Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Освобождаване от данък за авомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Освобождаване от данък за авомобил

    Здравейте,
    имам сходен казус на вече съществуващи във форума теми, но с различнен проблем свързан с данък за наследена кола.

    Преди 20тина години дядо ми е закупил и регистрирал кола на негово име. В даден момент я е продал.
    В резултат на това от общината ме потърсиха за данъка на колата, който се оказа че не е плащан от 20 години.
    Човекът вече не е сред нас, следователно:

    Нямаме протокол за продажба.
    Не знаем кой е бил новият собственик.
    Новият собственик не е пререгистрирал колата.
    Нямаме голям/малък талон за да я обявим за открадната.
    Нямаме свалени номера на колата, не знаем къде е, за да я бракуваме.

    Не е проблем да платим данъка, но проблемът е как да я заличим/отпишем документално, за да не го плащаме занапред като нямаме никакви документи.
    Знаем единствено регистрационен номер, марка и модел.

    Някой минал ли е през подобни разправии?

  • #2
    има 5 годинио срок за погасителна давност, т.е. не могат да ви искат данък за повече от 5 години назад.
    може да проверите дали се плаща ГО на колата щом имате рег. номер
    чудно как минава на преглед без данък /или поне последните няколко години откак го затегнаха/
    не на последно място, пускате заявление в полицията да я издирят.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      ГО може да се провери с актуален рег. номер. Новият собственик се движи с нови номера, ако автомобилът още е в движение. Изминали са 20 г.
      Давността не се прилага служебно - трябва да се подаде възражение - на сайта на НАП мисля че имаше образец.
      Отделно от това се декларира че автомобилът е продаден - май имаше образец на декларацията на сайта на столична община.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #4
        Законовите наследниците с удостоверение за наследници отиват в КАТ и от там ще им разяснат каква е процедурата, за да се снеме от отчет и с документите, които получите, че отидете в общината и ще я отчислите. Ако си наемете адвокат, предполагам ще ви разясни и помогне с казуса.
        TLC LJ70 2LT
        Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

        Коментар


        • #5
          И това за обяваване за открадната на кола която е продадена си го избийте от главите.
          Като я "намерят" главоболията за вас ще са много по-големи от това което ще си причините, ако действате реално.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            Уха, доста коментари, благодаря за което.
            Колата е Фиат 125, та я се движи я не.

            Проверих я и няма активна ГО.
            Възможно е и да са я продали за желязо в даден момент (без да се обявява за бракувана).

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              И това за обяваване за открадната на кола която е продадена си го избийте от главите.
              Като я "намерят" главоболията за вас ще са много по-големи от това което ще си причините, ако действате реално.
              И Е така, и не е. За подобен случай баща ми просто отиде в районното и обясни какъв е случая. Не знам какво са правили вътрешно, вероятно са я обявили за ненамираема, но след някакво време ни пратиха пИсмо че "разследването" е приключило и колата не ни се води вече. Само не помня имахме ли голям талон в нас, или нямахме, но не мисля че това е от значение - може да се намери всичко и по регистрационен номер.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Това казвам де-отиваш в КАТ и обясняваш как стоят нещата реално.Макар, че имам някои съмнения-струва ми се, че там работят разумни хора и биха разбрали какво им казваш и какъв ти е проблема.

                Обаче ако отидеш в полицията и заявиш, че колата е открадната, те ще я намерят, и като поговорят с новособственика-ще разберат, че колата е продадена, ти си си взел парите, само има някакви търкания между теб и купувача. Как ще реагират според теб на лъжата ти?

                Отдавна се знае, че най-сигурния начин да се оплетеш в проблеми е да започнеш да лъжеш. Ама кой както го разбира живота...

              • gy6ter
                gy6ter коментира
                Редактиране на коментар
                Понеже имам почти същия казус -ходих в КАТ и казаха отивай в районното ,отидох в районното ,и казаха не е за нас .Та мисля да отида пак и да обява номерата и талона за изгубени .

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Изгубени е едно, открадната кола е друго...

            • #8
              Първоначално публикуван от gdimanov Преглед на мнение
              Здравейте,
              имам сходен казус на вече съществуващи във форума теми, но с различнен проблем свързан с данък за наследена кола.

              Преди 20тина години дядо ми е закупил и регистрирал кола на негово име. В даден момент я е продал.
              В резултат на това от общината ме потърсиха за данъка на колата, който се оказа че не е плащан от 20 години.
              Човекът вече не е сред нас, следователно:

              Нямаме протокол за продажба.
              Не знаем кой е бил новият собственик.
              Новият собственик не е пререгистрирал колата.
              Нямаме голям/малък талон за да я обявим за открадната.
              Нямаме свалени номера на колата, не знаем къде е, за да я бракуваме.

              Не е проблем да платим данъка, но проблемът е как да я заличим/отпишем документално, за да не го плащаме занапред като нямаме никакви документи.
              Знаем единствено регистрационен номер, марка и модел.

              Някой минал ли е през подобни разправии?
              Автомобилът я е продаден, я са взети парите. С удостоверение за наследници в съответният КАТ. Искате удостоверение за пред "финансови органи"! Което всъщност не е толкова задължително, като се замисля. Ако са старите табели се прекратява по причина "табели не отговарящи на БДС. Не е необходимо за прекратяване да ги представите. Подписвате декларация, че липсват. Както и за талона. Искате удостоверение за пред "финансови органи", отивате в МДТ и плащате за последните 5 години. Драмата приключва. Ако са вадени нови табели (пак в КАТ ще ви кажат) е по-сложно, но не невъзможно.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • gy6ter
                gy6ter коментира
                Редактиране на коментар
                Кои са старите табели ,до коя година ?

              • Стоян Боюков-Sariones
                Стоян Боюков-Sariones коментира
                Редактиране на коментар
                Новите са със силя лента в левия край. С БГ знаме или с европейски звезди.

              • gy6ter
                gy6ter коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря !

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X