Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лого на фирма върху автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лого на фирма върху автомобил

    Колеги някой знае ли как стои въпроса за за лого на служебна кола.Бях сложил лого и при минаване на КАТ ме върнаха за това че нямам бележка от /патентно ведомство/.Досега не съм имал такива проблеми,но и кола скоро не съм регистрирвал.Явно е нещо от около 2-3 год. иначе за надписите нямало никакви проблеми казаха от Кат.Но и не ми обясниха какъв е редът.Нито мога да разбера какво да направя нито колко ще ми струва гяволъка.Че ако някой знае да помага.Ако някой сметне че темата не е за този раздел то модераторите да я преместят където трябва.Благодаря предварително.
    Mitsubishi Outlander

  • #2
    До: Лого на фирма върху автомобил

    За да сложиш рекламни надписи по автомобила /и не само по него/ на някоя фирма ти трябва да имаш разрешението на съответната фирма. Това разрешение се представя в ведомството от където ти издават съответното разрешение.

    В Кат обикновенно искат надписите да са на български език или ако неса да е името на твоята си фирма. Можеш да опишеш всякакви дейнасти на български език без да споменаваш марки. Повечето хора минават така през кат взимат си талона и една молба със снимка на автомобила на която стои печат и "разрешавам" от началника на кат, след което допълнително лепят логото на фирмите.

    Почти никаде не правят проблем за лепенки освен ако не са налепени по стъклата. По закон обаче могат да спрат колата от движение!!!
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #3
      До: Лого на фирма върху автомобил

      Почти никаде не правят проблем за лепенки освен ако не са налепени по стъклата. По закон обаче могат да спрат колата от движение!!!
      Колеги не сте попадали в КАТ-Габрово!

      Коментар


      • #4
        До: Лого на фирма върху автомобил

        Всеки КАТ си има свое виждане по-въпроса, но колегата по-горе е описал начина да си легален. А иначе в някой КАТ-ове приемат за нормално да имаш лепенки не по-високи от 4 см, третират ги като декоративни елементи, а не като реклама.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          До: Лого на фирма върху автомобил

          Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
          Повечето хора минават така през кат взимат си талона и една молба със снимка на автомобила на която стои печат и "разрешавам" от началника на кат, след което допълнително лепят логото на фирмите.
          Ако идеш в КАТ със залепени лепенки искат снимки на четирите страни на колата.Слагат печат и ги носиш с документите.
          ........................
          Иван Маринов
          CRF 250 X
          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

          Коментар


          • #6
            До: Лого на фирма върху автомобил

            Да колега , аз не казвам да отидеш в кат без лепенки а да няма чужди марки по колана ти /NOKIA, Panasonic Ford i т.н./ - Понеже ако ги има в кат няма да пуснат колата да мине през канала, защото трябва да имаш разрешението от дадената фирма.

            Снимките се прекрепват към тази молба с която ги молиш колата да се движе с този и този надпис. Някаде слагат само печат другаде пишат "Разрешавам" и печат.

            Иначе съм минавал с много такива коли /вкючително и през Габрово / когато имаш това разрешение за надписите ,не съм имал проблем макар допълнително да съм залепил "емблимите" на някой марки .

            Но пак повтарям ако полицаят реши да е "стриктен до край" меко казано, може да спре колата от движение понеже не отговаря на закона за движение по пътищата. По тази логика обаче дори логото на форума което ние си лепиме е реклама за която несме вземали разрешение от кат
            Последно редактирано от Jivko; 31-08-09, 16:32. Причина: поправка
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #7
              До: Лого на фирма върху автомобил

              Колеги аз автомобила го ригистрирах с надписите и за тях нямям никакъв проблем.Въпроса е че едната лепенка която е в центъра на предния капак КАТ я възприемат като лого и ме накараха да я махна или да им дам бележка от патентно ведомство.Понеже колата ми тгрябваше аз се съгласих да я махна и да направя нова снимка отпред.Така я регистрираха без никакви проблеми.Но тази лепенка просто искам да я сложа при това без да могат КАТ да се заяждат.Демек ми трябва легалния начин как става,и дали някой е правил това упражнение.
              Mitsubishi Outlander

              Коментар


              • #8
                До: Лого на фирма върху автомобил

                Първоначално публикуван от dino81 Преглед на мнение
                Колеги аз автомобила го ригистрирах с надписите и за тях нямям никакъв проблем.Въпроса е че едната лепенка която е в центъра на предния капак КАТ я възприемат като лого и ме накараха да я махна или да им дам бележка от патентно ведомство.Понеже колата ми тгрябваше аз се съгласих да я махна и да направя нова снимка отпред.Така я регистрираха без никакви проблеми.Но тази лепенка просто искам да я сложа при това без да могат КАТ да се заяждат.Демек ми трябва легалния начин как става,и дали някой е правил това упражнение.
                Ами да. Ако е лого, трябва да имаш патент върху това лого. Ако е някоя известна марка, трябва да представиш разрешителоно от патентното ведомство издало логото.

                Защото иначе, аз мога да си сложа лого на БТВ например и да си паркирам всеки ден пред НДК или да обикалям и да събирам парички от хората срещу леки обещания за евентуална реклама в бъдеще.

                За да няма такива неща, поставяш ли лого, герб или какъвто и да е подобен символ, трябва да имаш документ от патентното ведомство.

                От друга страна, след като са те пуснали, карай си какво ти пречи? Никой няма да сравнява какво е нарисувано в документите и какво е всъщност по колата, на принципа - Открийте осемте разлики....

                Коментар


                • #9
                  До: Лого на фирма върху автомобил

                  Ако имаш сключен договор с тая фирма и работиш от нейно име не би трябвало да представяш разрешително от патентно ведомство.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лого на фирма върху автомобил

                    Не колеги логото както и фирмата са си мои и не искам да ползвам никое чуждо.Явно ще трябва да се разровя в патентно ведомство.Благодаря ви.
                    Mitsubishi Outlander

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лого на фирма върху автомобил

                      Колата на името на фирмата ли е или на твое? За КАТ сте две различни лица, няма значение, че фирмата е на твое име, ако колата е лична, трябва или ти да си разрешиш ползването чрез патентното или да сключиш договор със себе си. Във втория случай обаче май се води реклама и трябва да се плаща данък, но е малко от пусто в празно - за фирмата е разход, а за теб като личност печалба.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лого на фирма върху автомобил

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        Колата на името на фирмата ли е или на твое? За КАТ сте две различни лица, няма значение, че фирмата е на твое име, ако колата е лична, трябва или ти да си разрешиш ползването чрез патентното или да сключиш договор със себе си. Във втория случай обаче май се води реклама и трябва да се плаща данък, но е малко от пусто в празно - за фирмата е разход, а за теб като личност печалба.
                        На името на фирмата е.
                        Mitsubishi Outlander

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лого на фирма върху автомобил

                          Аха. Значи искат просто това лого да е регистрирано в патентното на името на фирмата.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лого на фирма върху автомобил

                            Някой си придава важности, не е работа на КАТ да разсъждава в посока патентно законодателство. Те само регистрират превозното средство, а отговорността се носи от собственика и се търси от засегнатия. Преди време трябваха две снимки от двата диагонала, сега искат от четирите.Снимките се носят с талона, в който пише "с рекламни надписи". Русенския КАТ, преди две-три години, върна мой клиент заради надписи на латиница (сайт на фирмата), което беше "върх на сладоледа"...Явно трябва да се напише вайвайвай....,точка ,СоМ... Смешници...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лого на фирма върху автомобил

                              Факт е , че искат документ от патентно ведомство, а пък регистрацията там е за нова тема. Махаш логото, регваш колата само с надписи. 4 цифрови снимки , разпечатани на А4. Печат от КАТ - разрешавам. Малко Фотошоп, Корел или друго подръчно средство. Черно-бял печат на А4. Това последното твърдиш , че е ксеро-копие на оригинала, и го носиш при документите на колата. Оригинала го искат само при ГТП и то ако е в КАТ.
                              Няма патентно ведомство, няма глоби, само малко тонер, 2 листа А4, и 15 минути компютърна обработка.
                              Нали сме пионерчета - бързи, сръчни, смели.
                              Да живей КАТ !!! Те ни карат да мислим и да учим, като чичко Ленин.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X