоните.

                      • cnc82
                        cnc82 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Така е Коко, канал не минава за сверка само, ако е в една област адреса на продавача и купувача.
                        В този случай само на гише се минава за смяна на талоните (колата може и да не е с теб).

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X