Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Табели с рег. номера - какви са промените?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Табели с рег. номера - какви са промените?

    Въпросът ми е предизвикан от следните няколко наблюдения:
    * срещам нови коли със стари номера (напр. СА...) - да не би вече да са частна собственост?;
    * продадох една кола, купувачът е от друга област, а каза че няма да сменя номерата - пак ли има промяна?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    * не съм чувал да е така............. явно вече може, както прочетох по-долу
    * да, може да не сменяш номера независимо че си от друга област
    Последно редактирано от IvanIvanovi; 25-10-21, 15:54.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Канеха се да има вариант при продажба да си запазиш номерата. Не знам до къде стигна това, обаче.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Ако искаш можеш да запазиш старите номера на колата даже да е от друга област.
        Сина си взе кола с търновски номера и така си я регистрира макар,че сме в Русе.

        Коментар


        • #5
          Да, вече можеш да си запазваш номера. Дерегистрираш си МПС-то и след това в едномесечен срок трябва да регистрираш друго със същия рег. номер.
          Доколкото знам въпросната "услуга" струва 100лв.
          И естествено твоя работа е да си регистрираш на ново старото МПС - не влиза в горната цена.

          За отпадането на смяната на номера при регистрация в друга област - колегата е писал. Може вече да се смени само тална за 20 и няколко лв, или талон + номер за 70 - по избор на клиента (собственика).
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Купуваш, дерегистрираш стара табела, регистрираш нова/твоята табела?

          • Shider
            Shider коментира
            Редактиране на коментар
            Да, това е за возилото, на което ще слагаш твоята си табела.
            Ама за да я имаш тая табела от предишно возило, трябва и него да си го дерегистрирал (съответно табелата/ите да се запазят) и след това да си го регистрираш наново и старото си возило.
            Като срока от свалянето на номера от старото ти МПС до слагането на същия номер на следващото (новото ти) е един месец - не може да си пазиш номера пет месеца, или година-две. Срещу сто допълнителни левчета.

          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            В случая не виждам нещо утежняващо. Новия собственик или има стара табела или ще си сложи нова. Т.е. той е в позиция "все ми е едно", докато упражнението е за стария собственик в частта дерегистрация. Най-вероятно всичко може да стане на едно гише, на момента?

        • #6
          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Въпросът ми е предизвикан от следните няколко наблюдения:
          * срещам нови коли със стари номера (напр. СА...) - да не би вече да са частна собственост?;
          * продадох една кола, купувачът е от друга област, а каза че няма да сменя номерата - пак ли има промяна?
          Вече можеш да си запазиш старата табела и да си я прехвърлиш на друго МПС. Плаща се за което такса. При промяна на собственост вече не е задължителна смяна на номерата.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • krassitch
            krassitch коментира
            Редактиране на коментар
            Тоя,дето купува МПС със свалени номера,как го придвижва до неговата си област?Купува си транзитни номера?

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Би трябвало с транзитни или на платформа. Като новия внос.

        • #7
          Ако КАТ бяха клиентоориентирани, биха предложили регистрация на табела от друга област. Също и "квадратна табела" при желание.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Квадратна и сега си го има, ама не е много по желание, а според как са му се наредили звездите на механика на канала. Регистрирах едно ремарке, задната каната става за всякакъв формат, та това му беше голямата дилема. А че бях разменил левите с десните мигачи даже и не разбра.

        • #8
          Ако бяхме нормална държава с нормални управляващи органи , номерата щяха да с някакви букви и цифри на случаен принцип ( без области и т.н.) и от първоначалната регистрация на МПС-то до края на употребата му нямаха да се сменят без значение колко пъти ще се смени собственика .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            А, не. Аз искам квадратна табела от рода СО 4512 СК (числата не са ми интересни). Бих си платил някаква
            нормална цена за...
            Също подобна и за мотора.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            че то от много години си има квадратни табели, за джипки и пикапи се ползват. Но поне при мен и в двата случая само едната беше квадратна, не знам дали може и двете да са такива.

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            В нормалните държави табелите са лични и все още има коли с рег.№ от преди ЕС дори - напр. в Гърция, тия с малките предни табели. Има ги дори в бивши соц.страни. В някои страни смяната на табели е на цената на 1 бира. В КМБ всичко е направено да се взимат грешни пари от хората - и колкото повече - толкова повече.

        • #9
          Ето така е в нормалните държави.. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2021-10-26 at 23-53-04 schildhandel de - Kennzeichen schon für 4,90 €.png
Прегледи:274
Размер:143.1 КБ
ID:6784331
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #10
            Разни случаи! Но Да, има вариант нов автомобил да има много стари табели!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • Krelion
              Krelion коментира
              Редактиране на коментар
              Стари,но валидни

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X