Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е тази отстъпка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е тази отстъпка ?

    Вчера станах свидетел на следната случка.
    Влизам в магазин за авточасти, пред мен точно влязоха двама другари. Със сигурност не се познаваха с продавача.
    Търсеха си акумулатор 75 АH. Продавачът им предложи някакъв български на цена 180 лв. Единият от пичовете спомена - Ще го прекараме през...... (не чух последната дума). След това продиктува 5 цифрен номер, като нито показа някаква карта, документ или каквото и да е друго.
    Продавачът каза, сега ще проверя новата цена....., така... 117 лв. е.
    Платиха, написа им гаранция като само две имена искаше и това беше.
    Та каква е била тази отстъпка ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Магазините за авточасти слагат много високи надценки, на които имат относително малък оборот. Основият им оборот е от майстори и сервизи. На тях дават големи отстъпки от вече надутата цена. Това е схемата навсякъде. От друга страна път, майсторите дават високата цена която е в магазина на крайния клиент. По този начин, всичко са доволни...е с изключение на клиента, ама...той е наведен, още със стъпването в сервиза
    Та ако имаш някой свой човек по веригата, се включваш и ти в "ниската" цена която е по-скоро нормалната.
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Всичко е така, дори има доставчици на части, които май вече не продават на частни лица.
      Обаче по другата част... Ако майстора не е доволен, клиента почти няма как да бъде доволен също. Така че е почти все тая, дали ще си ги вземе парите от отстъпка, или от по-скъпа работа. Файдата от евтините части и ползването на отстъпката е, ако си ги монтираш сам, или някой близък ти работи по приятелски. Е, за акумулатор, обикновенно монтажа е лесен, и винаги си заслужава. Но за други ремонти си плащам цялостно услугата, и закръглявам винаги нагоре...вярвам, че това ми се връща и като отношение, и като качество на услугата. Но си се познавам с майстора от 15 години.

    • pansim
      pansim коментира
      Редактиране на коментар
      Много нюанси има в цялата работа. Както и много мога да пиша. А там където си вършат работата добре, и клиента е доволен, обикновено има опашка и се чака седмици за ред. Независимо от цената

  • #3
    Това с отстъпките за майсторите мисля, че е ясно на повечето хора. Въпроса е в този конкретен случай, такава отстъпка ли са ползвали двамата другари и защо без никакъв документ ?
    Защото и аз мога утре да отида да съобщя тия пет цифри и цената става съвсем друга...
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #4
      Защото са записали акумулатора на фирмата на някой сервиз, който е редовен клиент на магазина. Нищо ново под слънцето. Документа ще е издаден на името на въпросния сервиз.
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • #5
        Отстъпката отговаря на процента който ползват майстори и сервизи ,с въпросните цифри е регистриран майстора в магазина , може да ги ползваш ако ги помниш , минава често този номер.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #6
          Благодаря за разясненията !
          Така или инъче нямам никакво намерение да ползвам въпросната отстъпка, а и обикновенно пазаря части от интернет, много рядко ходя за някоя дреболия във физически магазин.
          Просто ми беше любопитна случката.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #7
            Някои магазини искат идентификация на клиента, дали е записано името му в профила на сервиза, други са на юнашко доверие, трети според продавача на смяна, Като цяло за мен е сбъркана и порочна система. От която губят крайни клиенти без познати по сервизи и фирми, плащащи надути цени за някой чарк за 20 годишната бангия.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #8
              не е само за авточасти, 2 години пазарувам строителни, ел. и други материали с булстата на строителя ми и съответно неговите отстъпки. никой не ми е искал нищо друго
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #9
                С частите и надценките за съжаление е страшно у нас. Скоро приятел си търсеше датчик колянов вал оригинален. В сервиза собственика който му е приятел от години проверил каква е цената за него с отстъпката му. Излязла цена 800 лв, а без въпросното намаление - 1300 лв. Това за един малък датчик с две кабелчета, колата 20 годишна бангия. ​​​​​​
                Пуснах парт номера в Интернет и го намерих същия оригинален датчик в сайт от който често пазаря, на цена 249 лв....
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Я сподели къде пазаруваш онлайн части

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пратих ти ги на лично да не стане, че правя реклама.

                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Може ли и за мен на лични?

              • #10
                Като бивш продавач (преди 15+ години) на авточасти при голям вносител, мога да кажа следното:

                Едно е да дойде случаен клиент и да напазарува за 200 лв, друго е да работиш със сервизи които ти правят хиляди левове оборот всеки месец. Нормално е за сервизите да има отстъпка. Всеки търговец се бори за едрия, редовен клиент. За това са тези отстъпки.

                Големите сервизи си имат снабдители, а от малките си идва майстора. Тези хора обикновено много добре се познават с продавачите и е малко трудно да си издействаш отстъпка на чужд гръб.

                Преди 15 години отстъпките (надценките) бяха 10-20% според оборота. Сега гледам, че ни товарят с 30-40% за авто части.

                Отстъпката я прибира сервиза. Веднъж ти взима цена за монтаж, втори път прибира пари от отстъпката. За това и въобще не искат да им носиш купени от теб части. По принцип сервиза носи отговорност за вложените в ремонта части. Ако са дефектни или некачествени, би трябвало да ги сменят за тяхна сметка. Но в България знаем как е, особено в малките гаражи. Гаранция - докато колата излезне от сервиза.

                При всички търговци има някакви отстъпки. Нормално е. Но почти навсякъде отстъпките са 5-10%. Имам наблюдения върху строителни, ВиК, ел. материали, компютърна техника. Само авточастите са с 30-40%.

                Аз напоследък пазарувам онлайн и ми прави впечатление, че цените са с едни 20% надолу.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #11
                  До голяма степен повечето отстъпки са Пунта Мара.Като в хранвителните вериги.Първо си вдига цената над нормалната,а после сваля на редовна,и казва-отстъпкаПросто трябва да си в час с цените,но напоследък е трудно...А и цената не е всичко,а качеството?Особено на авточастите е изключително трудно да разбереш стават ли за нещо,или ще дадеш пари на вятъра.А майсторът,който ми купува частите донякъде знае кои части стават,и кои-боклук.Нека си печели от отстъпките,аз да обикалям с такси за части,а после продавача да не иска да смени дефектната част?Времето ми също е пари.Така ми е и по-изгодно.Преди,когато сам си купувах боклучиви части,гледайки само цената,плащах и за повече ремонти

                  Коментар


                  • bullet_pk
                    bullet_pk коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не е точно надуване на цената. Навремето му се казваше "пазаруване на едро".

                    Но и аз не мога за ги разбера тези 30-40% при авточаститие. Твърде много са.

                • #12
                  За мен така са нещата както трябва да бъдат. Ако надценката за обикновен клиент е двойно по-ниска, няма да се увеличи съществено оборота от по-голям брой такива клиенти. А и като цяло, предпочитам бай Гошо, или чичо Ханс(щото и на Запад е така), да видят, че накладките за тях са 80лв(примерно), а като им ги сменя компетентен майстор са примерно 100 с работата... Т.е. хора, които не могат да си намерят евтини части(има и през нета вече), по-добре да им е неизгодно да си ремонтират сами колите. От там нататък, в магазина на завишена цена, остават за спешни случаи... както например да си купиш нещо от бензиностанция... Предимството е, че го имат налично, когато си на зор примерно...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    За мен така са нещата както трябва да бъдат. Ако надценката за обикновен клиент е двойно по-ниска, няма да се увеличи съществено оборота от по-голям брой такива клиенти. А и като цяло, предпочитам бай Гошо, или чичо Ханс(щото и на Запад е така), да видят, че накладките за тях са 80лв(примерно), а като им ги сменя компетентен майстор са примерно 100 с работата... Т.е. хора, които не могат да си намерят евтини части(има и през нета вече), по-добре да им е неизгодно да си ремонтират сами колите. От там нататък, в магазина на завишена цена, остават за спешни случаи... както например да си купиш нещо от бензиностанция... Предимството е, че го имат налично, когато си на зор примерно...
                    Само дето накладките и в сервиза ти ги дават за 80 + 40(мин) за труд. Не навсякъде е така, но в общия случай си е баш. И аз за сега си правя колата в официалния вносител, ценово ме устройва. Но за 3,5 години имам две обслужвания, ангренаж и комплекти задни и предни спирачки. Като опра до съединител с демпфера обаче, ще посмятам малко там или при стария ми сервиз с купен от мен .
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • bullet_pk
                      bullet_pk коментира
                      Редактиране на коментар
                      По-точно, накладките са с крайна цена 110 лв в магазина. Сервиза ги взима на 80 с отстъпката. На теб ти ги дава отново на 110 лв. Дава ти и протокол от магазина, на който си пише 110 лв цена. Но това е протокол, не е касова бележка, нито фактура. Отделно си плащаш 40 лв за монтажа. Реалната печалба на сервиза е 30 лв. отстъпка + 40 лв. монтаж.

                      Ако искаш - питаш в магазина и там ти казват че струват 110 лв накладките.

                  • #14
                    Приятел си купи Мерцедес GLK.Два пъти смени спирачни дискове и накладки с хубави,маркови,и все недоволен как спира.Аааа,и има карта за отстъпкаНакрая си купи оригинални за една шапка пари,и сега е доволен.Па нека човек да разчита,че известна марка ще направи също перфектен продукт...А че се държат пренебрежително към обикновения купувач в автомагазините,знаем

                    Коментар


                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Предни комплект на Ferodo - перфектни. Година по-късно сменях задните, викам пак ще заложа на тях, пълна греда. Свирят като дърта каруца като загреят, и то не когато спираш, а при движение от триенето. В сервиз с техни части. Говорих скоро с приемчика, в момента при дискове и накладки имат много оплаквания, и от скъпи, и от евтини. Но за оригинални малко ми дойде в повече цената. Другият път само за накладки ще се прежаля с оригинални.

                  • #15
                    Аз пък питах за горни носачи в един сервиз , казаха ми 500 за части и 200-250 за труда ,( не оригинални носачи ) , намерих части за 300 лева( оригинални) и си ги смених сам . Не желая да съм автомеханик, но сметките за момента ми излизат , така , че трябва да съм .Аз цялото упражнение го направих , за 2-3 часа, тоест , трябваше да платя 400 лева , за 2-3 часа .
                    Аз така съм си приел , ако нещо струва повече от колкото изкарвам аз , правя го сам .
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • cecoa1
                      cecoa1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Сменяй работата...

                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      Натам съм тръгнал .. скоро сервиз ще отворя

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X