Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вин номер шаси .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вин номер шаси .

    Здравейте колеги .
    Изправен съм пред дилема.
    Намерил съв Suzuki Vitara 96г ,но проблемът е ,че ВИН номерът на шасито зад гумата го няма ,но има лепенка със характеристик и ВИН номер залепена на предната шофьорска врата с всички инициали и друга информация.
    Та въпросът ми е далй ще мога да минавам прглед с тази лепенка ?

  • #2
    Преглед ще минаваш, вече при продажба ще е проблем. Макар и за там да има законен начин.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Чисто теоретично навсякъде е проблем. Пред КАТ със сигурност.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        Проблем е и движението по пътищата , и дори транспортирането , ако попаднеш на "правилния" милиционер. Преди години имах едно Т3 , спира ме милиционера , проверява талона , и ухилен ми казва , че ще проверява номер на шаси. Показвам му табелката с номера , но той още по-ухилен - а не този , другия искам да видя. Та залегна под буса , парцал му дадох , търка , лъска , и излезе под буса не ухилен. Та по това разбрах къде е номера , и , че съвпада с тоя на талона и табелката. А като се затегна положението с прегледите , въпросния номер го сравняваха и там.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          А като се затегна положението с прегледите , въпросния номер го сравняваха и там.
          Много зависи къде ще идеш на преглед. Да не казвам какви прегледи и на коли в какво състояние се правят и до ден днешен.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            Ако не се сменят номера и не се минава кат (ако продавача е от същата област) не е проблем.
            Но ако полицай ти направи проверка на пътя и номера не съответства мисля че колата ти изчезва завинаги в паркинга зад КАТ. Да не говорим ако стане ПТП с пострадали какво става. Преглед ще мине, на повечето места просто снимат табелката, а не самата рама.

            Коментар


            • #7
              В случая имаме лепенка! Когато милиционере види въпросната лепенка , шансът да не провери номера на шасито е минимален.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                На мен лично за 24 години стаж зад волана, по време на проверка на пътя, номер на рама не са ми проверявали, нито у нас, нито в чужбина.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  Не давай пари за кола, на която не и се чете номера на шасито.

                  Ако иска, настоящия собственик да иде до КАТ, да разпита как става и да му пренабият номера. Има си процедура.

                  Аз преди години купих една Кия. Номерът и не се четеше. И тя имаше табелка, но не я признават, защото е залепена или занитена.

                  Предварително отидохме до КАТ и от там казаха - "Купиш ли я така - няма нова регистрация! Но преди нотариуса, стария собственик може да поиска пренабиване."

                  Общо взето се ходи до официалния представител на марката. Той издава документ за произход на колата. После се ходи до фирма, оторизирана да пренабива номера. Тя пренабива номера на средна дясна колонка и слага стикери. Издава и едно талонче, удостоверяващо процедурата.

                  Аз така я купих тази Кия - с пренабит номер. В КАТ признаха всичко и в талона имаше забележка "Нестандартен номер на рама". После я продадох и новия собственик също нямаше проблеми.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X