Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ!

    Продадох един автомобил за части уж, с уговорката дами върнат номерата на следващия ден но уви нито номера нито нищо. Само големият талон е в мен. Какво мога да направя

  • #2
    Обади им се на тия и им кажи, че ще обявиш колата за открадната и леко ще насочиш полицията къде да търси.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      Да но вече е препродадена с активна застраховка за цяла година и платена онлайн значи сериозна работа стана. Незнам дали не мога да прекратя застраховката като собственик на автомобила

      Коментар


      • #4
        Можеш да бракуваш колата в КАТ, попълваш декларация за загубени/откраднати номера и малък талон. Или я обявяваш за открадната.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          Сакън!! Тая глупост НИКОГА! Ше го еб@т много после.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Изобщо не е за препоръчване това, но той и сам така се е прееб@л, че не е много розово положението.

      • #5
        Нещо не е така... Щом са щели да върнат номерата, значи колата не е продадена чрез нотариус, а на честна дума. Съответно и няма как да е препродадена.
        Колата си е още твоя независимо къде е и кой я ползва.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          То за нотаруис е ясно, че няма. Но хората така и не се научиха да не продават коли на сульо и пульо ей така. Мислех, че са отминали тези времена. Като ще е за части, номерата и талоните под мишница, да си я вземат както искат.

      • #6
        Точно това че сая препродали на други и я шофират пък аз съм собственика и всичко на мен се слага, дали има някаква вратичка да се спре от движение. Много методи исползвах но на всичко ми удрят спирачки последно ще пробвам дали не мога да прекратя застраховката. Искам да знам дали някой е практикувал това нещо с застраховката или изобщо дали има смисъл

        Коментар


        • #7
          Обявяваш я за открадната или обсебена и полицията се оправя.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #8
            Обявяваш за открадната и това е. Щом няма нотариус, колата си е твоя пред закона, дори и пари да са ти дали.
            Моят съвет е хич да не се мотаеш с това, за да не направят бели с тая кола, който после ще са на твоята глава.

            Коментар


            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Примерно да скепцат колата, пълна с талибани в Гърция.

          • #9
            По-правилното в случая май беше обсебена.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #10
              Обявяваш я за обсебена а не за открадната защото все пак си имал договорка с хората на които си я предоставил. Ако я обявиш за открадната това може да ти създаде проблеми на по късен етап.
              Най добре отиваш в РПУ-то и обясняваш какъв ти е проблема.

              Иначе един познат "го изяде" с един мотор препродаван през 5 човека ама без нотариус. На края собственика по талон дойде и си го прибра с полиция а момчето изгоря с парите дето ги беше бройл на предния "ползвател".

              Друг случай аналогичен на твоя - човек продава кола с уговорката да минат на нотариус по късно, ама новия собственик - тарикатче не му се плаща нотариус, данъци и такива. Добре че колата беше в същия град та човека отиде да си свали номерата и чак тогава тарикатчето се съгласи да я прехвърлят...

              Коментар


              • #11
                Прекратявал съм гражданска. Даже ми възстановиха част от парите за оставащото време. Отиваш в офис на компанията издала застраховката и искаш прекратяване. Казваш примерно, че ще пътуваш в чужбина и няма да я ползваш.
                ​​​​Само, че аз си имах всички документи, в твоя случай на знам дали ще стане.
                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                Коментар


                • #12
                  Аз не бих я прекратявал. Така, ако я снимат някъде, пак ти гориш, Мисля че е 250 лв.
                  Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
                  Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X